Вінілові шпалери – самі практичні серед сучасних покриттів. Вони виготовляються на паперовій або флізеліновій основі, причому останні щільніше і міцніше. Верхнім шаром в таких покриттях завжди буде ПВХ, тобто полівінілхлорид. Як правило, вузькі рулони до 53 см виготовляються з паперовою основою, а широкі (70-106 см) виконуються на флізелін.
Основними характеристиками таких покриттів вважаються вологостійкість і довговічність. Їх можна використовувати навіть в приміщенні з високим рівнем вологи. Але щоб вибрати кращі вінілові шпалери для дому, потрібно навчитися розрізняти основні типи покриттів в цій категорії. Класифікуються вони за способом виробництва.
Вінілові шпалери – які бувають?
Розрізняють сім груп вінілових шпалер:
Вінілові шпалери в інтер’єрі
Чому варто купити вінілові шпалери? Основні характеристики матеріалу
Переглядаючи каталог вінілових шпалер, ви знайдете ефектні полотна в будь-якому з сучасних стилів. Але привабливий дизайн – не єдина характеристика таких покриттів. Вони також відрізняються міцністю, довговічністю, зручністю у догляді. Їх можна мити і навіть чистити звичайними миючими засобами. Покриття на флізеліновій основі підходять для кімнат з підвищеною вологістю. Також вони здатні приховувати невеликі поверхневі дефекти основи.
Різноманітність дизайнерських рішень у цій категорії величезна! Особливо чудово виглядають вінілові шпалери гарячого тиснення, адже серед них є і «шовкові», і текстурні, і під фарбування. Вирішуючи, чи можна вінілові шпалери наклеювати в кухні або ванній, віддавайте перевагу важким покриттям. А ось легкі, з помірною стійкістю до зносу цілком підійдуть для віталень і спалень.
Також не забувайте, що клей для вінілових шпалер вибирається в залежності від виду покриттів. Так, легкі полотна цілком можна зафіксувати універсальним клеючим складом, а ось для важких потрібно складу з поліпшеною адгезією. Бажано використовувати клей зі спеціальними протигрибковими добавками, адже стіни під шпалери з вінілу не «дихають». Винятком вважаються тільки покриття з мікропорами, але вони випускаються тільки елітними європейськими брендами.
Вінілові шпалери у ванній кімнаті