Склошпалери на стелю: види та приклади використання

Один із способів зробити гарний стеля – поклеїти шпалери. Даний матеріал може мати різну структуру, колір, малюнок. Дуже красиво виглядають склошпалери. Обклеювання стелі склошпалерами прикрашає інтер’єр, надає йому виразності – у цьому можна переконатися, подивившись на фото.

Про стеклообоях

Спеціальне скло – вихідний матеріал – розігрівають до температури 1200 градусів, після чого воно переходить у рідкий стан і тоді з нього можна витягнути нитки, які сплітаються у волокна, а потім пряжу, і роблять тканину під назвою склошпалери. Даний матеріал в домашніх умовах майже неможливо підпалити, він відноситься до важкозаймистих і негорючим. Читайте також: “Стеклохолст що це”.

Стеклообои на потолок: виды и примеры использования

Матеріал майже неможливо підпалити, він відноситься до

важкозаймистим і негорючим

Склошпалери не бояться води і диму, несприйнятливі до хімічних речовин, використовуваних для прибирання приміщень. Скловолокно дуже міцно – цими шпалерами можна закрити незначні тріщини в штукатурці і клеїти їх відразу на пінопласт, утеплювач стелі, без нанесення на поверхню шпаклівки.

При їх виготовленні використовуються такі натуральні матеріали: доломіт, вапно, сода, кварцовий пісок. Завдяки цьому вони не можуть вражатися паразитами, а за відсутності токсичних речовин у людей не виникає алергія. Такі шпалери не накопичують статичний заряд, а відкрита петельна структура сприяє паровий дифузії. Поклейка стеклообоев на стелю – вибір тих людей, яким важлива не тільки естетична привабливість і довговічність, але і екологічність.

Вибір

Такий обробний матеріал має безліч переваг, але, на жаль, далеко не всі споживачі залишаються задоволені отриманим результатом. Якщо склошпалери дійсно якісні, то не доведеться зіткнутися з коротким строком служби і незадовільним зовнішнім виглядом. Головне – придбати якісний матеріал.

Стеклообои на потолок: виды и примеры использования

Неякісні шпалери просто визначити, коли вони згорнуті в рулон – при розгортанні

починають відколюватися невеликі шматочки, з’являються тріщини

Склошпалери потрібно вибирати не тільки виходячи з їх зовнішнього вигляду. Хоча і тут бувають несподіванки – наприклад, волокна можуть розпушити, і малюнок стане здаватися рельєфним. При наклеюванні матеріал розгладжується, і ефект зникає. Трапляється і таке, що шпалери просочують крохмалем, за рахунок цього полотно виходить більш щільним, але добавка в клеї розчиняється, і виходить плоска фактура. Щоб перевірити якість продукції, слід взяти шматочок полотна, наклеїти на стіну і розгладити.

Неякісні шпалери просто визначити, коли вони згорнуті в рулон – при розгортанні починають відколюватися невеликі шматочки, з’являються тріщини. Від такої покупки потрібно однозначно відмовитися. На якісний матеріал завжди дається гарантія.

Можна відразу віддати перевагу відомим маркам, зарекомендували себе з гарної сторони, правда, вони їх продукція коштує дорожче. Допоможуть вибирати склошпалери на стелю відгуки покупців в Інтернеті. Велика кількість негативних вражень повинно насторожити. Заради справедливості слід зазначити: навіть шпалери хорошої якості можна зіпсувати, якщо неправильно клеїти – наприклад, не підготувати належним чином поверхню.

Для наклеювання потрібно міцна, рівна і гладка основа, тому не варто сподіватися на те, що склошпалери є твердим матеріалом. Клеять їх тільки на рівну стелю.

Спочатку визначають ті місця, де відвалюється штукатурка – її потрібно видалити, щоб потім вона не відстала разом з шпалерами. Якщо обсипається вапно, її однозначно потрібно прибрати. Це можна легко визначити – провести по поверхні рукою і на ній буде видно білий слід. Щоб зняти шар вапна, поверхню вимивають мокрою ганчіркою. Кіптява зі стелі також видаляють – це жир, який стане перешкоджати адгезії.

Стеклообои на потолок: виды и примеры использования

Для наклеювання потрібно міцна, рівна і гладка основа, тому не варто сподіватися на те,

що склошпалери є твердим матеріалом. Клеять їх тільки на рівну стелю

Всі нерівності виправляють шпаклівкою і дають їй висохнути. Щоб бути повністю впевненими в міцності основи, шпаклювати стелю краще повністю. Поверхня перед цим обов’язково грунтують.

Перед тим, як клеїти склошпалери на стелю, основу грунтують ще раз. Для цього підійде будь-яка грунтовка, призначена для оздоблювальних робіт, її наносять маклавицей або малярським валиком з вовни або поролону. Після цього стелю повинен добре висохнути – тільки в цьому випадку підстава вийде міцним. Якщо треба клеїти склошпалери на пінопласт або гіпсокартон, шурупи і шви також шпаклюють, а всю площину покривають грунтовкою. Як підготувати стелю до поклейки шпалер, показано на відео на сайті.

Обклеювання стелі

Щодо того, як приклеїти склошпалери на стелю, існує кілька рекомендацій. Насамперед, температура в кімнаті повинна бути 18-25 градусів, а відносна вологість повітря – до 70%. Після завершення роботи приміщення слід захистити від протягів і сонячного світла.

Перед наклеюванням шпалери нарізають до потрібної довжини. Це роблять спеціальним малярським ножем під правило, лінійку або рівень. Для першого аркуша рекомендується провести орієнтовну лінію за допомогою олівця. Потім у ванночку для фарби набирається клей, і можна починати роботу.

Стеклообои на потолок: виды и примеры использования

Щодо того, як приклеїти склошпалери на стелю, існує кілька рекомендацій.

Насамперед, температура в кімнаті повинна бути 18-25 градусів

Клей наносять малярським валиком по всій ширині аркуша, залишаючи невеликий запас, щоб краплі не падали на підлогу. Полотно прикладають до поверхні і розгладжують шпалерним шпателем з пластику. Краще краю сильно не натискати, щоб було зручно клеїти сусідню смугу, оскільки їх стикувати потрібно впритул.

Наступний лист приклеюють стик в стик, стежачи при цьому за тим, як на краю переплетені волокна. Щоб місце з’єднання вийшло практично непомітним, візерунок повинен збігатися. Якщо полотна лежать неправильно, останнє з них можна акуратно зрушити в бік щільно притиснутими долонями.

Якщо край листа шпалер надірвали, наступне полотно клеять внапусток, а не стикуються. Зрозуміло, це місце стане бугром, тому місця з’єднання проводять малярським ножем і з кожного аркуша знімають зайве. Після цього нахлест буде непомітним. Можна подивитися відео, щоб зрозуміти, як поклеїти склошпалери на стелю.

Фарбування склошпалер

Стеклообои на потолок: виды и примеры использования

Цей матеріал після поклейки можна пофарбувати в будь-який колір, виходячи з особистих переваг і інтер’єру приміщення. Наноситься фарба структурним валиком, коли потрібно отримати однотонне покриття. Якщо хочеться, щоб залишилися невеликі дрібні прожилки, підійде щільний поролоновий. На стиках краще використовувати кисть. Рекомендується використовувати водно-дисперсійні фарби на основі бутадієн-стирольних або акрилових зв’язуючих. Вона легко наноситься, швидко сохне і майже не має запаху.

Фарбування проводиться в два шари, кожен з яких повинен сохнути не менше 12 годин. Якщо нанести багато фарби, склошпалери можуть відставати від поверхні – оптимальним варіантом є використання 500-600 грам на квадратний метр. Для більш щільних шпалер потрібно більше фарби. На фото представлені приклади забарвлених стеклообоев.

Склошпалери під фарбування на стелю обов’язково порадують тих, хто цінує не тільки зовнішню красу оздоблення, але й довговічність і практичність. Головне – вибрати якісний матеріал і використовувати його правильно, і тоді результат буде радувати довгі роки. Читайте також статті: “Турнік на стелю – доступно кожному”.