Природна свіжість пастельних відтінків: роль шпалер м’ятного кольору в дизайні

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Незважаючи на те, що різноманітність асортименту шпалер для стін включає безліч цікавих відтінків, далеко не всі з них здатні підтримати заспокійливу і гармонійну обстановку, яка так потрібна після довгого робочого дня.

Сьогодні, коли більшість з нас проводять поза домом максимум свого часу, вкрай важливо створити інтер’єр, який сприймався б комфортно і умиротворено.

З цим завданням може впоратися будь-які шпалери світлих відтінків, але одним з найбільш цікавих квітів вважається м’ятний.

Шпалери м’ятного кольору в інтер’єрі не тільки наповнять вас енергією і налаштують на спокійний відпочинок, але й підкреслять вишуканість, стриманість і розкіш стилю навіть без додаткових аксесуарів і декоративних елементів. Пропонуємо вам розібратися, як правильніше використовувати шпалери такого відтінку в домашніх інтер’єрах з різним призначенням.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Особливості м’ятних шпалер

У будь-якого відтінку, використовуваного для оформлення стін в будинку, є ряд своїх переваг. Для м’ятних шпалер теж характерні деякі особливості.

Насамперед, вони ставляться до можливостей зорового преображення кімнати: оскільки м’ятний колір вважається достатньо світлим і яскравим, він допомагає наповнити світлом навіть погано освітлену кімнату, а обмежений простір – візуально розширити зі всіх сторін.

Використання м’ятної палітри можливо в багатьох приміщеннях, і в кожній з кімнат цей колір буде розкриватися по-своєму. У спальні – підкреслить умиротворення і спокій, у вітальні – задасть тон інтер’єру і додасть яскравих акцентів, на кухні – буде збуджувати апетит, а у ванній кімнаті – зарядить бадьорістю.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Що стосується стильового оформлення кімнат, то і тут цей колір може грати різну роль. Наприклад, стиль ретро можна підкреслити за допомогою шпалер м’ятного кольору приглушених і блідих тонів.

На тлі м’ятних стін можна створити інші яскраві акценти або використовувати шпалери з великими тематичними малюнками.

Класика в м’ятному кольорі – це унікальний дизайн. У такому інтер’єрі не варто використовувати занадто яскраві відтінки м’ятного: краще поставити трохи приглушений фон, але додати деякі помітні акценти в дизайн стін. Наприклад, шпалери з переливами або великими класичними орнаментами на одній зі стін не тільки підкреслять стилістику, але і виділять головну зону в кімнати.

Порада: підтримати тематику класики ви зможете, вибравши шпалери з позолотою. Золотисті відтінки відмінно поєднуються з м’ятою і в тандемі утворюють розкішний і вишуканий дизайн.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

У стилі провансу і кантрі цей відтінок розкривається найбільш гармонійно: шпалери з ніжними квітковими композиціями на м’ятному тлі підкреслять старовинність обстановки і створять акцент на домашньому затишку. В стилі мінімалізм і хай-тек переважно використовувати однотонні м’ятні покриття, в модерні – з виразними, але простими малюнками (наприклад, геометрією).

Не забувайте також і про те, що концепцію кожного стилю в інтер’єрі слід підкреслити не тільки за рахунок шпалер, але і за допомогою меблів: всі елементи меблів у вашій кімнаті повинні ідеально поєднуватися з м’ятними фоновими відтінками.

Поєднання відтінків

Універсальність м’ятного відтінку проявляється і в можливості його гармонійного поєднання з багатьма кольорами. Але, перш ніж планувати гру кольорів у вашому дизайні, визначитеся, якої мети ви бажаєте досягти. Наприклад, створити невеликі тонкі акценти в домашньому дизайні можна з допомогою приглушеного м’ятного в поєднанні з більш світлою палітрою.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Яскраві акценти в інтер’єрі створюються двома способами. Якщо ви бажаєте створити акцент на м’ятному тоні – використовуйте холодні і приглушені кольори для комбінацій. Якщо ж м’ятний колір повинен стати фоновим в такому дизайні – підберіть яскраві та насичені кольори в якості вставок.

Давайте розберемося, з якими відтінками можна поєднувати м’ятні шпалери в інтер’єрі:

 • самий універсальний варіант – це поєднання з білим і бежевій палітри. На тлі таких кольорів м’ятні тони будуть виглядати набагато яскравіше і виразніше, за рахунок чого і сформуються головні акценти до кімнаті;
   
 • для сміливих дизайнів підійде поєднання чорного і м’ятного. Але не забувайте, що надмірне використання чорних тонів може вплинути на сприйняття розмірів кімнати. М’ятно-чорні комбінації найчастіше зустрічаються в сучасних інтер’єрах. Щоб зрівноважити такий яскравий дизайн, використовуйте додаткові кольори: наприклад, невеликі вставки з білого або світло-блакитного або аналогічні предмети меблів;
   
 • з темних кольорів, здатних створити гармонійні комбінації з м’ятними шпалерами для стін, можна виділити синій і фіолетовий. Вони теж відносяться до морської тематики, тому в невеликих кількостях будуть виглядати досить стильно в домашньому інтер’єрі;
   
 • Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

 • оскільки м’ятний відтінок асоціюється з весняною свіжістю, використання кольорів з цієї тематики допоможе підкреслити цілісність вашого дизайну. Наприклад, комбінації м’ятного і коричневого допоможуть передати природну спрямованість інтер’єру і будуть сприйматися затишно в будь-якому стилі. А комбінації жовтого і м’ятного відтінку стануть модним акцентом, що підкреслює життєрадісність обстановки;
   
 • Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

 • дуже модним сьогодні вважається поєднання схожих по тональності відтінків. Тому комбінації м’яти з блакитним, бірюзовим, лавандовим і іншими схожими кольорами будуть виглядати виграшно на ваших стінах. Найчастіше подібні поєднання зустрічаються в дизайнах спальні та кухні. Яскраві вставки в таких інтер’єрах теж знайдуть своє місце;
   
 • якщо ви бажаєте, щоб ваша кімната не сприймалася яскравою і насиченою, використовуйте приглушені кольори. Елементи сірого, блідо-зеленого, гірчичного та інших відтінків в м’ятному інтер’єрі підкреслять його стриманість і вишукану елегантність.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Оформлення кімнат у різних відтінках кольору м’яти

М’ятні відтінки різної насиченості виглядають гармонійно і з яскравою, і з холодної, і з темної палітрою, тому підібрати красиві комбінації буде нескладно. Набагато складніше вловити призначення відтінку в окремих кімнатах, тому зупинимося на головних аспектах оформлення основних домашніх інтер’єрів в такому тоні.

Декор стін кухні

Шпалери такого кольору на кухні зустрічаються нечасто: вони вважаються дуже світлими і мазкими для зони готування і занадто нудними для оформлення обідньої зони кімнати. Але оскільки м’ятні шпалери можуть включати безліч цікавих зображень і узорів, таке оформлення кухні може стати вдалим.

Вибираючи шпалери для кухні, визначитеся, в якій частині кімнати їх краще розмістити.

Для створення акценту краще використовувати вільну стіну (як правило, поряд з обіднім столом), для завдання фону – стіну навпроти великого вікна.

При правильній розстановці акцентів в такому дизайні м’ятний відтінок дозволить освіжити інтер’єр, пробудити апетит і підкреслити весняну або морську атмосферу.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

До речі, м’ята виглядає ідеально в кухні будь-якого стилю, тому вам підійде і масивна старовинні меблі, та сучасний компактний стіна. Колір меблів може бути різним: наприклад, темне дерево врівноважить світлий дизайн, а білі або бежеві елементи – підкреслять його цілісність.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Спальня в м’ятних тонах

Використання м’ятних відтінків у спальні дозволяє налаштувати на релаксуючу та спокійну обстановку: яскраві акценти на стінах таких кімнат зустрічаються досить рідко, оскільки на світлому фоні можуть грати роль подразника.

Найчастіше м’ятні відтінки присутні на всіх стінах спальної кімнати, а практично всі елементи дизайну оформляються у світлих тонах.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Якщо такий дизайн не здається вам вдалим, і ви плануєте створити акцент на головній (тумбочки) зоні – зовсім необов’язково задіяти яскраві відтінки для залучення уваги. Поєднання однотонних і візерункових шпалер м’ятного відтінку на суміжних стінах дозволить досягти бажаних результатів.

Щоб спальна кімната не виглядала надто нудною і одноманітною, можна оживити інтер’єр за рахунок дрібних деталей насичених, але не дратують квітів. Оскільки м’ята і схожі відтінки відносяться до природної тематики, вибирайте кольори, які теж будуть асоціюватися з весною: рожевий, жовтий, помаранчевий та інші.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Зверніть увагу на текстильне оформлення такого дизайну. Щоб спальня здавалася розслаблюючій і затишною, вибирайте тонкі і світлі тканини, які підкреслять легкість і легкість дизайну інтер’єру.

Дизайн стін в дитячій

Дитяча – це не тільки зона активності вашої дитини, але і те місце, де він повинен відпочивати. Тому м’ятні відтінки відмінно підходять для оформлення цього інтер’єру, особливо, якщо у вашої дитини ще не сформувалися власні переваги в кольорі.

Використання м’ятних настінних покриттів ідеально для зони з ліжечком для малюка: цей колір не виглядає тьмяним, але й не перешкоджає відпочинку за рахунок своєї яскравості. А глибина і таємничість м’ятного відтінку буде розвивати уяву вашої дитини (при цьому краще використовувати шпалери з візерунками та малюнками).

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

До речі, м’ята може бути присутнім тут не тільки в ролі фонового відтінку. Окремі елементи малюнка на шпалерах, оформлені в м’ятному кольорі, можуть поєднуватися з квітами панелі, створюючи цікаві двоколірні комбінації. Такі шпалери підійдуть і для зони відпочинку, і для ігрової частини кімнати.

Оскільки м’ята поєднується з багатьма відтінками, колірної перевантаження в дитячій кімнаті не буде.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Вишукана вітальня

Продумуючи особливості дизайну м’ятної вітальні, визначитеся з її стилістикою. Декорування сучасної вітальні краще здійснювати за рахунок однотонних шпалер: так ви забезпечите можливість створення акцентів на інших деталях інтер’єру.

Порада: щоб однотонні стіни в кімнаті не виглядали нудно, зробіть кілька ефектних вставок з шпалер більш темного тону.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Ключовий чинник створення успішного м’ятного дизайну вітальні – використання деталей, які можуть підкреслити його урочистість і незвичайність.

Сам по собі м’ятний відтінок сприймається спокійно й умиротворено, а це суперечить головному призначенню залу і вітальні – заряджати енергією, створювати урочисту і веселу обстановку.

Обіграти м’ятний такий інтер’єр кімнати можна за рахунок ефектних рамок, імітації натуральних матеріалів, використання яскравих або темних акцентів у меблів.

Якщо ви вирішили вибрати м’ятні покриття з візерунками – зверніть увагу на характер малюнка. Насамперед, він повинен відповідати стилістиці інтер’єру. Наприклад, квіткові та рослинні орнаменти будуть виглядати суперечливо в сучасних дизайнах, а 3-д і абстракція – в стилі кантрі або прованс.

Також зверніть увагу на просторове сприйняття малюнка. Якщо вам здається, що вибрані мотиви будуть зменшувати кімнату (а це можливо при використанні шпалер з великими орнаментами) – зупиніться на більш стриманих композиціях: смужці або дрібних принтах нейтральних відтінків.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

При оформленні будь-якої кімнати приділіть увагу підбору штор. Існує кілька правил їх вибору:

 • підтримка легкості, створеної м’ятним кольором – білі, бежеві, ніжно-блакитні штори;
   
 • повторення тональності візерунків на шпалерах – коричневі, рожеві, сині та інші;
   
 • створення акценту – яскраві штори або візерунчастий текстиль з декількох квітів.

Природная свежесть пастельных оттенков: роль обоев мятного цвета в дизайне

Шпалери кольору м’яти універсальні, але в той же час і примхливі при застосуванні в дизайні. І це не дивно: м’ята поєднує в собі і зелений, і блакитний, і білий колір. Зробіть свою кімнату гармонійної – і ви переконаєтеся у його внутрішньої енергії і природною красою.