Як правильно підібрати колір шпалер

Как правильно подобрать цвет обоев
Як правильно підібрати колір шпалер

Зміст:

  • Шпалери: реалізувати дизайнерські ідеї
  • Деякі рекомендації з вибору шпалер

Прийняття рішення про наклеюванні шпалер при ремонті – це ще тільки половина справи. Набагато складніше визначитися з типом шпалер і, найголовніше, з їх кольоровою гамою, адже вибір відтінків і фактур, наявних в магазинах, вражає асортиментом.

Шпалери: реалізувати дизайнерські ідеї

Для того щоб не розчаруватися згодом в результаті обклеювання стін, необхідно продумати стиль, в якому буде оформлена квартира після проведення ремонту. Найкраще залучити для цього професійного дизайнера, але при творчому складі розуму можна створити аналог дизайн-проекту і самостійно. Різноманітність шпалер по колірній гамі, вибір яких є в безлічі магазинів, може ввести покупця в ступор. Професіонали дають деякі рекомендації по підбору шпалер залежно від функцій приміщення та його характеристик.

В першу чергу, потрібно взяти до уваги площу кімнати. Для просторих приміщень можна використовувати шпалери з яскравими малюнками і великими візерунками, маленьких кімнатах більше підійдуть шпалери світлих відтінків з дрібним нанесенням. Досить популярні зараз шпалери з геометричним малюнком, але в їх використанні потрібно бути дуже обережними, так як такий малюнок може спотворити пропорції кімнати, зробивши її безглуздою і неестетичною. Але при грамотному виборі та професійному підході такі шпалери можуть зіграти на руку і змінити простір в кращу сторону.

Как правильно подобрать цвет обоев

Наявність смуг – чарівне властивість шпалер. Горизонтальна смуга візуально зменшує висоту стелі, але розширює кімнату, а вертикальна смуга стелю підняти, але кілька «зменшує» її площа. Звичайно, перший варіант небажаний в кімнатах з високими стелями, він зробить їх незатишними, а другого протипоказані малі площі приміщень. Зате в невеликих кімнатах ідеально будуть виглядати чітко виражені ромби в малюнку, оскільки вони буквально розсовують стіни.

Також краще визначитися, яким буде кольорове наповнення приміщень – нейтральним, контрастним або ґрунтуватися на нюансах. Нейтральний варіант – в бежевих або пісочного світлих тонах – зазвичай безпрограшний, особливо для маленьких кімнат. Контраст небезпечний своєю непередбачуваністю, тут головне – не перегнути палицю в підборі компаньйонів, які повинні бути в різних колірних «категоріях», але бути схожими або по тону, або по фактурі і малюнку.

Деякі рекомендації з вибору шпалер

Насамперед, слід враховувати власні уподобання при підборі кольору, адже він буде супроводжувати домашню життя не один рік, тому краще вибрати улюблений відтінок. Надто строкаті і яскраві кольори, звичайно, оригінальні і стильні, але не буде дратувати це різноманітність вже через рік постійного захоплення?

Сучасні виробники шпалер включають в лінії по їхньому виробництву шпалери-компаньйони. Так називається кілька видів шпалер, в яких перегукується або колір або фактура поверхні, або повторюється малюнок або візерунок. При обклеюванні різних стін відрізняються шпалерами-компаньйонами кімната набуває незвичайний вигляд, виглядає стильно і разом з тим її ненав’язливий дизайн. Добре поєднуються шпалери в смужку з однотонними полотнами, гладкі шпалери з вираженим малюнком з фактурним матеріалом.

Как правильно подобрать цвет обоев

При виборі кольору шпалер бажано оглядати їх при такому варіанті освітлення, при якому вони будуть перебувати більшу частину часу. Якщо кімната світла, то вибір краще проводити при денному світлі і підійти до вікна, якщо кімната темна і часто висвітлюється лампами, то краще придивитися до шпалер при штучному освітленні магазину. Треба не соромитися і попросити продавця розгорнути вподобаний рулон для того, щоб оглянути його малюнок і поєднання кольорів. Якщо ви докупаете шпалери певного кольору до вже наявного варіанту, обов’язково візьміть з собою зразок наявного виду, т. к. відтворити потрібний відтінок пам’яті дуже складно.

Якщо шпалер потрібного кольору не вистачило при первинній покупці, і потрібен один-два рулону додатково, пошукайте шпалери з тієї партії, яку ви вже почали купувати. Адже шпалери одного виду і виробника з різних партій можуть незначно, але все ж розрізнятися по відтінку фарбування.

Якими б складними не були клопоти з підбору шпалер потрібного кольору, результат після закінчення ремонту неодмінно порадує. Адже оновлення будинку у приємною оку колірній гамі завжди приємно і приносить справжнє задоволення кожному господарю улюбленого житла.