Що необхідно знати про вінілових шпалерах з паперовою основою

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Одним з найпоширеніших матеріалів для декорування стін вважаються шпалери вінілові на паперовій основі. Основа таких шпалер складається з паперу, а до складу верхнього шару входить полівінілхлорид, покликаний виконувати захисні функції, робить шпалери стійкими до впливу вологи, сонячного світла і механічних пошкоджень.

Крім того, ці шпалери мають різноманітний дизайн і підходять під будь-який стиль інтер’єру. Саме тому на сьогоднішній момент такі шпалери є настільки поширеними.

Процес виготовлення шпалер з вінілу на паперовій основі

Для того щоб детальніше розібратися з властивостями і складом таких шпалер, давайте розглянемо процес їх виготовлення. На папір, підготовлену спеціальним чином, наноситься вініл. Зазвичай він наноситься кілька разів, оскільки велика кількість вінілових шарів забезпечує шпалер підвищену міцність.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Нанесення вінілу здійснюється за допомогою спеціальних принтерів, які відразу створюють оригінальні візерунчасті композиції на поверхні. У деяких випадках для додання оригінальності поверх малюнка наносяться золоті або срібні відтінки, далі такі шпалери покриваються захисним шаром лаку.

Після завершення цих процедур починається процес обробки шпалер спеціальними речовинами, завдяки яким їх можна мити і чистити.

Позитивні характеристики

Давайте розберемося, що ж робить шпалери з вінілу на паперовій основі такими популярними?

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Мабуть, найголовніша причина – це доступна ціна. Ще одна перевага такого виду шпалер – це велика різноманітність колірних і рельєфних оформлень.

Багато споживачі, які вибирають шпалери для обробки кімнат, виходячи з міркувань безпеки та екологічної чистоти матеріалів, зупиняють свій вибір саме на вінілових шпалерах, мають паперову основу, оскільки завдяки натуральним компонентам вони не тільки є нешкідливими, але і обробляють спеціальними речовинами, що перешкоджають виникненню цвілі – це великий плюс, тому що таким чином забезпечується захист від небезпечних захворювань і алергії.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Серед інших позитивних властивостей цього виду шпалер можна відзначити наступні:

 • надійність і довговічність;
 • несхильність до негативного впливу вологи, світла, температури;
 • можливість очищення за допомогою миючих засобів;
 • щільна структура верхнього шару і т. д.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Багато споживачі вважають, що вінілові шпалери на паперовій та флізеліновій основі практично не відрізняються між собою. Тим не менше, якщо ви зібралися робити ремонт, вам необхідно враховувати найменші деталі та особливості використовуваних матеріалів, тому буде корисно ознайомитися з головними відмінностями між такими шпалерами.

На відміну від шпалер з паперовою основою, у вінілових шпалер на основі флізеліну внутрішній шар складається з більш легкого і щільного матеріалу, завдяки чому вони не рвуться і не мнуться в процесі наклеювання і експлуатації.

Також одним з істотних відмінностей вважається те, що вінілові шпалери на флізелін мають більш виражені звукоізоляційні характеристики. До того ж їх легше клеїти на поверхню стіни, а в процесі наклеювання вінілових шпалер з паперовою основою слід дотримуватися особливі процедури.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Тим не менш, шпалери на паперовій основі не поступаються другим варіантом, бо в Росії флізелін не виробляють, з цієї причини даний вид шпалер імпортується з інших країн.

А шпалери вінілові на паперовій основі можна знайти в будь-якому спеціалізованому магазині: вони мають оптимальну ціну і є універсальними, тому що відмінно виглядають в будь-якому приміщенні.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основойДізнайтеся, чим пофарбувати дерев’яні двері і як виконати фарбування правильно, щоб не зіпсувати поверхню дерев’яних дверей.

Якщо вирішили придбати підлогове дзеркало в передпокій, прочитайте у цій статті про те, яким повинен бути загальний інтер’єр передпокою, щоб дзеркало виглядало ідеально, а ви не розчарувалися в покупці.

Основні різновиди

Залежно від того, в якому приміщенні ви плануєте здійснювати поклейку, і яку ідею стильового оформлення ви вибрали, вам необхідно зупинитися на одному з чотирьох варіантів даного виду шпалер.

До цих функцій відносять такі:

 • шпалери зі спіненого вінілу;
 • шпалери з твердого вінілу;
 • шпалери з гладкого вінілу;
 • вінілові шпалери з шовкографією.

Вінілові шпалери першої різновиди мають паперову основу і покриті структурним вінілом. Особливістю таких шпалер є їх фактура. За рахунок того, що шпалери зі спіненого вінілу досить рельєфні, вони візуально маскують нерівності і дефекти поверхні стін, до того ж вони володіють підвищеною щільністю.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Особливістю шпалер з твердого вінілу на паперовій основі є те, що зовнішній шар у них досить тонкий, але із-за своєї твердості він дуже щільний, що забезпечує стійкість такого виду шпалер до різних видів ушкоджень.

Завдяки особливій фактурі з допомогою таких шпалер можна імітувати різні матеріали: плитку, камені і т. д.

Що стосується шпалер з гладкого вінілу, то такий вініл менш щільний, зате даний вид шпалер найпростіше клеїти завдяки підвищеної легкості матеріалу.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Особливою різновидом шпалер з вінілу на паперовій основі є шпалери з шовкографією. Нижній їх шар складається з паперу, верхній же включає в свою структуру шовкові нитки, саме тому по своїй фактурі він нагадує шовкову тканину.

Крім головних переваг, таких як висока стійкість і міцність, такі шпалери мають безліч забарвлень, а за рахунок своєї фактури створюють оригінальний і елегантний стиль приміщення.

Увага! Клеїти вінілові шпалери з шовкографією слід на ретельно підготовлену поверхню. Будь-які нерівності за рахунок гладкої фактури таких шпалер будуть кидатися в очі, до того ж, це принесе вам додаткові незручності при поклейці.

Виробники

Серед найбільш популярних виробників даного типу шпалер можна виділити такі бренди, як «Rasch» (Німеччина), «Zambaiti» (Італія), «Grandeco» (Бельгія), «Caselio» (Франція), «Едем» (Україна), такі шпалери дуже якісні і відповідають всім необхідним стандартам. Ви також можете придбати шпалери вітчизняних виробників: «Палітра», «Арт», «Ерісманом» і багатьох інших.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Незалежно від того, яка країна виступає виробником вибраних вами вінілових шпалер на паперовій основі, ви побачите, що вони мають досить привабливу вартість.

Нижче наведені приклади розцінок на такі шпалери різних брендів:

 • Палітра – близько 450 рублів за рулон;
 • Rasch – близько 600 рублів за рулон;
 • Caselio – близько 650 рублів за рулон і т. д.

Як бачите, всі вони практично не відрізняються в ціні: це пов’язано з низькою собівартістю таких шпалер, оскільки папір – досить недорогий матеріал, а незначні відмінності пов’язані з тим, що шпалери зарубіжних виробників включають у свою вартість витрати на транспортування.

Особливості поклейки

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Як вже було зазначено, існує особливий процес наклеювання вінілових шпалер на паперовій основі. Перш ніж здійснювати таку поклейку, необхідно заздалегідь підготувати поверхню: позбутися нерівностей на стіні, зашпаклювати, закрити вм’ятини й тріщини і т. д.

Обов’язковою умовою є грунтовка поверхні.

Порада: якщо ви хочете, щоб ваша стіна була максимально рівною, рекомендуємо вам позбавитися від старих настінних покриттів. Шпалери даного різновиду можна клеїти на інші види шпалер, але у випадку, якщо стіна недостатньо рівна, це не буде виглядати естетично.

Для шпалер з вінілу на паперовій основі купується спеціальний клей; він не повинен бути дуже рідким, оскільки додаткова волога негативно впливає на паперовий шар, і під впливом такого клею шпалери можуть розтягнутися або поміняти свою форму.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Клей наноситься не на стіну, а на відрізані смуги шпалер необхідного розміру. При наклеюванні звертайте увагу на те, наскільки щільно шпалери розміщені по відношенню один до одного. Після того, як ви проклеїли смугу, необхідно її розрівняти і випустити потрапив під шпалери повітря.

Подивіться відео, як правильно наклеїти вінілові шпалери на паперовій основі:

Пам’ятаєте! У випадку, якщо ви виявили, що на лицьову сторону таких шпалер потрапив клей, необхідно відразу ж від нього позбавитися. В іншому випадку він висохне, поверхню шпалер у цій зоні буде темніше, а позбавитися від клею, вже не буде можливості.

В якості завершального висновку відзначимо, що вінілові шпалери на паперовій основі досить універсальні. Споживачі, які вже придбали такі шпалери і застосували їх на практиці, відзначають, що вони відмінно виглядають в будь-якій кімнаті.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основойЯкщо ви вибрали штучний дубовий паркет як підлогове покриття, дізнайтеся його особливості, основні властивості і тонкощі технології укладання по посиланню.

Читайте про фурнітура для дерев’яних вікон тут — критерії та особливості вибору, корисні поради, важливі нюанси.

Відгуки про паперові шпалери під фарбування можна прочитати за адресою: https://ru-remont.com/steny/oboi/bumazhnye/pod-pokrasku.html

Якщо ви вирішили декорувати кухню або ванну кімнату, найбільш вдалим для вас варіантом будуть миються шпалери на паперовій основі з гладкими вініловим верхнім шаром. Такі шпалери стійкі до вологи і температурних перепадів, а також перешкоджають виникненню цвілі і грибкових бактерій.

Что необходимо знать о виниловых обоях с бумажной основой

Для вітальні, спальні та інших житлових кімнат відмінно підійдуть будь-які різновиди серед перелічених, так що ваш вибір залежить тільки від наявної фантазії і загального стильового оформлення приміщення.

Вибираючи шпалери для житлових приміщень, ретельно продумайте, які відтінки будуть виглядати найбільш вдало: ми не рекомендуємо вам використовувати занадто яскраві або, навпаки, похмурі кольори.

Звичайно ж, вінілові шпалери на паперовій основі володіють і негативними характеристиками: наприклад, до них відноситься відсутність дихаючих властивостей, а також недостатньо легкий процес поклейки і можливість деформації.

Тим не менш, при дбайливої експлуатації такі шпалери є досить практичними і прослужать вам довгий час.