Шість ознак елітних шпалер

Завжди, вибираючи дорогі шпалери, ми віддаємо перевагу елітним покриттів? Ні, далеко не завжди – сама по собі висока вартість або хороша якість матеріалу не визначає його належність до люкс-класу. Але як же бути тим, хто прагне придбати елітні шпалери? За якими ознаками їх вибирати? Можна оцінювати матеріал тільки візуально – дивовижні дизайнерські рішення вражають і захоплюють, вони нагадують про імператорських палацах або фантастичних інтер’єрах космічних кораблів, підкуповують своєю природністю або оксамитовим пишністю. Отже, як вибрати якісні шпалери класу люкс.

Ознака перша – матеріали і фактури

Для покриттів сегмента люкс використовуються дивовижні матеріали:

  • оксамит (флок);
  • текстиль та шовк;
  • папір, на яку фарби наносяться за старовинними технологіями;
  • джут, соломка;
  • льон;
  • бамбук;
  • сизаль і кокосові волокна;
  • скляні нитки.

Шесть признаков элитных обоев

Джутові шпалери – фото в інтер’єрі

І не забувайте, що самі по собі матеріали не визначають елітність – і дешева з точки зору обивателя папір, і дуже дорогий текстиль знаходяться в одному сегменті. А все тому, що визначальним моментом є дизайн – тільки праця креативних фахівців зводить отримані промисловим методом рулони у вищий розряд за якістю і стилем. Але ж ще створюються покриття, де використовується виключно ручна праця.

Шесть признаков элитных обоев

Паперові шпалери преміум-класу

Ознака другий – тільки відомі автори

Ті якісні шпалери для стін, які створені відомими художниками і знаменитими дизайнерами, – це і є вироби преміум-сегменту. В основу чудових дизайнерських колекцій покладена ідея автора – креативна, яскрава, сильна, самобутня, а потім вже вона інтерпретується під потреби ринку, «підганяється» під стандартний формат рулону. Такі серії зовсім не обов’язково повинні вписуватися в рамки певного стилю. Наприклад, Луїджі Колани віддає перевагу биодизайну і аеродинаміки – його шпалери відображають футуристичне напрямок, вони більш ніж сучасні. А ось Харальд Глеклер вибрав для себе напрямок всепоглинаючого гламуру – це розкіш звіриних шкур, чисті дорогоцінні камені і вигадливі орнаменти імператорських палаців. Просто дивно, наскільки можуть виглядати епатажно звичні шпалери.

Всі ці особистості – неоднозначні фігури в дизайнерському середовищі? Природно, а як би інакше вони могли підкорювати серця мільйонів шанувальників.
Звичайно ж, на цьому імена дизайнерів покриттів люкс-сегмента не закінчуються – провідні європейські бренди обов’язково запрошують креативних майстрів для співпраці, і кожен з них створює своє бачення світу в «одязі» для стін.

Шесть признаков элитных обоев

Творіння Гаральда Глоклера складно не впізнати!

Ознака третя – особливі технології

Елітні шпалери завжди випускаються з нестандартних технологій. Це можуть бути виняткові переплетення сучасних високоміцних волокон, дивовижні напилення, рифлення і фотодрук. Створюються тривимірні зображення і настільки реалістичні об’ємні фактури, що складно повірити, що перед нами – не збиті вручну грубуваті дошки або шматки природного каменю, а шпалери, звичні і м’які покриття.
Не рідкість, коли унікальний дизайн створюється вручну – за старовинними зарисовками і штампів, які використовувалися ще 100 років тому. Так, в серії KT Exclusive Renaissance аристократичний дизайн втілений з тим же самим шармом, з яким проводилися покриття для графських маєтків в кінці 19 століття.

Шесть признаков элитных обоев

Сучасні технології дозволяють створювати неймовірні шпалери!

Четвертий ознака – тільки обмежена кількість

Якісні шпалери сегменту преміум найчастіше випускаються в обмеженій кількості. Адже вони створюються для цінителів мистецтва. Деякі декори нагадують металеві листи, а деякі – загадкові мережива. Для виробництва цих дивовижних серій запозичують незвичайні матеріали у природи – навіть траву або створюють штучні волокна, які зможуть світитися в темряві або армувати стіни, або створювати фантастичні геометричні орнаменти, що змінюють ваше сприйняття простору.

Шесть признаков элитных обоев

Шпалери в стилі графіті – можна купити тільки під замовлення

Ознака п’ята – не тільки покриття, але і особливий декор

Самі по собі елітні шпалери для стін виглядають сліпуче яскраво. Це вінтажні букети, елегантні і романтичні, фантастичні пташине пір’я або високоточні креслення вітрильників, чарівні «тканини» вечірніх суконь та блискучі прикраси. Але, щоб відповідно дизайнерським задумом було більш повним, на матеріалах поселяються мініатюрні фігурки, рамки, капсули, кристали.
Іноді і самі матеріали преміум-класу настільки нестандартні, що складно стримати захоплений вдих. Це можуть бути імітації скляної мозаїки або палацові візерунки, написані золотими нитками, чудові реалістичні малюнки, що відтворюють античні скульптури, або дитячі мотиви, написані маслом і неймовірно симпатичні. В сучасних матеріалах фактури іноді повністю копіюють іншу обробку – наприклад, оксамитову тканину, а іноді представляють собою сміливі поєднання – як у серії Portofino Wild, коли шкура жирафа нанесена на «кам’яну», що виблискує кварцовими частинками поверхню.

Шесть признаков элитных обоев

Бісерні шпалери створюють неповторний інтер’єр

Ознака шоста – якість без компромісів

В елітних шпалерах повністю виключений шлюб, навіть якщо це «недорогі» за мірками люкс-сегмента варіанти типу BN International Bont з етнічними орнаментами, вінілові на флізелін. Французькі, італійські, англійські та бельгійські, голландські, американські та фінські компанії забезпечують багаторівневий контроль, щоб на виході замовник отримав матеріал бездоганної якості. Природно, це позначається на вартості – іноді в каталогах вказується ціна погонного метра, а не рулону, та все одно вона залишається непомірно високою порівняно з бюджетними моделями.