Як правильно вибрати шпалери: ремонт в квартирі без головного болю

знаю       Как правильно выбрать обои: ремонт в квартире без головной боли

Спостерігаючи в магазині будматеріалів за поведінкою покупця, який не знає, як підібрати шпалери в квартиру, можна побачити цікаве видовище. Багато сумнівів, мацаючи одні, гладячи інші, розглядаючи виворіт, задаючи при цьому купу питань. Цей процес може бути тривалим і виснажливим для продавців.

У підсумку, в кращому випадку, купується не зовсім те, що хотілося, в гіршому — зовсім не те. Тому в магазин слід вирушати після вивчення правил вибору матеріалу.

Основні параметри вибору

Вибір шпалер для кімнати починають з зовнішнього вигляду. Полотна бувають гладкими з малюнком або однотонними. На рельєфних моделях відтиснуть опуклий малюнок, який додає їм витонченості. Є варіанти з імітацією різних матеріалів: кахельної плитки, природного каменю, дерева та ін імітація виконується настільки майстерно що, не помацавши стіну, важко визначити її матеріал.
По водостійкості покриття діляться на 4 групи:

  •   не витримують ніякої чистки, крім протирання сухою ганчіркою;
  •   вологостійкі, що переносять протирання вологою ганчіркою без застосування миючої хімії;
  •   моделі, що миються, без шкоди витримують миття вологою губкою з використанням миючих засобів;
  •   супермоющіеся різновиди, які допустимо мити водою і терти щіткою часто.

Міцність полотна залежить від щільності, яка у легких покриттів доходить до 110г/м2, а у важких — багато більше. Величина щільності вказується на упаковці рулонів. Для наклейки важких полотен буде потрібно спеціальний клей.

Види шпалер: їх плюси і мінуси

Щоб підібрати покриття під конкретні умови, треба знати їх основні види, з властивими їм достоїнствами і недоліками.

Паперові

Багато покупців не замислюються про те, як вибрати шпалери, а просто вибирають випробувані паперові зразки. Одношаровий варіант цього покриття стали називати симплексом, а двошаровий — дуплексом. Другий варіант, зрозуміло, за всіма показниками перевершує перший, але міцність все одно залишає бажати кращого. Також як вологостійкість. А ще папір швидко вицвітає і вигорає від сонячних променів.

Незважаючи на перераховані недоліки, рейтинг популярності паперових моделей не падає вже багато років. А останнім часом навіть підріс на пару пунктів завдяки високому ступеню екологічної безпеки і невисокій ціні. Такі шпалери не шкода віддати на розтерзання дітям і домашнім тваринам, оклеив ними дитячу. Заміна обійдеться недорого.

Склошпалери

Мало хто знає, що існують полотна зі скла. Склошпалери виготовляються з волокон, одержуваних в результаті переробки суміші, що складається з кварцового піску, соди, вапна, доломіту і наклеюють на підкладку з паперу. У стеклообоев немає конкурентів по міцності, стійкості до займання, вологи. На них не накопичується пил, вони не виділяють шкідливих для здоров’я речовин, не сприяють алергії, пропускають повітря. Клеїти їх можна на будь-яку поверхню: дерево, бетон, цегла, метал.

Флізелінові

Полотна виготовляються з матеріалу на основі віскози, яка додає йому міцності і еластичності. Він не розтягується при намоканні і не дає усадки. Шпалери з флізеліну діляться на 2 різновиди, флізелінові і з покриттям з перфорованого вінілу, що робить їх «дихаючими».

Дуже просто клеяться, так як клей досить наносити тільки на стіни. Також просто видаляються-забирається тільки верхній шар, а на залишився флізелін можна клеїти нове покриття. Привабливі тим, що їх можна багаторазово перефарбовувати, тобто оновлювати інтер’єр хоч щорічно.

Текстильний

При виготовленні шпалер цього виду використовується паперова або Флізелінова основа. Якщо на неї наклеюються тільки нитки шовку, льону, велюру — це Нитяні шпалери. Для виробництва цілісних різновидів використовується наклейка тканого матеріалу.

Випускаються варіанти шириною від 3 м для безшовної обробки по горизонталі. Ці шпалери володіють хорошими звукоізоляційними, теплоізоляційними властивостями, застосовуються при оформленні розкішних оригінальних інтер’єрів. Однак притягують пил, погано переносять забруднення.

Натуральні

Для виготовлення використовується шпон різних порід дерева або з волокон рослин наклеєних на паперову підкладку або з флізеліну. Покриття екологічно безпечні, але дуже дорогі, так як більшість операцій в процесі виготовлення виконуються вручну.

Вибір шпалер з урахуванням особливості кімнат

Для кожної кімнати потрібно вибирати вид полотен найбільш повно відповідний їх призначенням. У передпокій краще вибрати вінілові або Дуплексні шпалери під фарбування, оскільки це приміщення з високою прохідністю.

Вітальню слід оформляти флізеліновимі, текстильними або шпалерами з натуральних матеріалів. Такі покриття зможуть належним чином продемонструвати гостям головну кімнату квартири.

Кухню краще обробити шпалерами з щільного вінілу. Змивати з них чад і кіптява можна водою із застосуванням щітки і побутової хімії. Для спалень і дитячих годиться покриття тільки з високою екологічною чистотою, тобто шпалери з паперу або текстилю, які вміють «дихати».

При виборі забарвлення і малюнка треба враховувати вплив кольору на людей, розмір і ступінь освітленості приміщення, а також узгодженість за кольором з меблями. Надлишок яскравого насиченого тону викличе роздратування. Відтінок ніжного світлого тону додасть кімнаті атмосферу умиротворення, яка буде заспокоювати і розслабляти.

Що потрібно врахувати ще

Важливий аспект вибору шпалер для кімнати — фактор ступеня освітленості приміщення. В кімнату з хорошим освітленням потрібно вибрати холодні тони: синій, сірий, рожевий. Використання темних відтінків бордового, фіолетового, бузкового кольору теж буде до місця. Кімнату з недостатнім освітленням слід оформляти теплими м’якими тонами: помаранчевим, золотистим, бежевим.

У маленьку кімнату вибирається дрібний візерунок, в більшу — великий. Вертикальні смуги візуально піднімуть стелю, а горизонтальні — опустять. Блискучі моделі з об’ємним зображенням візуально збільшать розмір приміщення. Цього ж ефекту можна домогтися застосуванням моделей з хорошою здатністю, що відбиває, якщо висвітлювати їх під різними кутами.

Для додання перспективи дальню стіну обклеюють смугами темного тону з активним зображенням, а інші більш світлими однотонними.
Не бажано підбирати покриття того ж кольору, що у меблів, це призведе до їх злиття. У разі розміщення на стінах картин, фото, домашніх квітів потрібно зупинитися на гладких однотонних покриттях світлих відтінків.

Не слід захоплюватися контрастом, він скоро набридне, почне викликати роздратування. У кімнатах, вікна яких розташовані на південній стороні, потрібно застосовувати види стійкі до вицвітання і вигорання. Полотнами з дрібними малюнками різних тонів можна приховати значні вади стін.

Практичні поради

  • Вибір в магазині слід починати з верхнього ярусу, потім відразу перейти до нижнього ряду, а центр оглянути в кінці. Психіка людини влаштована так, що сприймає тільки те, що знаходиться прямо перед очима. Тому більшість покупців не оглядають низ, хоча там може знаходитися те, що потрібно.
  • При відсутності досвіду в комбінуванні кольорів і фактур, можна придбати готову колекцію, де вони вже підібрані.
  • При підборі полотен для кімнати потрібно враховувати відстань між малюнками. Чим більше підбір малюнка на шпалерах, тим більше буде відходів при їх поєднанні. Тому доведеться купувати більший запас.
  • При виборі широких рулонів потрібен буде помічник при наклейці.
  • Вибираючи склошпалери, потрібно враховувати, що павутинка не є оздоблювальним матеріалом. Її використовують при підготовці стін як засіб для зміцнення тріщин.

P.S. вибрати шпалери в кімнату буде нескладно, якщо перед відвідуванням магазину визначити для себе тип шпалер для стін, їх забарвлення, фактуру. Підрахувати кількість рулонів, з урахуванням площі дверей і вікон. Не забути про припуск на підгонку і запасі про всяк випадок. Це допоможе не тільки заощадити час і нерви при виборі, але знайти потрібний варіант.