Таблиця розрахунку шпалер на кімнату: ремонт без зайвих витрат

знаю    Таблица расчета обоев на комнату: ремонт без лишних расходов

Шпалери-популярний оздоблювальний матеріал, яким обклеюють стіни у всіх кімнатах: кухнях, спальнях, дитячих, віталень і санвузлах. Часто після ремонту залишається зайвий матеріал або, навпаки, його не вистачає, і доводиться терміново шукати такий же візерунок. Плануючи косметичний ремонт, мимоволі виникає питання, Як порахувати кількість шпалер на кімнату, щоб уникнути нестачі матеріалу або надлишку залишків? Розглянемо, що таке таблиця розрахунку шпалер на кімнату, і як потрібно їй користуватися.

Без підгонки

Найпростіше, коли полотна з простим малюнком, що не вимагає підгонки. У цьому випадку досить знати висоту кімнати, її периметр і ширину рулону. Периметр-сума довжин всіх сторін (стін) приміщення. Висота вимірюється рулеткою в найвищому місці. Бажано до неї додати невеликий припуск на коригування.

знаю    Таблица расчета обоев на комнату: ремонт без лишних расходов
Якщо периметр дорівнює 12 м, а стандартна ширина рулону — 53 см, то знадобиться 23 смуги. Якщо буде нахлест, то і це теж враховують. При висоті кімнати 2,7 м додають не менше 5 см на коригування підрізання у підлоги і стелі. Виходить, 2,75-Довжина 1 полотна.    Стандартна довжина полотна-10,05 м.з 1 упаковки вийде 3 цілих смуги. Щоб порахувати необхідну кількість рулонів, ділять 23 на 3. Виходить 7, 54.Купувати доведеться 8 упаковок.

Увага! Округлення робляться в більшу сторону. Якщо применшити, великий ризик того, що матеріалу не вистачить.

При розрахунку шпалер на кімнату враховується той момент, що із загальної площі стін приміщення, в якому планується наклейка шпалер, віднімається площа всіх вікон і дверей. Для цього змиритися довжина і ширина прорізів. Параметри кожного отвору перемножуються. Результати площ вікон і дверей потім підсумовуються всі разом. Чистий розрахункова площа стін буде відома після віднімання із загальної площі стін кімнати, площі прорізів вікон і дверей.

Як знайти загальну площу всіх стін, з курсу шкільної програми всі знають: периметр приміщення (сума всіх сторін прямокутника) множиться на висоту.

Таблиця розрахунку шпалер на кімнату

знаю    Таблица расчета обоев на комнату: ремонт без лишних расходов

Як порахувати полотна з великим малюнком

знаю    Таблица расчета обоев на комнату: ремонт без лишних расходов

Такі полотна вимагають стикування. Необхідне зміщення враховується при покупці. Зазвичай величину рапорту вказують на етикетці. Цю величину додають до висоти стіни. Тоді виходить загальна довжина смуги. Нерідко буває так, що через рапорту з упаковки виходить всього 2 полотна.
Чим більше малюнок і необхідне зміщення, тим більше залишається відходів. Існує можливість зменшити їх обсяг, якщо працювати відразу з 2 рулонами: 1 раз зіставити малюнки і потім відрізати вже підігнані один до одного полотна.

Розрахунок шпалер з іншою шириною полотна

У продажу є рулони шириною не тільки 0,53 м.зараз зустрічаються так звані метрові полотна. Зазвичай це бамбукові або вінілові шпалери або під фарбування. Стандартна ширина цих матеріалів – 106 см.тобто рівно в 2 рази більше, ніж у паперових. Отже, знадобиться вдвічі менше рулонів. Але для більшої вірності потрібно виконати всі наведені вище розрахунки.
Часто зустрічаються Європейські шпалери. У них ширина становить 70 см.тут також доведеться вираховувати необхідну кількість упаковок при наведеній вище формулі.

Як заощадити шпалери

Існує кілька способів, як зменшити витрату оздоблювального матеріалу:

 • чи не обклеювати поверхні за шафами або іншими предметами меблів, якщо не планується перестановка;
 • стикувати малюнок не на 1, а на двох рулонах. Тоді знадобиться робити відступ тільки 1 раз;
 • для обклеювання простору над вікном і дверима використовувати вже наявні обрізки, а не відрізати від упаковки нові полотна;
 • поєднувати обклеювання з розписом на стіні або фарбуванням. Цей метод особливо хороший, коли через неправильний розрахунок не вистачило матеріалу.

Вивчивши всі моменти розрахунку шпалер в кімнату, це позбавить вас від перевитрати коштів при закупівлі, а також дозволить не нервувати через можливу нестачу матеріалу.