Шпалери для передпокою – вибираємо практичні і стильні

Оздоблення передпокою шпалерами дозволяє формувати перше враження від впорядкованого будинку, є об’єднуючою ланкою між сусідніми приміщеннями, але і приймає на себе весь бруд і пил, яку ми щодня приносимо з вулиці.

Практичні аспекти вибору або який матеріал підійде

Вибираючи шпалери для передпокою, обов’язково потрібно враховувати практичність матеріалу, адже тут осідає багато пилу. Кращий вибір – зносостійкі миючі покриття:

  • вінілові (як правило, гарячого тиснення, з рельєфною фактурою, на паперовій або флізеліновій основі). Вони мають дуже щільну структуру, в яку не може проникнути бруд. А те, що залишається на поверхні, при необхідності змивається мильною губкою або вологою ганчіркою. Цей тип покриттів гарний і дизайнерським різноманітністю – безліч візерункових, фактурних, кольорових шпалер представлено в цьому сегменті, так що не складно вибрати будь-який орнамент, від романтичних квіткових букетів до потертого бетон в стилі лофт;

Обои для прихожей – выбираем практичные и стильные

Вінілові шпалери – на фото в інтер’єрі передпокою

  • склошпалери, з особливого скляного волокна, що надає неймовірну міцність і вологостійкість. Їх можна не лише мити, але й чистити – вони переносять жорсткі щітки і будь-яку побутову хімію, включаючи розчинники. І такі матеріали можна неодноразово фарбувати, змінюючи колір, але зберігаючи привабливу текстуру;
  • рідкі шпалери – матеріал, що нагадує штукатурку, але на основі текстильних волокон. Характеризуються хорошою адгезією з підставою, рельєфною фактурою, широкою кольоровою гамою і можливістю локального ремонту. Вони приємні на дотик і нівелюють перепади підстави, заповнюючи всі нерівності навіть без попереднього вирівнювання стін. Щоб отримати миючу поверхню, рідкі шпалери покривають лаком.

Візерункові або однотонні?

Однотонні шпалери для передпокою і коридору приємні оку завдяки своїй лаконічності. Вони стануть якісним фоном для нестандартної меблів або оригінальних дзеркал, однак потребують більш ретельного догляду – оскільки поверхня одноколірна, будь-які плями і забруднення будуть помітні. Щоб забезпечити можливість миття, вибирайте покриття, маркирующиеся як «дві хвилі» або вище.

Обои для прихожей – выбираем практичные и стильные

Однотонні шпалери – на фото в інтер’єрі передпокою

В коридорі можна використовувати смугу, але це роблять з обережністю. Адже приміщення і так не відрізняється простором, а витягнуті візерунки здатні неправильно змінити візуальне сприйняття. Оформляєте квадратну добре освітлену вітальню – використовуйте яскраву і контрастну смугу без обмежень, а якщо коридор вузький і витягнутий, то єдино можлива смуга – розмита.
Найцікавіші шпалери для передпокою – з фотопринт. Вони використовуються в якості акцентних, додаючи простору перспективи і глибини. Це може бути великий квітка, імітація настінних розписів, панорамний вид на місто.
Подобаються шпалери з квітковими мотивами? Для передпокою це може стати «золотою серединою». Візерунки вибираються не надто великі, а фон повинен бути світлим, теплим, природних тонів. Вигадливі орнаменти теж доречні – для гармонійного сприйняття бажано, щоб контрастні візерунки розташовувалися на світлому фоні.

Обои для прихожей – выбираем практичные и стильные

Шпалери з візерунками – на фото в інтер’єрі передпокою

Чудово виглядає і оздоблення передпокою декоративним каменем і шпалерами. Можна навіть відмовитися від використання додаткових матеріалів та використовувати виключно шпалери-імітації, повністю відтворюють текстуру і колірні переходи кам’яної кладки, бамбука, зміїної шкіри або натурального дерева. Таке нестандартне оформлення передпокою безумовно викличе фурор.

Вісім рекомендацій по вибору кольору

Вирішили вибрати шпалери в передпокій з фото? Враховуйте основні властивості поширених кольорів:

  • персиковий дуже теплий і затишний, дарує умиротворення, комбінується зі світлим-коричневим, золотистим, білим і рожевим;
  • комбінації бежевого з золотом виглядають традиційно-розкішно і стильно;

Обои для прихожей – выбираем практичные и стильныеБежеві шпалери – на фото в інтер’єрі передпокою

  • розбавлене золото на шпалерах в поєднанні з фактурою природного каменю дозволить відтворити античну розкіш;
  • оранжевий виглядає неймовірно енергійно і уособлює позитив, але комбінуйте його раціонально з однотонними покриттями;
  • коричневий – респектабельний і благородний, доречний при хорошому освітленні і в комбінації зі світлим зеленим, жовтим або бежевим;
  • синій належить до холодній колірній гамі, він неймовірно спокійний і добре знімає втому, а в поєднанні з жовтими тонами набуває радужностью і затишок;
  • чорний допустимо тільки в якості акцентів, інакше він занадто похмурий;
  • білий, навпаки, виглядає відкрито і легко, але обов’язково розбавляється яскравими колірними плямами, щоб уникнути лікарняного нудьги.

Вибирайте колір покриттяй таким чином, щоб він відповідав відтінку підлоги, стелі, меблів і не вступав у дисонанс із сусідніми приміщеннями. Тільки так можна отримати ідеальний візуальний ефект при вході в будинок.

Виправляємо пропорції шпалер

Важливо вибрати шпалери в передпокій в квартирі, щоб це приміщення заграло новими барвами, адже воно майже завжди вузьке, незручне і тісна. Якщо монотонне пастельна покриття на стінах здається вам не дуже ефектним, то використовуйте один із прийомів комбінування:
1. Нижня частина стіни обклеюється темними покриттями, що гарантує практичність, а верхня – більш світлими. Шпалери вибираються з однієї колекції, а місце стику поділяється декоративним бордюром.
2. Візуально витягнути стелю допоможуть шпалери з смугами по вертикалі – і це може бути не тільки лаконічна кольорова смуга, але і візерунок, розташований в потрібному напрямку.
3. Якщо передпокій виглядає високою, але занадто вузькою стіни можна розширити завдяки покриттям з горизонтальною смугою. Використовуйте їх в якості акцентних вставок.

Обои для прихожей – выбираем практичные и стильные

Шпалери з горизонтальною смужкою – на фото в інтер’єрі передпокою

І не забувайте, що великим малюнків не місце у маленькому передпокої (виняток – акцентне панно на вільній стіні, обрамлене стриманим фоном). Майже завжди ідеальним варіантом виявляється дрібний орнамент – але не суцільну, а в комбінації з гладкими або фактурними шпалерами.