Варто купити вінілові шпалери для стін?

Підбираючи шпалери, ми оцінюємо репутацію виробничих фабрик, звертаємо увагу на дизайн, але іноді забуваємо підібрати відповідний тип матеріалу. А адже саме це є основою довговічності обробки.

Які покриття віддати перевагу – шпалери паперові, вінілові, флізелінові

Існує чотири основних типів покриттів рулонних:

 • Вінілові шпалери на паперовій основі або вініл.
 • Вінілові на флізеліновій основі або флізелін.
 • Паперові покриття (майже завжди використовується дуплекс, тобто більш практична і щільна двошаровий папір).
 • Якщо вінілові шпалери добре використовувати для кімнат, де підвищена вологість або потрібна велика опірність зносу, то паперові вважаються більш екологічними і доступними. При цьому вартість вінілових шпалер вище паперових. Але на цьому відмінності покриттів не закінчуються.

  Фотокаталог паперових покриттів зібрав прості і вишукані рішення з низькою ціною. Серед їхніх переваг – гарна «дихаюча» здатність і екологічність. Але практичність і довговічність таких варіантів набагато нижче, ніж у вінілових покриттів, здатних прослужити до 20 років.

  Вирішуючи шпалери – вініл або флізелін, варто орієнтуватися на бюджет, функції приміщення і дизайн. Відгуки про вінілових шпалерах свідчать, що це матеріал стійкий до вологи, що миється, привабливий і рельєфний.

  Вінілові шпалери – техніка виготовлення

  Шпалери вінілові на фото виглядають як рельєфні полотна з малюнками або імітаціями різних фактур.

  Стоит ли купить виниловые обои для стен?

  Зовнішній вид вінілу на фото

  Технічно вони являють собою два шари – основу з паперу з нанесеним поверх покриттям з ПВХ. Саме це поливинилхлоридное покриття і декорують малюнком або тисненням, а також піддають спеціальним просоченням, що забезпечує біологічну, механічну, ультрафіолетову стійкість.

  Вінілові шпалери в інтер’єрі набагато більш практичні у порівнянні з паперовими, адже вони не вражається грибками і цвіллю, їх можна повноцінно вимити. Що ж стосується «дихаючої» здібності, то сучасні покриття виконуються з мікропорами, що забезпечує легкий доступ повітря до стін.

  Комбінування вінілових шпалер дозволяє оформити абсолютно будь-яку кімнату в обраному стилі. Це може бути імітація штукатурки, каменю, дерева, ніжний палацовий або квітковий малюнок . Вони прикрасять романтичну спальню або ефектну вітальню, а у ванній стануть відмінною альтернативою керамічній плитці. Тільки пам’ятайте про те, як клеїти рельєфні вінілові шпалери правильно – якщо ви оформляєте кімнату з підвищеною вологістю, то і клей повинен бути вологостійкий.

  Стоит ли купить виниловые обои для стен?

  Ніжний палацовий малюнок на вінілових шпалерах

  Типи вінілових шпалер

  Кожен рулон вінілових шпалер – це не тільки особливий дизайн для стін, але і певний тип матеріалу. Вирішуючи замовити покриття в кімнату, варто орієнтуватися не тільки на ціни, але і на маркування, зазначену на упаковці:

 • Спінений структурний вініл без тиснення. Цей щільний матеріал можна купити недорого, при цьому він добре приховує нерівності стін.
 • Шпалери вінілові гарячого тиснення – відгуки стверджують, що це самий затребуваний тип покриття. Це: компакт-вінілові, шовкографія з гладкою фактурою і блиском, хімічне тиснення або важкий вініл. Серед дизайнів вибирайте як строкаті візерунки, так і високоточні імітації штукатурки, текстилю, каменю. Є тільки один нюанс – перед тим як клеїти вінілові шпалери шовкографію, потрібно ретельно вирівняти стіни
 • Вініл практичний і доступний – вибрати підходящий дизайн в каталозі виробників Німеччини, Італії, Франції та інших країн не важко.