Самі модні шпалери: дизайнерська колекція Milano від BN International

Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International

У світі інтер’єрного дизайну уявити щось під лейблом “модне” — справа не проста. Тому що… З одного боку, є свіжі та цікаві ідеї, які підхоплюються і йдуть в маси, тобто стають модними — про них потрібно розповісти. З іншого боку, самі гідні ідеї повинні перевірятися часом. Але занадто довга перевірка часом, робить ідею консервативною, а не модною.

Ще складніше з шпалерами. Шпалери, самі по собі, модними не бувають. Адже шпалери, завжди — частина ідеї інтер’єрного образу. Причому, ця частина може бути суттєва, а може — малопомітна, як легкий фон. У будь-якому разі ідея завжди йде попереду, а шпалери, точніше дизайн шпалер, слідують за нею. І коли задумано створити модний інтер’єр, то шпалери підбираються до нього, у відповідності з ідеєю образу чи мотиву. Але буває і навпаки… І це як раз те, що ми зробимо в цій статті.

Більше того, ми візьмемо планку вище і уявимо “самі модні шпалери”, а значить, вони повинні слідувати самим модним ідеям. І це буде не збірна “солянка” з розрізнених ідей. Це — огляд окремої колекції під назвою Milano бренду BN International. Визначення “наймоднішою” вона отримала не просто так. Дизайнери шпалер розробили колекцію, грунтуючись на найбільш популярних образах і мотивах, представлених на виставці інтер’єрного дизайну в Мілані навесні 2018 року. Міланська виставка відома на весь світ катализаторским впливом на інтер’єрну моду. Назва “Milano” колекція шпалер отримала від джерела натхнення.

Але будь-яка мода вимагає демонстрації. Тому, щоб краще розкрити ідеї дизайну шпалер, для кожного варіанту ми створили колаж з добіркою ідей сполучень і поясненням.

Головною ідеєю колажів, тобто концепцією, стала створення образів у стилі ретро, які у останні роки набирають оберти популярності. І за прогнозами, популярність це буде тільки рости.

Що з цього вийшло, дивіться…

Модні арки

Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International

У цьому, здавалося б, не дуже насиченому малюнку міститься багато важливих деталей, що впливають на характер взаємодії:

Плавно вигнута дуга — лінія візуального напруга;

Вертикальні стійки арки — лінії статичності;

Динаміка — висхідна вгору за рахунок витягнутого малюнка;

Фактура — з легкої вінілової вспенки, що надає візуальну м’якість;

Об’ємне зображення — 3D обсяг в шпалерах не яскраво виражений, а злегка помітний, за рахунок переливу колірного тону і мінливої фактури;

Форма — малюнок арки і об’ємне зображення в сукупності створюють форму схожу на купол;

Ритм — середній за розміром малюнок, насичений деталями, задає спокійний візуальний ритм.

Підсумкова характеристика.

Колір. Цей дизайн однотонний, тобто містить один колір. А це означає, що одиночного кольором потрібні компаньйони — схожі чи різні.

Характер. Спокійний і поступливий — за рахунок невисокої ритму, плавних ліній, статичності, м’якою фактури.

Асоціації. З цим є складність. І вона ось у чому? Для людини не знайомої в світ інтер’єрного дизайну і трендів, малюнок навряд чи викличе асоціації . А тим хто моніторить тренди, асоціація буде сама що ні на є пряма: арочні елементи в поєднанні з закуругленными формами і плавними лініями, що складають основу сучасного еклектичного стилю. Є в ньому щось від гламуру 60-70-х., багато абстрактних геометричних форм — характерних для пізнього модернізму — але все це оточують сучасні матеріали.

Mid-century — стиль середини 20-го століття, як правило, мається на увазі стилістика характерна для 60-х і 70-х.

Про інтер’єрну моду і тренди 2019 року читайте у статті блогу: Огляд виставки текстилю та інтер’єрних товарів Heimtextil 2019: загальний огляд, тренди в дизайні, інтер’єрна мода

В нашому першому колажі, ми підібрали до шпалер супутні матеріали і форми, щоб створити атмосферу стилю сучасної абстрактної еклектики.

Колаж №1
Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International
В колажі: шпалери з арками блакитного кольору, тканина для штор і гардин, меблевий текстиль — 7×7.by , світильник — svetdom.by, диван, банкетка — goodroom.by.

Концепція — еклектичне поєднання стилю Mid-cenury, з добавкою гламуру, і модного шику. Правила — геометричні фігури округлих форм з плавними переходами, наявність тонких ліній (ніжки, меблів, стійки світильників), пріоритет у однотонному кольорі спокійних відтінків, без потертості і зістарення, матеріали — тактильно і візуально — м’яких фактур.

Колір — поєднання кольорів подано у двухпарном контрасті: пара блакитний і бірюзовий в контрастному відношенні з жовто-помаранчевої парою. Для прикладу використані прояснені кольору, але це тільки для прикладу. В житті, акцентні яскраві кольори дуже доречні для пожвавлення інтер’єру. Що ми відобразили в добірці текстилю.

Штори — ніжно-кремові гардини та атласна бірюзова шторна тканина. Завдання — штор не порушувати спокою і не виступати яскравим акцентом.

Світильник — повторює форми в дизайні шпалер, але акцентен за кольором, щоб звернути на себе увагу.

Меблі — формами і плавністю ліній не порушує спокою. При яскравому акцентном кольорі текстилю, притягує увагу і запрошує зручно розташуватися — але не сильно розслаблятися, адже попереду час веселощів і спілкування.

Нескінченні арки

Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International

Дизайн цих шпалер, багато в чому схожий на попередній з, здавалося б, не суттєвою різницею:

Малюнок арок виконаний у проекційному повторенні;

Додано контраст ліній різної товщини в малюнку;

Немає плавного переходу колірного тону і фактури.

Як зміни вплинули на сприйняття дизайну шпалер?

Характер. У малюнку з’явилася візуальна твердість, яка підкріплюється повторенням дуг, відсутністю плавного переходу колірного тону і фактури. Навіть незважаючи на колір у прикладі, схожий на колір солодкої вати, в шпалерах немає сильної солодкуватості і ніжності.

Вертикальна динаміка зменшилася, але з’явилася асоціативність з проекцією в глибину, схожу на коридор з арок.

Як новий малюнок змінив ідейний ряд в колажі?

Колаж №2
Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International
В колажі: шпалери з малюнком арок, тканина для штор і гардин, штучне хутро — 7×7.by, підвісний світильники у формі кулі — svetdom.by, крісло, стіл, пуфи — goodroom.by

Концепція — все теж модне еклектичне поєднання в спокійно-гламурному стилі. Також як і попередньому прикладі, але з урахуванням відмінностей у дизайні шпалер.

Коментар: Асоціація з коридором з арок, історично попросила, додати колони або щось на них схоже. Також посилилася потреба в співзвучних круглих формах. Але, з’явилася візуальна твердість зажадала її пом’якшити.

Колір — представлений в контрасті аналогій з трьох кольорів: світло-рожевий, освітлений бірюзовий, бронза (як суміш жовтого, синього і червоного). Відсутність різких контрастів створює спокійні відчуття, солодкі кольору додають романтики, а бронза — багатства.

Штори — білі гардини та атласна освітлена бірюзова, з середнім акцентом, для розбавлення рожевого.

Світильник у формі кулі з матового скла — необхідна геометрична форма для підтримки концепції.

Хутро — може бути присутнім в оббивці меблів, покривалі, килимі або декорі з козячої шкури, але обов’язково в світлому відтінку. Хутро створить рівновагу, як м’якість, стосовно візуально твердих, за малюнком, шпалер.

Меблі — круглих форм на витончених ніжках золотого та бронзового кольору, для створення атмосфери витонченості і комфорту. Круглий пуф, при відсутності колон, додасть потрібні форми.

Світ абстракцій

Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International

У цьому розділі — два абстрактних дизайну: геометрична абстракція і дизайн в стилі плитки тераццо.

Примітка: не імітація тераццо, а в стилі тераццо — так як, шпалери створені з декоруючих ефектом. В нашому випадку, шпалери в стилі тераццо використовуються як фонові, тобто, доповнюють абстрактний дизайн.

Дизайн з абстракцією схожий на той же дизайн з арками, але складається він з безперервних і пересічних ліній, що створюють вигляд арок різних розмірів і спрямованості. Виконання малюнка, що нагадує стиль пізнього модернізму, з притаманними складними геометричними формами.

Характер. Плавні нескінченні лінії, що перетікають як хвилі, не містять візуального напруги, так як у них немає візуальної статичності.

Асоціації. У малюнку — і з історичної асоціації, і по візуальному сприйняттю — є що-то з джазу. Асоціація з джазом стала відправною точкою для колажу.

Колаж №3: ми з джазу
Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International
В колажі: шпалери з абстрактним малюнком і шпалери в стилі тераццо, тканина для штор і гардин, меблевий текстиль з атласним блиском — 7×7.by, підвісний і настінний світильники у формі диска — svetdom.by

Концепція — інтер’єр початку двадцятого століття з мотивами джазу. Правила — їх немає — це джаз імпровізація.

Поєднання шпалер — декор із абстракції в комбінації з фоном з плитки тераццо, як повільна джазова композиція зі звуками барабанних щіток: розсипається, як пісок, часом змінюючи такт, і наповнюють композицію своїм ритмом і звуком.

Колір — акцент-аналогія з трьох кольорів співзвучних і контрастного кольору: аналогія — бежевий, оранжево-жовтий, бузковий; контраст — затемнений бірюзовий.

Штори та гардини — гардини в суголосному світло-бежевому кольорі. Штори з легким колірним акцентом для розведення бежево-жовтого панування.

Світильники — підвісний світильник дуже нагадав грамплатівку і сам попросився до нас в колаж. А настінний світильник, з мідним корпусом, більше підійде до білих шпалер тераццо.

Меблевий текстиль та меблі — атласний текстиль зі строгою смужкою, як образ атласного костюма.

Геометрія

Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International

Геометричний візерунок — активний малюнок, вже спочатку, він як дитина: йому хочеться грати. Не дарма геометрію часто вибирають для дитячих кімнат. Але геометрія одна грати не буде їй, як і дитині, потрібна компанія: колір, малюнок, форми.

І, як добрий батько дбає, щоб дитина потрапила в хорошу компанію, так і ми постаралися підібрати геометричним шпалер відповідних друзів. Ось що з цього вийшло…

Колаж №4: друзі для геометрії
Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International
В колажі: шпалери з геометричним малюнком, тканина для штор і гардин, меблевий текстиль, килим із середнім ворсом — 7×7.by, підвісний світильник — svetdom.by.

Концепція — функціональний інтер’єр в стилі 60-х з візуальними контрастами.

Штори — цікавим варіантом вийшло поєднання з тканиною в смужку. Аналогом виступлять штори плісе. Для гардин використовували світлу тканину тонкого плетіння.

Колір — контрастне поєднання чотирьох кольорів. Відправною точкою для колірної збірки став затемнений червоний колір з самого насиченого тону в шпалерах. До нього підібрані контрасти із затемнених синього, бежевого, зеленого. Контрастні кольори в різних колірних тональностях використані в текстилі і килимі.

Меблі — легендарне крісло Арне Якобсена підібрано в якості прикладу підходящої форми і контрастного кольору.

Завершальний штрих огляду: панно з комбінацій дизайнів

Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International

Дизайн панно містить всі елементи дизайну з нашого огляду. І, що-небудь з наших ідей колажів цілком може згодитися.

Висновок: або… правила потрібні для того, щоб їх порушувати

Головною темою наших колажів став ретро стиль. Але ця прив’язка зовсім необов’язкова. Правила дизайну не суворі, вони опираються на традиції, особливості сприйняття людей, в кінцевому підсумку смаки.

Легким рухом руки брюки перетворюються… Брюки перетворюються… Перетворюються штани… В елегантні шорти…

Так, наші арки, при легкому творчому погляді, перетворюються у корали або морські поліпи. І ось по дорозі природних декорацій, леопардовий принт підходить як рідний:

Самые модные обои: дизайнерская коллекция Milano от BN International

Якщо ви хочете знаходити більше ідей, бачити більше зв’язків в дизайні і, в кінцевому підсумку, спростити вибір шпалер, то радимо прочитати нашу статтю: як вибрати шпалери з дизайну. В якій ви познайомитеся зі способом підбору шпалер логічного алгоритму.