Шкода вінілових шпалер: міф чи реальність?

Вред виниловых обоев: миф или реальность?

При покупці шпалер для житлових приміщень споживачі, в першу чергу, замислюються про їх екологічні характеристики. Адже на сьогоднішній момент існує величезна кількість недобросовісних виробників, які виготовляють шпалери з недостатньо якісних і надійних матеріалів.

До того ж, якщо у вашій родині є маленька дитина, питання безпеки є найголовнішим при виборі варіантів настінного покриття.

Оскільки вінілові шпалери здобувають все більшу популярність, споживачі починають замислюватися, а чи достатньо вони екологічно чисті і нешкідливі для здоров’я людини? Давайте розбиратися.

Небезпечні властивості

Коли йдеться про безпеку вінілових шпалер, як правило, маються на увазі два основних аспекти:

 • наскільки чистими є що використовуються при їх виготовленні матеріали;
   
 • наскільки безпечними є самі вінілові шпалери в процесі експлуатації в залежності від різних зовнішніх факторів.

Вред виниловых обоев: миф или реальность?

Для того щоб дізнатися відповідь на питання, чи шкідливі вінілові шпалери, необхідно ознайомитися з інформацією про їх складі. Напевно ви чули, що вінілові шпалери складаються з двох основних шарів: внутрішній шар – це паперова або флізелінова основа, а зовнішній – це вініл, або полівінілхлорид, якщо говорити науковою мовою.

Як правило, саме це назва вводить споживачів в ступор, адже воно являє собою складне хімічне з’єднання, а, отже, може бути небезпечним для здоров’я людини.

Вред виниловых обоев: миф или реальность?

Насправді цей матеріал дійсно має кілька негативних характеристик, тим не менш, вони не критичні для нашого здоров’я. Особливість полівінілхлориду полягає в тому, що це досить міцний матеріал, який не пропускає вологи, пари і повітря.

Такі властивості забезпечують легкість догляду за вініловими шпалерами (очищення і позбавлення від пилу), але перешкоджають здійсненню повітрообміну у вашому приміщенні. За рахунок цього під внутрішнім шаром шпалер можуть розвиватися небажані мікроорганізми та грибки, які можуть привести до різних захворювань. Саме в цьому проявляється основна шкода вінілових шпалер.

Вред виниловых обоев: миф или реальность?

Небезпечні компоненти в їх складі можуть не просто погіршити ваше самопочуття, але і привести до різних захворювань аж до алергії на вінілові шпалери.

Пам’ятаєте! Чим дешевше вартість придбаних вами вінілових шпалер, тим більше вірогідність того, що вони володіють характеристиками, здатними завдати шкоди здоров’ю людини.

Якщо ви всерйоз задумалися над тим, шкідливі чи ні вінілові шпалери, то радимо вам звертати увагу на особливості їх виробництва та маркування рулонів при покупці. Найбільш безпечними вініловими шпалерами є марки від європейських виробників, адже саме в цих країнах існує підвищений контроль за дотриманням міжнародних стандартів якості.

Деякі виробники (Німеччина, Франція та інші) включають до складу шпалер різні протигрибкові компоненти, що забезпечує їм додаткову надійність та можливість застосування у приміщеннях з високим рівнем вологості, наприклад, у ванній кімнаті.

Вред виниловых обоев: миф или реальность?Дізнайтеся, як пофарбувати двері МДФ самостійно і в чому полягають особливості фарбування дверного полотна МДФ.

Про звукоізоляції розсувних міжкімнатних дверей читайте в цій статті. Розумні поради професіоналів з самостійного виконання ізоляційних робіт.

Особливістю недорогих вінілових шпалер є відсутність у них здатності до циркуляції повітря, іншими словами, вони не дозволяють вашим стінам «дихати», але на сьогоднішній момент деякі виробники випускають види шпалер, до складу яких входить спеціальний матеріал з мікропорами, за рахунок якого вінілові шпалери можуть пропускати повітря.

Вред виниловых обоев: миф или реальность?

До того ж циркуляція повітря в приміщенні безпосередньо залежить від типу матеріалу, з якого виготовлені стіни: як правило, у міських квартирах стіни виготовлені з матеріалу, спочатку не здатна пропускати повітря (бетон, арматура), а, отже, навіть при використанні дихаючих шпалер ви не зможете забезпечити повітряну циркуляцію в повній мірі.

Вред виниловых обоев: миф или реальность?

В якості ще одного ризику для здоров’я і самопочуття людини можна назвати те, що у складі вінілових шпалер знаходиться формальдегід, який при випаровуванні є досить шкідливим, а сам процес вивітрювання досить тривалий і може тривати кілька років.

Тим не менш, деякі фахівці, що займаються вивченням даного питання, стверджують, що обсяги испаряемого речовини незначні для того, щоб завдати серйозної шкоди.

Вред виниловых обоев: миф или реальность?

Для того щоб вінілові шпалери були міцними, довговічними, а також привабливими для покупців, при їх виготовленні використовують велику кількість пластифікаторів, стабілізаторів, барвників та інших хімічних речовин, що теж може вплинути на негативну оцінку споживачів.

Але, погодьтеся, що ці елементи оточують нас з усіх сторін і знаходяться практично в будь-який предмет інтер’єру, тим не менше це не заважає нам продовжувати їх використовувати.

Як мінімізувати шкоду від використання?

Вред виниловых обоев: миф или реальность?

Для того щоб шкода, заподіяна вініловими шпалерами, був мінімальним, рекомендуємо вам дотримуватися кілька процедур при їх придбанні та використанні:

 • купуючи вінілові шпалери, обов’язково звертайте увагу на їх склад, виробника, а також наявність екологічного маркування. Не купуйте шпалери, що мають мінімальну вартість – чим вона нижча, тим більше ризик, що ви пошкодуєте про свій вибір;
   
 • щоб вінілові шпалери служили вам довгий час, але при цьому не завдавали шкоди вашому здоров’ю та здоров’ю вашої дитини, періодично здійснюйте їх зовнішню очищення за допомогою миючих засобів;
   
 • для того щоб вирішити проблему періодичного випаровування шкідливих речовин, радимо вам як можна частіше провітрювати приміщення, а також, при можливості, встановлювати спеціальні вентиляційні пристосування.

Вред виниловых обоев: миф или реальность?Читайте про те, які звукоізоляційні матеріали для квартири краще всього використовувати: докладний огляд матеріалів для звукоізоляції.

Читайте про звукоізоляційних матеріалах для стелі тут — всі секрети і тонкощі звукоізоляції описані докладно.

Фото рідких шпалер в інтер’єрі передпокою дивіться за адресою: https://ru-remont.com/steny/oboi/zhidkie/zhidkie-oboi-v-interiere/v-koridore.html

При неправильній експлуатації вінілові шпалери шкідливі для здоров’я, так що краще дотримуватися цих правил. Якщо у вас немає можливості здійснювати дані процедури, але ви турбуєтеся про безпеку вінілових шпалер, рекомендуємо вам не клеїти їх в житлових приміщеннях або кімнатах, де постійно перебуває велика кількість людей.

Вред виниловых обоев: миф или реальность?

Не варто виконувати обклеювання вініловими шпалерами також і на кухні, адже при відсутності регулярного провітрювання шкідливі речовини можуть осідати на продуктах харчування (в крайньому випадку, придбайте потужну витяжку і продумайте питання вентиляції).

Рада! Правильніше буде використовувати вінілові шпалери для покриття стін в таких кімнатах, як коридор, передпокій, хол, кабінет та інших, де ви і ваші знайомі не затримуєтеся на тривалий час.

Як ви переконалися, досі немає однозначної відповіді на питання, використовувати вінілові шпалери шкідливо чи ні, навіть з урахуванням існуючого великої кількості думок щодо безпеки їх використання.

Саме тому при їх придбанні настійно рекомендуємо вам зважити всі плюси і мінуси, а якщо ви все-таки зважилися їх придбати, дотримуватися всі необхідні процедури, які ми описали в даній статті.

Вред виниловых обоев: миф или реальность?

Пам’ятайте, що ваше здоров’я і здоров’я вашої сім’ї залежить тільки від вас, тому підходите до питання вибору шпалер з особливою уважністю.

На закінчення, щоб загальна картина була більш повною, пропонуємо подивитися експертне відео, де фахівці говорять про можливі наслідки для здоров’я людини при використанні для обробки стін шпалер з вініловим покриттям:

https://youtu.be/U7QR-WkyBRs