Шпалерний клей: який підійде

Обойный клей: какой подойдет
Шпалерний клей: який підійде

Зміст:

  • Шпалерний клей: підібрати правильно
  • Шпалерний клей для любителя, і для профі

Чи збираєтеся ви клеїти шпалери самостійно або маєте намір запросити професійну бригаду, вам у будь-якому випадку буде цікаво дізнатися, який шпалерний клей підійде до обраного вами типу шпалер, буде при цьому недорогим і не зіпсує якісний ремонт квартири.

Шпалерний клей: підібрати правильно

Відповідність типу шпалер – один з найбільш простих критеріїв для вибору клею, але й один з найважливіших. Перш ніж купувати клей, подивіться, який написом забезпечені куплені вами рулони шпалер. Є клейові склади, чітко відносяться до певного типу полотен, на них так і зазначено: «флізелін», «склошпалери», «вініл» і т.п. Існують також клеї, які можна застосовувати до певної групи шпалер, позначаються як «для важких шпалер», «для легких шпалер». Під легкими маються на увазі паперові шпалери. До тяжких покриттів відносять більш щільні варіанти – вінілові, коркові, акрилові, текстильні, а також структурні шпалери під нанесення фарби.

Купівля шпалерного клею у відповідності з типом шпалер застрахує від таких неприємностей, як залишення слідів на лицьовій поверхні, зміна кольору шпалер при вступі в реакцію з компонентами складу. Правильний вибір клею гарантує не тільки зручне їх нанесення, але і швидкий їх демонтаж, у разі необхідності згодом. Великі виробники випускають також асортимент засобів, що застосовуються для зняття шпалер.

Шпалерний клей для любителя, і для профі

Існує ще одна класифікація видів шпалерного клею, залежить від побутового або професійного варіанти його використання. Відрізняються ці склади, як варіантами фасування, так і консистенцією на момент покупки.

Клей для застосування в побуті зазвичай фасується в упаковки по 100-500 г у вигляді картонних коробок або невеликих пакетів. На зворотному боці упаковки нанесена інструкція по застосуванню складу, сам клей являє собою порошок для розведення водою. Деякі клеї містять корисні добавки, наприклад, протигрибкові або бактерицидні. Основний діючий елемент – картопляний крохмаль. Для полегшення нанесення клей додаються колірні індикатори рожевого кольору, з їх допомогою можна краще побачити погано змащені ділянки і вчасно виправити недоліки. Після висихання клею індикація стає безбарвною.

Професіонали працюють з великими обсягами клею – від літра до пари десятків, розфасованих в банки або каністри. Найчастіше це готові полімерні склади у вигляді желеподібної маси. Серед них зустрічаються як універсальні, підходять для більшості типів шпалер, склади, так і вузькоспеціалізовані – для рисового паперу, пробки, гобеленів. Вартість такого клею достатньо висока, а його нанесення вимагає наявності певних навичок у майстра.

Звичайно, кожен мріє зробити косметичний ремонт недорого, а тому береться за обклеювання шпалерами своїми руками. Якщо ви відчуваєте в собі сили та маєте досвід роботи з подібним матеріалом і клейовими складами, то проблеми у вас навряд чи виникнуть. Але при відсутності навичок і використанні дорогих оздоблювальних матеріалів така економія може вийти занадто дорогою. Адже якщо будуть поклеєні шпалери недостатньо якісно, то доведеться все починати з самого початку – з їх повторної покупки. Так, може, краще відразу довіритися професіоналам в обклеюванні?