Шпалери – це свого роду одяг для стін, яку кожен з нас вибирає відповідно до своїх смаків і матеріальних можливостей. Їх вибір сьогодні широкий і різноманітний.
Багатогранність колірних відтінків і фактур дозволяє створювати неповторний інтер’єр і комфортну атмосферу в приміщенні, реалізовуючи найсміливіші фантазії і рішення з вініловими або флізеліновимі шпалерами.
Загальні властивості вінілових і флізелінових шпалер
На сьогоднішній день виробники пропонують величезний асортимент шпалер, виготовлення яких базується на нових технологіях. Цей сучасний оздоблювальний матеріал відрізняється високою якістю, надійністю і довговічністю.
Флізелінові або вінілові шпалери краще? Ми рекомендуємо виходити з практичності і функціональних властивостей різних видів шпалер, представлених на ринку будматеріалів. Вінілові та бамбукові полотна характеризуються, як:
- екологічно чисті;
- безпечні,
- «дихаючі»;
- довговічні;
- надійні.
Наявність такого екологічного матеріалу, як флізелін, зробленого з полімерних сполук, основою якого є целюлоза, збільшує популярність вінілових шпалер на флізеліновій основі і флізелінових полотен завдяки чистою і екологічною складовою.
Цей обробний матеріал не деформується і не утворює бульбашок під час обклеювання.
Існує два види вищевказаних шпалер:
- під фарбування;
- готові, з малюнком.
Пам’ятаєте! Флізелінові шпалери досить легко клеяться і відмінно маскують різні дефекти і нерівності поверхні.
Відмінність вінілових шпалер від флізелінових полягає в тому, що перші з них являють собою двошаровий обробний матеріал, де основа – флізелін, а верхній шар – полівінілхлорид, а другі – це той же папір, що завдяки сучасній технологічній обробці має особливості тканини.
Прийняли рішення купити шафа з дзеркалом у вітальню? Дізнайтеся по посиланню, якою повинна бути меблі для передпокою, і як правильно підібрати шафа з дзеркалом, полиці, комоди і вішалки.
Про те, як клеїти шпалери дуплекс — в цій статті. Докладна стаття про правила та особливості поклейки дуплексних шпалер.
Є кілька різновидів вінілових шпалер, серед яких:
- структурні, або на основі спіненого вінілу;
- компакт-вініл, що імітують штукатурку, камінь, текстиль;
- важкий вініл;
- шовкографія;
- з хімічним (гарячим) тисненням.
Слід зазначити, що флізелінові шпалери довговічніше і міцніше, ніж вінілові полотна. Але після проведення опоряджувальних робіт відрізнити їх один від одного практично неможливо.
Ці два види шпалер здатні створювати привабливий і неповторний інтер’єр приміщення. Купуючи такі шпалери, ви можете проявляти творчість і перефарбовувати їх в будь-який вподобаний вам колір кілька разів для оновлення свого житла.
Різниця вінілових шпалер і флізелінових з першого погляду практично непомітна, не рахуючи різноманітності квітів, структури і якості, що багато в чому залежить від виробника.
Безпека шпалер на флізеліновій основі
Деякі споживачі вважають, що шпалери на флізеліновій основі негативно впливають на здоров’я людини через виділення формальдегідів. Ці речовини дійсно присутні в даному матеріалі, але їх випаровування відбувається лише при високих температурах (наприклад, під час спалаху) і тоді вони здатні завдати шкоду людині лише на дуже близькій відстані, що буває вкрай рідко.
Увага! Шкідливим може бути клей, за допомогою якого обклеюють шпалери з вінілу і флізеліну. Щоб уникнути небажаних впливів шкідливих парів купуйте клей в комплекті зі шпалерами тільки в спеціалізованих магазинах.
Особливості обклеювання стін
Флізелінові шпалери можуть прослужити значно довше вінілових. Після закінчення терміну експлуатації вони без проблем знімаються зі стіни цілими полотнами, що значно полегшує процес проведення опоряджувальних робіт.
Шпалери вінілові або флізелінові клеять сухими на промазану клеєм стіну, так як, маючи пористу структуру, полотна швидко вбирають вологий клей і стають важкими, що створює певні труднощі і незручності під час роботи. Такі шпалери не розширюються при намоканні і зберігають чудовий вигляд після проведених робіт.
Оброблювана поверхня повинна бути вирівняна, зашпаклевана або замальовано. Місця, де використовувався цементний розчин, повинні бути ідеально чистими, щоб бруд, що міститься в розчині, не проявилася в подальшому на нових шпалерах.
Рада! Клей повинен бути густої консистенції і не стікати по стінах. Полотна клеяться встик, внахлест не практикується, так як такі шпалери досить щільні і важкі.
Різноманіття флізелінових або вінілових шпалер здатне сьогодні закрутити голову навіть самому вимогливому споживачеві. Вітчизняні і зарубіжні виробники демонструє величезний асортимент цієї продукції, що відрізняється фактурними характеристиками і багатством колірних гам.
Читайте про те, як клеїти паперові шпалери — всі секрети наклеювання паперових полотен своїми руками.
Дізнайтеся про шпалерах хамелеон для стін тут — детальна стаття про особливості американських шпалер.
Фото шпалер шовкографія в інтер’єрі дивіться за адресою: https://ru-remont.com/steny/oboi/bumazhnye/shelkografiya.html
Якими обклеїти шпалерами стіни в своїй квартирі або будинку, вибирає кожен домовласник самостійно у відповідності зі своїми смаками і фінансами. Шпалери вінілові або паперові, тканинні або флізелінові – в будь-якому випадку вибирати вам, і ваш вибір буде правильним!