Як вибрати шпалери для стелі під фарбування

Зміст статті:

1. Складнощі вибору

2. Опис основних видів офарблюються шпалер

Ремонт квартири вимагає ретельного підбору необхідних будівельних матеріалів та виконання різних робіт, серед яких особливе значення приділяється стелі. Його обробка здійснюється різними способами, включаючи обклеювання шпалерами.

Основними перевагами, які має стелю з шпалер під фарбування, є:

  • застосування високоміцних матеріалів;
  • наявність захисту від вологи і УФ-променів;
  • створення світлого фону;
  • можливість тривалої експлуатації;
  • багаторазове оформлення (перефарбування, нанесення візерунків).

Как выбрать обои для потолка под покраску

Перш ніж вибрати шпалери для стелі під фарбування, слід переконатися в цілісності основи. Для звичайних паперових виробів потрібна добре підготовлена поверхню, а ось за допомогою «фактурного» матеріалу добре приховувати дефекти нерівного покриття (прочитайте: “Які шпалери вибрати для стелі: види матеріалу”). Головною особливістю «фарбувальних» шпалер виступає можливість швидко та недорого додати оригінальності інтер’єру житла різними кольорами і відтінками, як показано на фото.

Складнощі вибору

Вибір шпалер здійснюється в залежності від:

  • стану стелі, що було описано раніше;
  • типу застосовуваної фарби;

Как выбрать обои для потолка под покраску

Для стеклообоев відмінно підходять будь-які фарбувальні засоби: водні та дисперсійні. Оформлення флізелінових моделей допускається тільки за допомогою водних фарб, паперової основи – водно-дисперсійними складами.

Якщо фарбування шпалер на стелі відео виконується емаллю, то не рекомендується пофарбувати її водним концентратом, з-за якого основний колір почне розмиватися, наче під дією розчинника (детальніше: “Як фарбувати шпалери на стелі – варіанти”).

Як пофарбувати шпалери на стелі, детальне відео:

Опис основних видів офарблюються шпалер

Під фарбування використовуються вироби на будь-якій основі, тому обробка стелі може виконуватися з:

  • паперових;
  • флізелінових;
  • стеклообоев.

Найпоширенішим і бюджетним варіантом будуть паперові вироби. Наявність великого асортименту дозволяє підібрати серед них примірники, призначені для 4-5 перефарбовувань. Вони відрізняються підвищеною густиною, що досягається завдяки подвійній прошарку, або матеріалів з грубою структурою.

Как выбрать обои для потолка под покраску

Бамбукові шпалери під фарбування на стелю, виготовлені за особливими технологіями, обійдеться на порядок дорожче. Великі витрати на їх придбання виправдовуються підвищеною щільністю матеріалу та флізеліновій прошарком, виготовленої із спресованих волокон (прочитайте: “Ремонтний флізелін на стелю”). В результаті ремонту стеля стане фактурним і дуже міцним. Флізелінова основа не потребує клейовий обробці, а розчин наноситься прямо на стелю. Перевагою таких шпалер вважається можливість маскування западин, нерівностей, тріщин та інших дефектів під красивим рельєфним візерунком.

Найдорожчими на ринку є склошпалери на стелю під фарбування, що пояснюється їх виробництвом за новітніми технологіями і високою якістю: міцності, довговічності, можливості багаторазового використання. До їх складу входить пісок, доломітове крихта, вапно і сода. Усі ці компоненти у вигляді суміші наносяться на папір і просушуються.

Как выбрать обои для потолка под покраску

Розміри фракцій варіюються залежно від необхідного результату – гладких склошпалер, або варіантів з невизначеним рельєфом. У цьому випадку фарбування стельових шпалер виконується спеціальними засобами. Склошпалери стануть найкращим способом маскування дефектів нерівній поверхні, але оздоблення стелі ними вимагає великих вкладень.