Рідкі шпалери для стелі: властивості та якості

Зміст статті:

1. Рідкі шпалери для стелі — переваги

2. Види рідких шпалер на стелю

3. Шовкові рідкі шпалери

4. Целюлозні рідкі шпалери

5. Целюлозно-шовкові шпалери

6. Покриття стель рідкими шпалерами

7. Підготовчий етап

8. Розведення шпалер

9. Сухі рідкі шпалери

10. Ремонт стелі рідкими шпалерами

11. Створюємо малюнок рідкими шпалерами

На сьогоднішній день будівельникам доступний величезний вибір матеріалів для оздоблення та оформлення стель. Особливу увагу варто приділити новинку, яка увірвалася в даний сегмент ринку, а саме рідким шпалерам. У сьогоднішній нашій статті ми розповімо про особливості цього матеріалу і його нанесенні на стелю.

Жидкие обои для потолка: свойства и качества

Рідкі шпалери для стелі — переваги

Давайте одразу перейдемо до опису переваг цього типу обробки:

 • мокрі шпалери для стелі не схожі на інші оздоблювальні матеріали;
 • шпалери екологічно чисті. У процесі висихання і експлуатації вони не виділяють в повітря шкідливих речовин;
 • матеріал має антистатичні властивості, він не притягує пил;
 • завдані мокрі шпалери на стелі є прекрасним шумоізолятором;
 • пориста структура дозволяє покриттю «дихати», тобто безперешкодно проводити пар;
 • поверхня проста в догляді.

Види рідких шпалер на стелю

На перший погляд може здатися, що існує величезна кількість видів рідких шпалер, але насправді виділяють тільки три категорії цього покриття:

 • шовкові;
 • целюлозні;
 • целюлозно-шовкові.

Жидкие обои для потолка: свойства и качества

Шовкові рідкі шпалери

Таке покриття повністю складається з шовкового волокна. За рахунок цього матеріал дуже стійкий до ультрафіолетового випромінювання. Його декоративні якості викликають тільки захоплення. Стеля з рідких шпалер зберігає свій первісний вигляд протягом багатьох років, так як поверхня не змінює свій колір. Головним недоліком цього покриття є його висока вартість.

Целюлозні рідкі шпалери

У таких виробах наповнювачем є целюлозне волокно. За рахунок цього шпалери мають найменшу довговічність серед інших типів. Крім того, вони досить швидко вигорають. Декоративні властивості покриття не надто високі, тому клеїти такі шпалери рекомендується в коридорі або ванній кімнаті. Перевагою матеріалу є його невисока ціна.

Жидкие обои для потолка: свойства и качества

Целюлозно-шовкові шпалери

Даний тип рідких шпалер є компромісним варіантом. Він складається із суміші целюлози і шовкових волокон. Шпалери мають стійкість до ультрафіолету, тому вони втрачають колір не так швидко як целюлозні. Стелі, оформлені з допомогою такого матеріалу, відмінно виглядають в дитячих кімнатах і спальнях.

Для нанесення рідких шпалер необхідно мати такі інструменти:

 • ґрунтовку;
 • шпатель;
 • валики;
 • жорстку щітку;
 • дриль із спеціальною міксерної насадкою.

Покриття стель рідкими шпалерами

Перед тим як описати технологічні особливості, давайте порівняємо характеристики класичних і рідких шпалер.

Звичайні шпалери для стелі мають цілком зрозумілу технологію нанесення. Але в той же час необхідно ретельно розмічати рулони, стикувати сусідні смуги і акуратно розкроювати матеріал.

Жидкие обои для потолка: свойства и качества

Рідкі шпалери для стелі наносяться ще простіше і вони позбавлені зазначених вище недоліків. Для обклеювання таких шпалер не потрібно володіти певними навичками або мати попередній досвід подібної роботи. Обробка стелі рідкими шпалерами маскує нерівності базової поверхні, але як і будь-фінішне покриття воно вимагає певних робіт з підготовки базової поверхні.

Сама технологія нанесення рідких шпалер складається з трьох етапів:

 • підготовка;
 • розведення шпалер;
 • нанесення на поверхню.

Підготовчий етап

В першу чергу слід прибрати старе фінішне покриття стельової поверхні. Необхідні для роботи інструменти залежать від типу обробки. Так, для видалення старої олійної фарби або емалі потрібно використання спеціальної змивки. Водоемульсійне або акрилове покриття не потрібно видаляти повністю. Досить просто щіткою по металу або шпателем позбутися від крихких ділянок.

Жидкие обои для потолка: свойства и качества

Всі великі щілини повинні бути зашпакльовані. Тільки після цього дозволяється наносити рідку грунтовку. Вона покликана забезпечити високу адгезію, тобто зчеплення шпалер з стелею. На цьому підготовчий етап можна вважати завершеним.

Якщо стеля має великі нерівності, то в цьому випадку необхідно вирівняти поверхню за допомогою гіпсокартону. Такий варіант буде коштувати набагато дешевше, ніж вирівнювання стелі за допомогою товстого шару штукатурки.

Розведення шпалер

Рідкі шпалери для стелі, що продаються в будівельних магазинах, поставляються в декількох варіантах:

 • готові до застосування. Такі шпалери поставляються в пластикових ємностях. Консистенція матеріалу подібна пасті;
 • сухі шпалери. Це сипуча суміш, яку необхідно змішати з водою. Такі шпалери найчастіше вже мають барвники та текстурні наповнювачі;

  Жидкие обои для потолка: свойства и качества

 • сухі шпалери для самостійного приготування. Від попереднього типу відрізняються тим, що ви самі повинні додати мінеральні барвники та текстурні добавки в суміш.

Сухі рідкі шпалери

Як правильно розвести такі шпалери? У ємність достатнього обсягу наливають воду. Туди ж висипають суху суміш. Пропорції необхідно дотримуватись ті, які зазначені в інструкції до шпалер. Потім ретельно розмішують отриманий розчин. Після цього ємність залишають у спокої на 12 годин. Це необхідно для набухання компонентів. Після закінчення цього часу суміш знову перемішують, додаючи ще трохи води (до 1 літра).

Ремонт стелі рідкими шпалерами

Обробка рідкими шпалерами здійснюється двома способами:

 • ручним;
 • механізованим.

Розглянемо більш детально кожен з них. При ручному методі шпалери наносять на стелю спеціальним валиком, жорсткою щіткою, шпателем. Товщина отриманого шару матеріалу становить 3-5 мм. У разі використання шпателя виходить гладка поверхня. Текстуру надають структурним валиком через 5 годин після нанесення. Але для спрощення роботи краще відразу ж наносити рідкі шпалери структурним валиком.

Механізоване нанесення рідких шпалер на стелю здійснюється за допомогою пістолета-пульверизатора. Такий підхід значно швидше. Текстуру поверхні надають з допомогою обробки текстурним валиком.

Жидкие обои для потолка: свойства и качества

Фінальним етапом, незалежно від методу нанесення, є сушка. Часто вона триває дві доби. Протягом цього часу покриття забороняється піддавати механічним впливам.

Багато читачів, напевно, поцікавляться, а можна наносити такі шпалери у ванній кімнаті? І як не дивно, так, можна. Для захисту від вологи таке покриття обробляють акриловим лаком. Його наносять в три шари. При цьому кожному дають 1-2 години для просихання.

Звертаємо вашу увагу, що рідкі шпалери — це досить дороге задоволення. Тому не ведіться на наднизьку ціну продукції, так як це є прямим свідченням низької якості. Читайте також: “Як наносити рідкі шпалери на стелю – правила виконання робіт”.

Обробка стелі рідкими шпалерами, докладний відео:

Створюємо малюнок рідкими шпалерами

За допомогою таких шпалер можна створювати дуже оригінальні панно. Подібна обробка буде справжньою прикрасою будь-якого інтер’єру. На нашому сайті ви зможете знайти фото таких рішень. Ну а як же створити подібний шедевр власними руками?

На підготовленій поверхні стелі олівцем роблять бажаний малюнок. Рідкі шпалери наносять тонким шаром (до 2 мм), при цьому виступаючи за завдану контур на 1-2 мм. Потім маленьким шпателем зрушують шпалери до контуру, таким чином, з’являється чітка межа малюнка. Після цього матеріал повинен висохнути. Прискорити цей процес можна за допомогою звичайного фена.

Інший вид шпалер (за фактурою, кольором) наносять тонкою смужкою (5 мм), відступивши вбік від малюнка на 2 мм. Тепер, аналогічним чином зрушують тільки що нанесений шар до попереднього. Завдяки такому підходу забезпечується чітка межа, при цьому без змішування різних кольорів. Всі елементи композиції повинні мати однакову товщину.

Жидкие обои для потолка: свойства и качества

Якщо необхідно виділити дрібні деталі, то їх контури роблять за допомогою маркера. Крім того, на стелю можна нанести декоративні елементи, такі як блискітки, бісер і різнокольорові нитки. Для створення різних панно краще використовувати шовкові рідкі шпалери.

Якщо у вас ще залишилися питання з приводу рідких шпалер, то спробуйте знайти відповідь на них в інших наших публікаціях або ж напишіть нам на електронну пошту.

На завершення, кілька слів про вибір рідких шпалер. Різні виробники при малому відмінності в ціні можуть пропонувати продукцію різної якості. При цьому країна походження практично не грає ролі, набагато важливіше популярність самого бренду. «Розкручені» виробники пропонують кращу якість, на відміну від невідомих дрібних фірм. Тому не женіться за низькою ціною, вибирайте розумно.