Шпалери в інтер’єрі вітальні в квартирі: рекомендації майстра

знаю       Обои в интерьере гостиной в квартире: рекомендации мастера

Залежно від шпалер, обраних для обробки вітальні, вийде непоказний зал очікування або урочистий зал прийому гостей і проведення сімейних урочистостей. Тому шпалери в інтер’єрі вітальні в квартирі повинні відповідати тому, що задумано створити.

Зрозуміло, що концепція оформлення при цьому враховує інтереси всіх членів сім’ї. Це можна зробити за допомогою зонування приміщення.

Орієнтири вибору покриття

Щоб не помилитися при виборі видів, забарвлень і фактур Треба знати кілька правил:

  • при виборі шпалер для залу враховується висота і площа вітальні, а також природна освітленість;
  • тональність вибирається залежно від розміщення (для Півночі і Сходу краще придбати теплі і яскраві кольори, на південній і західній стороні — холодні відтінки);
  • шпалери в інтер’єрі вітальні повинні відповідати стилю оформлення (мінімалізм вимагає одних забарвлень, модерн інших);
  • конкретна колірна гамма вибирається виходячи з особистих смаків, але, не виходячи за рамки стилю оформлення;
  • якщо вирішено використовувати у вітальні Комбіновані полотна, то бажано щоб вони були з однієї колекції;
  • вибираючи шпалери в зал, бажано розгорнути рулон на пару метрів і прикласти до стіни, щоб побачити, як полотна будуть виглядати на стіні.

При виборі одноколірних варіантів монотонність обробки згладжується фактурою.

Експлуатаційні характеристики

Від того який вид покриття обраний, залежить термін служби матеріалу, трудомісткість наклеювання і умови догляду. Наприклад, якщо є маленькі діти, то вибирають види шпалер, що миються, а при наявності домашніх тварин — кращим варіант — склошпалери.

Щоб вибрати вид матеріалу потрібно знати їх властивості:

  • Паперові сорти-дешевий і звичний варіант обробки. Вони легко наклеюються, але використовувати їх можна тільки в приміщеннях, де виключена можливість випадкового пошкодження і забруднення. При підвищеній вологості від них краще відмовитися — все одно відклеяться.
  • Акрилові моделі є поліпшеною різновидом паперових. Вартість, звичайно, трохи більше, але по зносостійкості і повітропроникності вони значно краще. Служать вони досить довго, щоб набриднути.
  • Вінілові варіанти представлені 3 типами: шовкографією (з використанням шовкових ниток), компакт-вінілом (з гладкою поверхнею), спіненим вінілом (з порами). Вони міцні, вологостійкі, не вицвітають, стійкі до випадкових пошкоджень. Їх наклейка складніше, ніж паперових. Вартість пристойна, але якість того варта.
  • Бамбукові види міцні, довговічні, завдяки товщині відмінно приховують дефекти стін. Вони в 2 рази ширше звичайних, що дозволяє зменшити кількість стиків. Моделі під фарбування виконані в білому кольорі. Перефарбування допустима до 10 разів, пі цьому покриття не втрачає якості.
  • Є види миючих шпалер, які періодично можна підновляти. Вони міцні, довговічні, зносостійкі. Для їх наклейки потрібна ретельна підготовка стін.
  • Текстильні складаються з тканини, наклеєної на папір або флізелін. Розкішні і респектабельні шпалери з відповідною ціною. Однак складні в наклейці.
  • Види стеклообоев відмінно підходять для вітальні, надаючи їй вишуканість і респектабельність. Вони міцні і довговічні. Для їх пошкодження доведеться докласти чимале зусилля. Для наклейки потрібен спеціальний клей. Вартість, зрозуміло, більш ніж пристойна.
  • Зараз для оформлення кімнати все частіше стали застосовувати фотошпалери в інтер’єрі вітальні. При поєднанні з іншими видами виходить цікавий дизайн.

Комбіновані шпалери в інтер’єрі залу

Найчастіше цей спосіб оформлення застосовується для поділу кімнати на функціональні зони. Наприклад, зону відпочинку і обідню. Зонування доречно при поєднанні вітальні зі спальнею.

Цим способом нерідко виправляють недоліки приміщення (низька стеля, мала ширина та інше). Багато виробників випускають колекції комбінованих полотен ідеально поєднуються між собою.
У комбінуванні застосовуються такі способи:

  • При вертикальному методі застосовується 2 види, що поєднуються за кольором шпалер з вертикальними смугами від підлоги до стелі. Це дозволяє візуально підняти стелю.
  • Горизонтальний спосіб використовується для візуального розширення приміщення. Це комбінування також використовується для приміщень з високими стелями.
  • Вставки-це фрагменти шпалер, наклеєних на основні полотна. Нерідко їх декорують за допомогою декоративних панелей або багетом. Використання вставок по всій стіні дозволяє виділити ту чи іншу зону.
  • Клаптевий спосіб (печворк) — сміливе і рідко зустрічається рішення. Якщо вистачить хоробрості – можна поекспериментувати. Але краще, особливо спочатку, звернутися до дизайнера.
  • Ніші зроблять оформлення залу неординарним. Їх роблять з гіпсокартону (наприклад, як полки) обклеюючи задню стінку моделями, відмінними від основного покриття.

Намагаючись бути оригінальним не слід забувати про естетичність і здоровий глузд!

Маленькі хитрощі: ідеї шпалер для залу

Використовуючи шпалери в інтер’єрі залу, господарі застосовують безліч хитрощів для створення красивого оформлення. Щоб “не винаходити велосипед”, можна використовувати готові рішення. Можливо, деякі з порад представленого переліку, будуть Вам корисні.

  • У невеликій вітальні не варто використовувати моделі з великими рельєфними малюнками. Це створить відчуття тісноти.
  • Для створення затишку у великому залі потрібно вибирати покриття глибоких тонів з тисненими візерунками або малюнками.
  • Відчуття простору створюється наклеюванням на стіну навпроти вікна більш світлих шпалер по відношенню до основних. Можливе використання фотошпалер. Якщо на них буде зображено світле вікно, це створить враження наявності двох вікон.
  • Для підкреслення меблів темних кольорів підбираються світлі тони покриття. Світлі меблі підкреслюється яскравими тонами.
  • Глянцеві полотна додадуть світла і простору в кімнаті, а фактурні матові зроблять її затишніше.
  • Оформлення вітальні не повинно за кольором контрастувати з обробкою суміжних кімнат.

Вибір шпалер у вітальню враховує, що досконалість дизайну досягається гармонійним поєднанням його складових: шпалер, меблів, штор, портьєр та інше. При цьому не намагайтеся робити як у всіх. При нинішньому величезному виборі шпалер, пропонованому виробниками, можна проявити свою індивідуальність.