Що необхідно знати про фарбування вінілових шпалер?

Что необходимо знать о покраске виниловых обоев?

Якщо ви вирішили впритул зайнятися ремонтом і знаходитесь на стадії вибору шпалер, то напевно ви вже почали замислюватися про те, на який період планується їх поклейка.

Як правило, шпалери вибираються з розрахунком на їх практичність і довговічність – а значить, вони повинні складатися з таких матеріалів, які забезпечували б подібні властивості. Але ще одним важливим пунктом, який цікавить будь-яку сім’ю при здійсненні ремонту, є можливість перефарбування вже наклеєні шпалер.

У тому разі, коли вони досить щільні (а, може бути, і дорогі), не кожному захочеться періодично їх міняти, щоб освіжити або взагалі змінити стиль інтер’єру. У цьому випадку ідеальним варіантом будуть вінілові шпалери під фарбування, і зараз ми розповімо вам, чому.

Трохи про особливості вінілових шпалер

Чи можна фарбувати вінілові шпалери? Можна, і навіть більше того: зверніть увагу, що виробники випускають спеціальні вінілові шпалери, призначені для фарбування. Якщо ж ви вже придбали вінілові шпалери, але не виявили на упаковці якої-небудь інформації про такі можливості, то це говорить про те, що ваші шпалери відносяться до категорії звичайних вінілових шпалер.

Что необходимо знать о покраске виниловых обоев?

Такі шпалери, призначені під фарбування, включають в себе два основних шари: перший (внутрішній) – це шар з паперу або флізеліну, верхній же шар складається з вінілу, який і забезпечує таким шпалерам їх характерні властивості (міцність, довговічність, стійкість до зовнішніх факторів і т. д.).

Увага! Якщо ви вирішили пофарбувати звичайні вінілові шпалери, пам’ятайте, що шпалери на паперовій основі для таких цілей не підійдуть.

Це пов’язано з тим, що в процесі фарбування існує загроза того, що верхній, а, може бути, і внутрішній шар шпалер швидко розмокне під впливом фарби (це залежить від її якості і властивостей). Якщо це станеться, шари шпалер перестануть щільно прилягати один до одного, а самі вінілові шпалери можуть відшаруватися від поверхні стіни.

Что необходимо знать о покраске виниловых обоев?Подивіться відео про встановлення чавунної ванни; знаючи технологію установки, виконати таку трудомістку роботу ви зможете самостійно.

Про систему водяних теплих підлог читайте в цій статті. Схема, правильні поради по монтажу та укладанні теплої водяної підлоги.

Що стосується вінілових шпалер на флізеліновій основі, то фарбувати їх ви можете, але будьте готові до того, що в процесі фарбування ви зіткнетеся з додатковими труднощами. Так, за рахунок того, що верхній шар такого виду шпалер складається зі спіненого вінілу, нанесеного на флізелін, а, отже, має рельєфну поверхню, вам буде дуже складно нанести фарбу рівним шаром.

Для того щоб вирішити цю проблему, можна кілька разів прогрунтувати поверхню, але ця процедура займає багато часу і сил, а ймовірність того, що в результаті у вас вийде саме той ефект, до якого ви прагнули, досить мала.

Что необходимо знать о покраске виниловых обоев?

Саме тому перед початком ремонту настійно рекомендуємо вам заздалегідь продумати, чи будете ви перефарбовувати шпалери, і якщо ви все-таки зважилися пофарбувати і розмалювати вашу стіну самостійно – заздалегідь придбайте вінілові шпалери з можливістю фарбування.

До речі, продумайте також, який первісний колір шпалер буде для вас найбільш підходящим.

У спеціалізованих будівельних магазинах ви не знайдете вінілові шпалери під фарбування яскравих кольорів, оскільки це значно ускладнило б процес підбору фарби, адже в процесі фарбування вона могла б спотворювати свій колір.

Саме тому вінілові шпалери, призначені для фарбування, мають білий, бежевий або який-небудь ніжний і світлий відтінок.

За рахунок того що сам верхній шар шпалер досить світлий, після фарбування ви отримаєте яскраві та насичені відтінки, які зможуть додати вашому інтер’єру життєрадісний і гармонійний вигляд.

Что необходимо знать о покраске виниловых обоев?

Деякі вінілові шпалери під фарбування мають своєрідну фактуру, що трохи ускладнює процес фарбування, тим не менш, все шпалери з такими властивостями гарантують якісний результат, так що ви можете сміливо приступати до робіт.

Підготовчий етап: вибираємо фарбу

Отже, вінілові шпалери обрані, і вам залишилося продумати, як буде оформлена ваша стіна. Як пофарбувати вінілові шпалери і чи є варіанти?

Что необходимо знать о покраске виниловых обоев?

Можливо, ви захочете не просто пофарбувати її в один колір, але і додати якісь деталі або візерунки: для цього в спеціалізованих магазинах ви можете підібрати відповідні трафарети. Так що навіть у тому випадку, якщо у вас немає творчих здібностей, або якщо ви не володієте художнім майстерністю, цю проблему легко вирішити.

Пам’ятаєте! Здійснювати перефарбування вінілових шпалер можна до тих пір, поки їх поверхня не згладиться, а клей не втратить свої тримають властивості.

Що стосується самої фарби, то вона не повинна бути масляною, оскільки в цьому випадку вона просто розтечеться по верхньому шару шпалер, нам же необхідно, щоб вона проникла всередину шпалер: таким чином буде забезпечуватися її стійкість і насичений колір.

Для цих цілей правильніше використовувати фарбу, яка містить в собі воду, а саме:

 • акрилову;
 • латексну;
 • водоемульсійну;
 • дисперсійну фарбу.

Оскільки при фарбуванні вінілових шпалер необхідно вибирати фарбу, що відповідає ряду вимог (таких, як стійкість кольору, несхильність впливу сонячних променів, хімічних та миючих засобів, механічних ушкоджень, а також екологічність і швидкість висихання), найбільш підходящою вважається акрилова фарба на латексній основі.

Серед виробників фарб для вінілових шпалер можна виділити наступних:

 • Kreisel (Німеччина);
 • Vivacolor (Естонія);
 • Dufa (Німеччина);
 • Vasco (Україна) та багато інших.

Всі вони вже завоювали популярність на даному ринку завдяки підвищеним вимогам до складу фарби, її якостями, а також дотримання багатьох важливих стандартів. Крім того, фарба для вінілових шпалер від цих виробників має досить демократичну ціну.

Что необходимо знать о покраске виниловых обоев?Читайте про те, витяжку якої фірми вибрати для кухні — докладний огляд видів і типів витяжок різних виробників.

Як встановити витяжку в шафу? Дізнайтеся тут — критерії і тонкощі технології установки витяжки на кухні.

Порядок встановлення теплої підлоги під плитку описаний за адресою: https://ru-remont.com/poly/teply-j-pol/kak-samostoyatelno-smontirovat-teplyj-pol-pod-kafel.html

Як фарбувати і скільки разів покривати?

Для додаткової стійкості кольору краще всього наносити фарбу на поверхню шпалер хоча б два рази.

До речі, особливість вінілових шпалер під фарбування полягає в тому, що їх можна фарбувати як зовні, так і з внутрішньої сторони: від цього вони не втратять свої властивості, а у вас з’явиться можливість пограти з відтінками.

Что необходимо знать о покраске виниловых обоев?

Що стосується зовнішнього вигляду фарби, то тут теж існує ряд особливостей. Залежно від того, в якому приміщенні ви будете клеїти шпалери, вибирається фарба з відповідними зовнішніми характеристиками: так, для великих кімнат краще використовувати матові фарби, для спальні – напівматові, а для невеликих або недостатньо світлих кімнат – глянцеві.

Особливості фарбування

Перш ніж приступати до фарбування вибраних вами шпалер, обов’язково переконайтеся, що поверхня стіни і матеріали підготовлені до цього процесу. Стіна повинна бути вирівняна, а самі шпалери повинні бути абсолютно сухими.

Порада: заздалегідь приготуйте всі необхідні інструменти. У процесі фарбування ви можете виявити, що деякі необхідних речей немає поблизу, а це може не тільки загальмувати роботу, але і негативно вплинути на сам процес, оскільки потім відтінки шпалер можуть не поєднуватися між собою.

Для того щоб пофарбувати вінілові шпалери, ви повинні мати такі інструменти:

 • валики або кисті (залежить від особливостей поверхні шпалер і зони на стіні, яка підлягає фарбуванню);
 • фарба;
 • малярська стрічка та малярний лоток;
 • шпатель;
 • рукавички;
 • окуляри для захисту.

У деяких випадках для надання додаткової стійкості вашої фарбі корисним буде використання спеціального клею для важких шпалер, який, до того ж, забезпечить захист ваших шпалер від шкідливих мікроорганізмів. Тому при покупці вінілових шпалер проконсультуйтеся з фахівцями з даного питання.

Підготувавши поверхню і всі необхідні матеріали, можете приступати до процедури фарбування. У випадку, якщо шпалери не нові, обов’язково обезжирьте їх поверхню за допомогою миючих засобів, а також попередньо очистіть їх від бруду і пилу.

Что необходимо знать о покраске виниловых обоев?

Потім за допомогою пензля або валика починайте наносити фарбу на поверхню шпалер. До речі, якщо ви фарбуєте вінілові шпалери вперше, дайте їм висохнути (це займає близько 1 години), а потім прокрасьте їх ще раз.

Як правило, остаточний відтінок ви зможете побачити приблизно через три дні: саме тоді фарба на шпалерах повністю висохне, і ви зможете приступати до подальшого малювання на шпалерах або наступних етапів ремонту.

Дивіться відео, як легко і швидко можна пофарбувати вінілові шпалери, якщо працювати правильним інструментом:

https://youtu.be/DO0A0RWolDY

Як ви переконалися, вінілові шпалери під фарбування чудово підійдуть у тому випадку, якщо ви хочете додати вашій кімнаті незвичайний зовнішній вигляд. У вас є відмінна можливість проявити фантазію і творчі здібності, прикрасити ваш інтер’єр самостійно і за своїм смаком. До того ж процес фарбування вінілових шпалер досить простий, так що це не складе особливих труднощів навіть для новачків, які раніше не стикалися з подібними роботами.