Підбираючи шпалери, ми оцінюємо репутацію виробничих фабрик, звертаємо увагу на дизайн, але іноді забуваємо підібрати відповідний тип матеріалу. А адже саме це є основою довговічності обробки.
Які покриття віддати перевагу – шпалери паперові, вінілові, флізелінові
Існує чотири основних типів покриттів рулонних:
Якщо вінілові шпалери добре використовувати для кімнат, де підвищена вологість або потрібна велика опірність зносу, то паперові вважаються більш екологічними і доступними. При цьому вартість вінілових шпалер вище паперових. Але на цьому відмінності покриттів не закінчуються.
Фотокаталог паперових покриттів зібрав прості і вишукані рішення з низькою ціною. Серед їхніх переваг – гарна «дихаюча» здатність і екологічність. Але практичність і довговічність таких варіантів набагато нижче, ніж у вінілових покриттів, здатних прослужити до 20 років.
Вирішуючи шпалери – вініл або флізелін, варто орієнтуватися на бюджет, функції приміщення і дизайн. Відгуки про вінілових шпалерах свідчать, що це матеріал стійкий до вологи, що миється, привабливий і рельєфний.
Вінілові шпалери – техніка виготовлення
Шпалери вінілові на фото виглядають як рельєфні полотна з малюнками або імітаціями різних фактур.
Зовнішній вид вінілу на фото
Технічно вони являють собою два шари – основу з паперу з нанесеним поверх покриттям з ПВХ. Саме це поливинилхлоридное покриття і декорують малюнком або тисненням, а також піддають спеціальним просоченням, що забезпечує біологічну, механічну, ультрафіолетову стійкість.
Вінілові шпалери в інтер’єрі набагато більш практичні у порівнянні з паперовими, адже вони не вражається грибками і цвіллю, їх можна повноцінно вимити. Що ж стосується «дихаючої» здібності, то сучасні покриття виконуються з мікропорами, що забезпечує легкий доступ повітря до стін.
Комбінування вінілових шпалер дозволяє оформити абсолютно будь-яку кімнату в обраному стилі. Це може бути імітація штукатурки, каменю, дерева, ніжний палацовий або квітковий малюнок . Вони прикрасять романтичну спальню або ефектну вітальню, а у ванній стануть відмінною альтернативою керамічній плитці. Тільки пам’ятайте про те, як клеїти рельєфні вінілові шпалери правильно – якщо ви оформляєте кімнату з підвищеною вологістю, то і клей повинен бути вологостійкий.
Ніжний палацовий малюнок на вінілових шпалерах
Типи вінілових шпалер
Кожен рулон вінілових шпалер – це не тільки особливий дизайн для стін, але і певний тип матеріалу. Вирішуючи замовити покриття в кімнату, варто орієнтуватися не тільки на ціни, але і на маркування, зазначену на упаковці:
Вініл практичний і доступний – вибрати підходящий дизайн в каталозі виробників Німеччини, Італії, Франції та інших країн не важко.