Три правила, яких варто дотримуватися, вибираючи шпалери в дитячу

За твердженнями психологів, мислення пов’язано з особливостями зорового сприйняття. Тонке сприйняття передбачає можливість розрізняти велику кількість відтінків, переходів кольору. У процесі такого сприйняття мозок вдосконалюється. Особливий стиль дитячих шпалер – це не просто примха дизайнерів і батьків, а можливість створити для малюка творчу обстановку, в якій йому буде комфортно розвиватися.

Але які дитячі шпалери купити? Як не помилитися, не нашкодити маленької особистості, а допомогти їй сформуватися і розкритися в потрібному напрямку з самого народження? Якщо слідувати рекомендаціям професійних психологів, то оздоблювальні матеріали вибирають, враховуючи кілька критеріїв. У їх числі – вплив кольору на особу, вік і темперамент, особливості приміщення і особисті уподобання дитини.

Зміст:

 • ЯК ВИБРАТИ КОЛІР
 • Вік
 • Хлопчик або дівчинка
 • Темперамент
 • ВИБІР ПРИНТА І ВІЗЕРУНКІВ
 • БЕЗПЕКА
 • ЯК ВИБРАТИ КОЛІР

  Існує величезна кількість дитячих шпалер – від ніжних карамельних до яскраво синіх і чорних. Будь-який з варіантів може бути доречний. Щоб не помилитися з вибором потрібно враховувати три чинники: вік, стать і характер. Розглянемо докладніше кожен.

  Вік

  Якщо дитині ще не виповнилося двох років, то його кімната оформляється ненасиченими м’якими тонами – пастельними, спокійними і стриманими. Але ніякої сірості – краще комбінувати життєрадісні кольори, наприклад жовтий і синій.

  З четвертого року життя дитині стануть цікаві більш контрастні поєднання – такі, як у яскравих фігурках і смугах колекції Esprit Kids 3 S. A. Creation. У цьому випадку стає важливіше не приглушеність фарб, а чистота тонів, щоб атмосфера в кімнаті придбала динамічність і позитив. У міру дорослішання малюка його тяга до контрастів буде зростати, в оформленні з’являться складні візерунки та насичені силуетні картини.

  Три правила, которых стоит придерживаться, выбирая обои в детскую

  Шпалери Esprit Kids 3 S. A. Creation – на фото в інтер’єрі дитячої кімнати

  Хлопчик або дівчинка

  Рекомендації в цьому сегменті відносяться, скоріше, до традицій. Втім, ними успішно користуються дизайнери, наприклад, колекція Gloockler children’s Paradise Marburg перетворить стіни дівочої дитячої в розкішний мистецький куточок, гідний самої улюбленої принцеси.

  Йти на поводу у стереотипів при оформленні дитячої варто лише в тому випадку, якщо дитина ще зовсім маленький. Далі – орієнтуйтеся на його уподобання. Дівчинці, яка любить машинки не в радість будуть квіти. Хлопчикові, який обожнює потяги можуть не сподобається шпалери з казковими звірятками.

  Темперамент

  Найпростіше скористатися спостереженнями психологів, які визначають дію різних кольорів на психіку і постаратися за допомогою кольору компенсувати особливості темпераменту дитини:

  • Червоний діє збуджуюче, а занадто велика його кількість може привести до агресії і тривожним снам.
  • Синій в цілому позитивний, дещо пригнічує нервову систему, що добре для збудливих дітей.
  • Жовтий вважається абсолютно позитивним – він стимулює мозкову діяльність, поліпшує настрій, сприяє збільшення гостроти зору. Протипоказаний тільки для гипервозбудимых дітей.
  • Зелений сприяє концентрації уваги, усуває безсоння, допомагає підтримувати гарний настрій.
  • Оранжевий посилює апетит, але може швидко призвести до перезбудження, а тому в дитячу кімнату допускається в обмежених кількостях або в приглушених тонах.
  • Фіолетовий (світлі тони) – покращує здатність до навчання, створює ніжну атмосферу.
  • Чорний уособлює спокій і нічний сон, але може швидко призвести до депресії, якщо його буде занадто багато.

  Важливо: при виборі кольору не забувайте враховувати рівень природної освітленості приміщення. Правило просте: чим темніше в кімнаті, тим більше світлим повинно бути настінне покриття.

  Складні для сприйняття тону можуть бути присутніми в оформленні, але використовувати їх потрібно акуратно. Наприклад, тільки в контурах зображень, хороший приклад – колекція Jack’N Rose Grandeco.

  ВИБІР ПРИНТА І ВІЗЕРУНКІВ

  Психологи не радять купувати в дитячу шпалери з загостреними орнаментами і складними переплетеннями. Краще віддати перевагу різним забавним малюнками зі звірятками, птахами, квітами, машинами або просто ніжними, не перевантаженими лініями, візерунками. Щоб малюнок не дратував і не стомлював дитину, варто обирати їх відповідно з віком:

  • Новонароджені у своїй кімнаті найчастіше тільки сплять, а тому настінні покриття повинні сприяти засипанню і релаксу. Переважні пастельні, заспокійливі відтінки, а яскраві вкраплення забезпечуються з допомогою декоративних бордюрів.
  • Три правила, которых стоит придерживаться, выбирая обои в детскую

   Інтер’єр дитячої кімнати для новонародженого

  • До 5 років діти неймовірно цікаві і допитливі, у них вже з’являються свої герої і власне уявлення про красу. Для спокійних малюків краще динамічні, що підштовхують до дії картинки, а для тих, хто “не сидить на місці”, вибирають рішення спокійніше;
  • До 8 років підбирати шпалери дитині варто з урахуванням його інтересів. Хорошим варіантом будуть складні картинки, мотивуючі на навчання або гру;
  • Після 8 років дитина вже може і сам брати участь у виборі нарівні з дорослими, і батькам краще прислухатися до його думки, м’яко підказати, уникаючи різкої критики.

  Важливо: вибираючи принт не забудьте врахувати і розміри дитячої. В маленьку кімнату краще вибрати великі візерунки, так як дрібні будуть робити її візуально ще менше і тісніше.

  Питати думки дитини на рахунок зовнішнього вигляду обробки можна в будь-якому віці, якщо дитина вже здатна його висловити. Для нього усвідомлення того, що він практично сам вибрав шпалери в свою кімнату, буде приємно навіть в три роки.

  БЕЗПЕКА

  Вибираючи шпалери в дитячу кімнату слід приділити увагу і їх безпеки. Найкращі полотна для кімнати малюка – паперові. Саме їх найчастіше прикрашають дизайнери.

  Три правила, которых стоит придерживаться, выбирая обои в детскую

  Шпалери для дитячої кімнати – на фото в інтер’єрі

  Втім, серед вінілових шпалер теж є безпечні. До того ж, вони більш стійкі до зносу, їх можна мити, та й виглядають вони привабливіше за рахунок об’ємної текстури. Якщо зважитеся купувати вінілові шпалери, то не намагайтеся на них зекономити, так як серед дешевих мало безпечних. Кращі полотна виробляють в Німеччині, Швеції та Фінляндії.