Дерев’яні шпалери: «Сайдинг» зсередини, переваги і недоліки


			Деревянные обои: «Сайдинг» изнутри, преимущества и недостатки

 

Дерев’яні шпалери з’явилися на російському ринку порівняно недавно. Завдяки їм, ви можете заощадити простір, так як ці шпалери набагато тонше масиву дерева, а зовні майже не відрізняються від нього. Найчастіше дерев’яні шпалери використовують в еко-стилі.

Переваги дерев’яних шпалер

Дерев’яні шпалери відрізняються від класичних шпалер тим, що вони екологічно чисті і нетоксичні. При виробництві цих шпалер використовується лише цінні породи дерева.

Дерев’яні шпалери пропускають повітря та вологу, завдяки цьому стіни «дихають». Ці шпалери не випаровують шкідливі речовини і нейтралізують негативний вплив штучного матеріалу. Дерев’яні шпалери мають стійкість до різних механічних пошкоджень, а крім цього вони можуть посилити теплоізоляцію стін.

Крім цього, дерев’яні шпалери поглинають всі тріщини і нерівності стін, роблячи поверхню ідеально рівною. Шви на стиках даних шпалер, фактично непомітні.

Цей вид шпалер можна приклеїти на самі різні поверхні, мають різні рельєфи і розміри. До того ж дерев’яні шпалери досить гнучкі і тонкі. Ними можна обклеювати навіть стеля. Вони мають багату колірну палітру, що дає можливість підібрати такі шпалери фактично під будь-який вид інтер’єру.

Недоліки дерев’яних шпалер

Дерев’яні шпалери мають і недоліки. Вони схильні до дії води. Від рідини шпалери можуть набрякнути, і повернути їх у попередній стан неможливо. Крім цього, дані шпалери легко займаються, а в квартирах з дерев’яними шпалерами можуть з’явитися комахи або мікроорганізми.

Тому зараз стали виробляти шпалери, зроблені з термодерева. Тут деревина хвойної або листяної породи обробляється з використанням особливих складів. В результаті цього шпалери набувають стійкості до зовнішніх впливів, таким як: вогонь, вологість і гниття. На сьогоднішній день завдяки технології виробництва шпалер з термодерева, вони стають міцними і довговічними. Ці характеристики можна порівняти лише з міцністю тропічних порід дерева. Шпалери з термодерева мають нижчу вартість, ніж класичні дерев’яні шпалери.

Також дерев’яні шпалери мають потребу в постійному догляді, а процес обклеювання стін цими шпалерами досить складний.