Якщо у вас запитають яким уявляєте собі англійський стиль інтер’єру, то у більшості це буде асоціюватися з радянським фільмом “Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона”. Уява намалює картину: напівтемрява, різьблені крісла, стіл, камін, східні орнаменти арабески на шпалерах. Штрихи стилю, який створили кінематографісти відноситься до вікторіанською.
Вікторіанський стиль інтер’єру
Картина Роберта Тафта “Будинок Карлайл”, Лондон, 1857.
Вікторіанський стиль інтер’єру сформувався в 19-му столітті, коли почалося різке збагачення простих людей. У цей час з’явилася мода художнього розпису на стінах звичайного житлового приміщення. Це можна вважати зародженням ремесла інтер’єрного дизайну, так як ми його сприймаємо зараз. А художники стали першими інтер’єрними дизайнерами.
Вікторіанський стиль приніс в будинку природну красу природи: пишні квіти, кущі шипшини, райські птахи. Також, популярними малюнками були східні орнаменти арабески, китайські і японські мотиви. Обклеювали стіни тканиною і розписували вручну. Процес був дорогим і довгим, як наслідок, багатьом не доступний, а краси хотілося.
Нові методи друку шпалер і новий бренд
Пошуки як зробити красу в будинку доступною призвели до механізації художнього розпису. У 1830 році в Англії винайшли верстат поверхневої друку на текстилі.
У 1838 році англійці брати Гарольд і Чарльз Поттер, разом з Уолмслі Престоном, адаптували друкарську машину по друку на тканині для виготовлення шпалер методом поверхневої друку (Surfase Print).
В пам’ять про цю дату створено англійську шпалерний бренд 1838 Wallcoverings.
Англійські шпалери від сім’ї Ватсон
Ватсон – російськомовний політерний варіант вимови англійської прізвища Уотсон (Watson).
Сім’я Уотсон засновники англійської шпалерного бренду “1838 Wallcoverings” продовжує традиції виготовлення шпалер уже в четвертому поколінні. “Виробництво шпалер у нас в крові”, – так вони кажуть про себе.
Унікальність компанії 1838 Wallcoverings – поєднання старовинних методів друку та сучасних технологій, що дозволяє створювати шпалери високої складності.
Шпалери 1838 Wallcoverings прикрашають кімнати в Букінгемському палаці і в Білому домі.
В чому особливість шпалер 1838 Wallcoverings
Друк шпалер за старовинною технологією поверхневої друку Surface print. Шпалери виготовляють на обладнанні, якому більше 100 років, з точним дотриманням старовинною технологією. Такі шпалери справляють враження ручного розпису. Спочатку потрібні відтінки фарби замішуються так як це робили художники-майстри. При друку фарба накладається один на одного щільною текстурою, на малюнках утворюється видима оком рельєфність. У цій техніці друку спеціально не використовується сушка між валами, так утворюються дрібні контурні патьоки фарби, щоб ще більше підсилити ефект ручного малюнка. У світі залишилося лише 12 таких машин з яких 4 належать 1838 Wallcoverings.
Шпалери підійдуть любителям стилю модерну і класики. Також при оформленні акцентной стіни для спальної кімнати, вітальні, кухні.
Сучасні цифрові технології. Шпалери з малюнками високої деталізації, півтонами і складними відтінками виготовляються на цифровому обладнанні останнього покоління. У цих шпалерах використовуються як класичні мотиви, так і сучасні геометричні малюнки.
Цифровий друк також комбінуються з технологією поверхневої друку, що дозволяє отримувати шпалери з незвичайними поєднаннями малюнків.
У цих шпалерах є варіанти для будь-яких типів інтер’єрів.
Шпалери флок – оксамитові шпалери. На шпалерах флок частина малюнка виконана з нанесенням крихітних волокон, що створює ефект бархатистою поверхні. Це дає додаткову текстуру, видиму форму і акцентний малюнок.
Шпалери добре підходять для акцентной стіни в спальні, вітальні, їдальні, а також для тих, хто створює інтер’єри з поєднується текстурою.
Шпалери зі стеклярусом. Шпалери зі стеклярусом на увазі схожі на флок, але відмінність буде в поверхні. В даному випадку на шпалери наносяться дрібно подрібнений акрил, що створює ефект блискучого скла або дорогоцінних каменів.
Ці шпалери використовуються для акцентних стін і інтер’єрах де потрібно багато блискучих поверхонь і блиску.
Шпалери з металізованої основою. Шпалери виготовлені з металізованої основою під золото, мідь, латунь, срібло, популярному рожевому золоті. На основу наносяться різні малюнки, візерунки, орнаменти, геометрія. Є варіанти, на яких завдяки поєднанню відбиває і матової поверхні виходить 3D-ефект.
Шпалери додадуть інтер’єру відтінки гламуру і розкоші. Окремо можна виділити, що металізовані шпалери добре відбивають світло і це дає перевагу при використанні в маленьких приміщеннях для зорового збільшення простору, а також у кімнатах де потрібно просто більше світла.