Розкіш і елегантність: бісерне покриття для стін

Роскошь и элегантность: бисерное покрытие для стен
Розкіш і елегантність: бісерне покриття для стін

Зміст:

  • Властивості покриття
  • Як наносити покриття на стіну
  • Догляд за покриттям бісерним

Бісерне покриття (шпалери) для стін являють собою красивий декоративно-обробний матеріал, що складається з безлічі дрібних намистинок, наклеєних на паперову, флізелінову або паперово-вінілову поверхню. При виготовленні таких шпалер використовують три різні фракції бісеру, як окремо, так і в поєднанні один з одним, дозволяють отримувати різні оптичні ефекти. Краса покриття багато в чому залежить від основи малюнка, його кольору та додаткового покриття, типу металік або перламутру. Це відмінний варіант обробки стін, коли потрібно зробити євроремонт класу люкс.

Властивості покриття

Бісерні шпалери можуть застосовуватися для обробки практично будь-яких приміщень. Вони

  • міцні
  • довговічні
  • здатні витримувати вплив вологою і можу бути використані для обробки ванної кімнати
  • відрізняються стійкістю до ультрафіолету і не вигоряє з часом

При цьому слід знати, що якість і довговічність матеріалу багато в чому залежить від клею, яким бісер приклеювався до основи. Шпалери досить важкі, що вимагає акуратності при виконанні оздоблювальних робіт, але це зазвичай не впливає на вартість ремонту квартири.

Головна властивість даного покриття, яке забезпечило йому таку популярність, – це здатність бісеру відбивати світло, переливаючись різними кольорами і відтінками.

Як наносити покриття на стіну

Для робіт знадобляться

  • кисть або валик з ворсом для нанесення клейової основи на покриття,
  • гумовий валик або інший інструмент для розгладження,
  • малярський скотч,
  • інструмент для розкрою,
  • шпалерний клей, відповідний типу основи покриття.

Перед початком робіт стіни повинні бути підготовлені. На них не повинно бути старої фарби або залишків шпалери, штукатурки, нерівностей і обсипаються ділянок. Всі дефекти слід ліквідувати. Дрібні нерівності не вплинуть на якість приклеювання і загальний вигляд після завершення робіт, тому даний матеріал не вимагає ідеального вирівнювання стін. Стіни повинні бути обеспылены і знежирені, а також висушені.

Розкрій матеріалу проводять на будь-якій рівній поверхні так, щоб матеріал лежав бісером вниз. Для розкрою застосовують відточений ніж або лезо, яке краще міняти для кожного розрізу.

Клей рівномірно наносять на поверхню стін і залишають приблизно на 5 хвилин. Аналогічно клей наноситься і на самі шпалери, які також залишають на деякий час. Щоб не зіпсувати покриття клеєм, по краях полотна слід заздалегідь приклеїти малярний скотч. Після п’яти хвилин шпалери притискають до стіни, пропрасовуючи гумовим валиком або чистою тканиною, або спеціальним інструментом для розрівнювання, щоб видалити бульбашки повітря. Особливо ретельно слід пропрасувати місця стиків. Сліди клею з лицьовій поверхні видаляють чистою тканиною, але краще намагатися уникати цього.

Догляд за покриттям бісерним

Бісерні шпалери вважаються досить зносостійкими, тому їх можна протирати вологою ганчіркою з рідким миючим засобом і навіть пилососити. Головне не прикладати при цьому зусиль. Для видалення плям їх слід змочити ганчірочкою з нанесеним на неї розчином неабразивного рідкого миючого засобу, потім протирають з легким натисканням.