Різноманітність вінілових шпалер. Які вибрати?

Вінілові шпалери – самі практичні серед сучасних покриттів. Вони виготовляються на паперовій або флізеліновій основі, причому останні щільніше і міцніше. Верхнім шаром в таких покриттях завжди буде ПВХ, тобто полівінілхлорид. Як правило, вузькі рулони до 53 см виготовляються з паперовою основою, а широкі (70-106 см) виконуються на флізелін.

Основними характеристиками таких покриттів вважаються вологостійкість і довговічність. Їх можна використовувати навіть в приміщенні з високим рівнем вологи. Але щоб вибрати кращі вінілові шпалери для дому, потрібно навчитися розрізняти основні типи покриттів в цій категорії. Класифікуються вони за способом виробництва.

Вінілові шпалери – які бувають?

Розрізняють сім груп вінілових шпалер:

  • Компакт-вініл, отриманий методом гарячого тиснення. Технологія дозволяє повчати реалістичну фактуру, що нагадує деревину або камінь. Матеріал відрізняється стійкість до тертя і міцністю.
  • Важкий вініл. Цей матеріал теж отримують гарячим тисненням, але різниця в тому, що його виконують дуже глибоким, до 3-4 мм. Тиснений малюнок повторює зображення на поверхні, завдяки чому оздоблення набуває рельєфності й об’ємності. Таке шпалери можна клеїти навіть не на дуже рівній стіні – завдяки щільності і об’ємному малюнку вони легко приховають перепади поверхні.
  • З хімічним тисненням. Технологія, що дозволяє отримувати такі вінілові шпалери, носить назву інгібування. В цьому випадку використовують спеціальні хімічні речовини, розм’якшуючі верхній шар з ПВХ, а потім вже виконують об’ємне тиснення. Основні характеристики таких покриттів: стійкість навіть до грубого тертя і прямих ультрафіолетових променів.
  • Спінений вініл. Для таких покриттів характерна пухка, нерівномірна структура. Фактурні покриття цього типу добре використовувати для обклеювання дерев’яних підстав. Вони легкі, не дуже міцні, але цілком затребувані завдяки своїй доступній вартості.
  • Шовкографія. Їх виконують на основі з паперу. Отримують такі полотна шляхом вплетення шовкових ниток в шар з ПВХ. Відмітна характеристика такої обробки – висока привабливість і декоративність. Стіни, обклеєні шовкографією, будуть приємними на дотик. Варто купити вінілові шпалери цього типу, якщо вам важливо зберегти розкіш, елітність інтер’єру. Для полотен характерна помірна стійкість до тертя і ультрафіолету.
  • З покриттям з полиплена або миються. Такі полотна відрізняються підвищеною стійкістю до вологи. Особливість їх у тому, що на поверхню з ПВХ наносять додатковий захисний і стабілізуючий шар. Така обробка витримає не тільки часте вологе прибирання, але і контакт з агресивними миючими речовинами.
  • Твердий випарений вініл. У цьому випадку ПВХ наноситься шарами, а потім випаровується при нагріванні до високих температур. Вважаються гіпоалергенними і екологічно чистими, оскільки в цьому випадку випаровування неможливі.
  • Разнообразие виниловых обоев. Какие выбрать?Вінілові шпалери в інтер’єрі

    Чому варто купити вінілові шпалери? Основні характеристики матеріалу

    Переглядаючи каталог вінілових шпалер, ви знайдете ефектні полотна в будь-якому з сучасних стилів. Але привабливий дизайн – не єдина характеристика таких покриттів. Вони також відрізняються міцністю, довговічністю, зручністю у догляді. Їх можна мити і навіть чистити звичайними миючими засобами. Покриття на флізеліновій основі підходять для кімнат з підвищеною вологістю. Також вони здатні приховувати невеликі поверхневі дефекти основи.

    Різноманітність дизайнерських рішень у цій категорії величезна! Особливо чудово виглядають вінілові шпалери гарячого тиснення, адже серед них є і «шовкові», і текстурні, і під фарбування. Вирішуючи, чи можна вінілові шпалери наклеювати в кухні або ванній, віддавайте перевагу важким покриттям. А ось легкі, з помірною стійкістю до зносу цілком підійдуть для віталень і спалень.

    Також не забувайте, що клей для вінілових шпалер вибирається в залежності від виду покриттів. Так, легкі полотна цілком можна зафіксувати універсальним клеючим складом, а ось для важких потрібно складу з поліпшеною адгезією. Бажано використовувати клей зі спеціальними протигрибковими добавками, адже стіни під шпалери з вінілу не «дихають». Винятком вважаються тільки покриття з мікропорами, але вони випускаються тільки елітними європейськими брендами.

    Разнообразие виниловых обоев. Какие выбрать?

    Вінілові шпалери у ванній кімнаті