Строгість і сучасність, підкреслена стандартними матеріалами: кращі фото шпалер в стилі хай-тек

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

З початку минулого століття особливості оформлення кімнат все частіше схилялися до прогресивним тематиками. Тому не дивно, що в домашніх інтер’єрах сучасного характеру можна зустріти безліч декоративних елементів, пов’язаних з високими технологіями.

Якщо ви належите до любителів сучасності, то, напевно, встигли відзначити всі достоїнства високотехнологічного стилю.

Стиль хай-тек з’явився на основі ідеї про створення дизайну, відповідного інноваційних рішень і розробок.

В кімнатах такого типу можна нерідко зустріти меблі незвичайних форм, оздоблювальні матеріали, які раніше не застосовувані для оформлення стін, аксесуари, розроблені у відповідності з принципами строгості і збалансованості, притаманні цьому стилю.

З вибором шпалер в стилі хай тек, які гармонійно вписалися б у готовий високотехнологічний інтер’єр, визначитися складніше: далеко не всі кольори, тематики і фактури будуть доречні в такому оформленні.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Принципи декору

Щоб не помилитися в процесі вибору шпалер для стін, ви повинні чітко розуміти різницю між хай-теком і іншими поширеними напрямками дизайну. Перша і найбільш важлива відмінність проявляється в тому, що хай-тек символізує прогресуючі технології і схильний до мінімалізму: у кімнатах такого типу рідко зустрічаються яскраві акценти, візерунчасті матеріали та меблі, що уособлює затишну домашню обстановку.

Нерідко цей напрямок називають «офісним»: саме в таких приміщеннях воно застосовується найбільш часто, так як вимагає чималих витрат.

Оскільки застосування акцентних ефектів в інтер’єрі хай-тека недоречно, ключовими ознаками цього стилю вважаються стриманість, розміреність, збалансованість дизайну.

Навіть контрастні відтінки, що застосовуються для пожвавлення обстановки, мають бути в рівних пропорціях.

Порада: незважаючи на те, що створення яскравих акцентів в такому дизайні недоречно, зробити кімнату менш нудною ви зможете, застосувавши темні однотонні шпалери насичених відтінків для декорування однієї зі стін.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Одна з візитних карток високотехнологічного стилю в дизайні інтер’єрів – використання таких матеріалів, як метал, пластик, скло, камінь для оздоблення деяких стін.

Такі матеріали можна замінити шпалерами з імітують властивостями: наприклад, деякі виступи шпалерами можна оформити у вигляді кам’яної кладки, а для виділення основної поверхні використовувати покриття, оформлені під скляну крихту.

Ви вже здогадалися, що шпалери в стилі хайтек повинні привертати увагу не за рахунок відтінків або вигадливих візерунків, а за рахунок нестандартних фактур або додаткових ефектів (блискітки, глянець, металік).

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Вибираючи підходящі матеріали для такої обробки, зверніть увагу на наступні особливості:

 • на стінах в таких інтер’єрах повинен простежуватися мінімалізм. Тому шпалери з флористичними або рослинними візерунками, великими геометричними орнаментами, класичними малюнками будуть зайвими на ваших стінах. Краще віддати перевагу однотонним шпалерам або покриттям з невиразними малюнками простих форм;
   
 • на стінах таких кімнат можуть бути строгі лінії, що символізують точність і чіткість, притаманну хай-теку. Використання смужки в дизайні допомагає перетворити простір і розширити кімнату по максимуму;
   
 • у кімнатах, оформлених на тематику хай-тека, недоречно достаток настінних аксесуарів. Картини, годинники, полички для книг будуть тільки псувати створений вами стиль. Один з небагатьох варіантів декору, придатних для стін таких кімнат – це неонова підсвітка: з її допомогою можна виділити всю стіну або окремий її ділянку;
   
 • Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

 • ще одна тенденція у високотехнологічному дизайні – стилізація стін під камінь, цеглу, штукатурку та інші матеріали. Допоможуть досягти такого ефекту шпалери з імітаційними властивостями;
   
 • в інтер’єрах хай-тек вітаються рельєфні настінні покриття. Якщо ви вибрали шпалери під фарбування з вираженою фактурою – не поспішайте перефарбовувати їх в яскравий колір. Навіть з початковим білим відтінком вони будуть сприйматися досить стильними і гармонійними для такого дизайну;
   
 • одне з новітніх рішень в хай-теке, яке дається далеко не всім і не завжди може бути доречним в таких кімнатах – це фотошпалери. Щоб добитися потрібного ефекту, обов’язково консультуйтеся з фахівцями з приводу відповідного відтінку і малюнка.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Оскільки хай-тек вимагає максимального простору і світла, багато воліють оформляти стіни шпалерами з металізованим ефектом.

При попаданні сонячного світла металізовані шпалери відображають відблиски, створюючи ефект більш просторій площі і роблячи кімнату ще яскравіше.

Щоб не переборщити з освітлюючим ефектом, застосовуйте такі покриття для оформлення не більше двох стін в домашньому інтер’єрі.

Традиційна помилка багатьох з нас – використання яскравих шпалер з орнаментами для виділення однієї стіни. Такий ефект можливий у сучасних дизайнерських напрямках, але тільки не в хай-теке. В інтер’єрах такого типу акценти створюються за рахунок темних і насичених однотонних шпалер, та й то лише в тому випадку, коли в кімнаті є достатньо простору.

У якості основних кольорів для оформлення стін в такому стилі використовуються сірий, кремовий, бежевий, білий, чорний, синій, пісочний, коричневий кольори. Як ви бачите, перевага віддається холодної панелі: більш теплі відтінки можуть бути присутні лише точково в окремих деталях і аксесуарах.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Для створення більш оригінальних стін виберіть малюнок з абстрактним сюжетом – і закріпіть на вільній поверхні в якості картини або декоративного панно. Зловживати такими ефектами не варто: однієї картини буде досить навіть у просторому інтер’єрі.

Якщо ви плануєте поєднувати кілька відтінків в дизайні (наприклад, для розділення кімнати на кілька функціональних зон) – дотримуйтесь гармонійність комбінування обраної палітри.

Відтінки, несумісні один з одним, порушать цілісність дизайну. В ідеалі поєднуйте світлі і темні кольори: як ми вже відзначали, їхні пропорції повинні бути приблизно однаковими.

Один з ключових принципів дизайну в стилі хай-тек – це стриманість і суворість: дотримуючись цих правил при оформленні стін і підборі меблів, ви зможете домогтися правильного сприйняття високотехнологічного інтер’єру. Про те, як правильно оформити деякі кімнати у вашому домі, поговоримо далі.

Оформлення стін вітальні

Як правило, вітальні, оформляються в цьому стилі, володіють значними розмірами. Для напряму хай-тек принципово наявність вільного простору, але не тому, що це місце потрібно для установки меблів а аксесуарів, а з-за схильності до стилю мінімалізму.

При наявності великої вітальні для оформлення стін можна задіяти темні відтінки і їх комбінації.

Один з поширених способів комбінування відтінків в цьому стилі – поєднання чорного або білого кольору з будь-яким насиченим відтінком. При цьому яскравий тон бажано використовувати для декорування основної стіни в інтер’єрі: як правило, це поверхня з телевізором або диванна зона.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Порада: якщо у вашому інтер’єрі присутні незвичайні конструкції (наприклад, ніші або виступи різних розмірів) – використовуйте шпалери насичених кольорів для їх декорування.

Одночасне використання декількох кольорів у вітальні доречно і в тому випадку, якщо ви маєте кухню-студію: тоді зону кухні і вітальні можна розмежувати, створивши видимий перехід між відтінками. Не забувайте про те, що меблеве оформлення в таких кімнатах має бути однаковим для обох зон.

При застосуванні у вітальні хай-тек світлих відтінків нерідко застосовується ряд ефектів для створення більш життєрадісною обстановки.

Погодьтеся: світла вітальня з однотонними білими стінами може сприйматися незакінченою. Зате при застосуванні гладких або рельєфних шпалер такий інтер’єр буде виглядати зовсім по-іншому.

Зробити білосніжний інтер’єр вітальні більш виразним можна і з допомогою візерункових покриттів. До вибору шпалер з візерунками слід підходити обережно: вони не повинні бути яскравими, малюнки повинні мати невеликі розміри, а все полотно на стіні не повинно сприйматися як головний акцент. На фото шпалер в стилі хай тек представлений вдалий приклад такого декорування.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Якщо ви вирішили дотримуватися високотехнологічного напрямки в дизайні, то напевно любите нестандартні оздоблювальні ідеї. Облицювання стін за допомогою каменю і цегли може виявитися досить дорогою, а от дизайн, створений із застосуванням шпалер, що імітують такі поверхні, буде і недорогим, і стильним. Єдиний матеріал, який в такому декорі буде недоречний, – це дерево.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Ознаки хай-тека в спальні

Спальня, оформлена в стилі хай-тек, може мати і світлу і темну колірну гаму.

При виборі шпалер відповідного відтінку орієнтуйтеся на власні переваги: іноді темні кольори можуть чинити надмірний тиск, тому похмурі інтер’єри, призначені для відпочинку, не завжди сприймаються правильно.

Якщо ж ви не боїтеся створення темної обстановки — виберіть підходящі шпалери чорного, сірого, синього, коричневого або інших кольорів. Їх можна поклеїти по всьому периметру спальні або в окремих зонах, наприклад, навпроти або за ліжком. Для створення більш гармонійної обстановки задійте в інтер’єрі світлу меблі або аксесуари.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Вишукана, стильна і функціональна спальня може включати оздоблювальні матеріали, стилізовані під метал, камінь, штукатурку (як і при оформленні вітальні), рельєфні покриття.

Одну зі стін можна оформити невеликими фотографіями, виконаними в одному кольорі, або картинами з ненав’язливим абстрактним сюжетом.

Створити подібний ефект можуть і монохромні шпалери широкого формату. В якості малюнків для таких матеріалів підійдуть абстрактні мотиви, сюжети з 3-D ефектом, макрозйомка. Природні мотиви і пейзажі більше підходять для старовинних напрямків дизайну.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Шпалери для високотехнологічної кухні

Кухня – це один з небагатьох варіантів інтер’єрів, у яких допускається наявність яскравих елементів настінного обробки. При виборі стилізованих меблів і гарнітура можна оформити стіни однотонними покриттями фіолетових, червоних, помаранчевих квітів, поєднаних зі світлою або темною палітрою.

Як правило, наявність яскравих відтінків притаманне для інтер’єрів кухні з більшими розмірами, оскільки на тлі інших кольорів такі акценти будуть формувати ефект тісноти. З цієї ж причини не рекомендується використовувати яскраві шпалери на стінах, заставлених кухонними меблями.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Якщо ви вирішите оформити всю кухню в темних кольорах, наприклад, обклеїти периметр кімнати шпалерами коричневого, чорного або синього відтінку – заздалегідь продумайте можливості створення більш світлою обстановки. У такому інтер’єрі буде потрібно максимум освітлення, світла, меблі та аксесуари.

Кухня, виконана в світлих фонових тонах, навпаки, може включати темні елементи дизайну. Шпалери білого, кремового, пісочного та інших відтінків, притаманних хай-теку, можна гармонійно поєднати з кахельною плиткою аналогічної палітри.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Інші інтер’єри

При реалізації високотехнологічних ідей оформлення робочого кабінету подбайте про те, щоб матеріали, вибрані для настінного обробки, не поглинали увагу. З цієї причини недоречно використовувати біля робочого столу занадто темні або яскраві настінні покриття.

Ідеальним варіантом для дизайну цієї кімнати стане використання світлих шпалер з ненав’язливим рельєфним візерунком.

Урізноманітнити обстановку можна, використовуючи шпалери іншого типу і кольору оформлення інших поверхонь.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Передпокій в стилі хай-тек може включати не тільки традиційну чорно-біло-сіру палітру, але і більш насичені акценти. Але оскільки такі кімнати не володіють значним простором, забезпечте переважання світлих відтінків в дизайні. Шпалери можуть бути однотонними або мати простий рельєфний малюнок.

Строгость и современность, подчеркнутая стандартными материалами: лучшие фото обоев в стиле хай-тек

Оформлення інтер’єрів у стилі хай-тек поступово стає одним з найпоширеніших варіантів дизайну. Але, оскільки традиційним способом обробки таких кімнат вважається фарба, а не шпалери, настінні покриття необхідно вибирати з обережністю.

Сподіваємося, що ми відповіли на ваші питання з приводу вибору забарвлення і мотивів шпалер для стін, і незабаром ви з упевненістю зможете сказати, що домоглися створення кімнати в стилі хай-тек так, як і планували.