Стиль лофт в маленькій квартирі. Мрія чи реальність?

У 1940-х Америка переживала Велику Депресію. Це був час великих змін. Саме тоді з’явився стиль лофт, адже люди були змушені облаштовувати покинуті цехи, перетворюючи їх у затишне житло. Дивно, але такі приміщення найбільше полюбилися богемі – художникам, письменникам, філософам. Звідси й головні особливості інтер’єру в стилі лофт: поєднання потертій розкоші і навмисне використання індустріальних комунікацій. Стиль лофт – це ще і свобода, величезні приміщення і високі стелі, «розбавлені» низькими вентиляційними трубами або елементами обладнання, голі цегляні стіни або потрощений бетон. Звичайно, це інтер’єрний напрям за 80 років змінилося, адаптувалося до іншого житла. Тому сьогодні стиль лофт в інтер’єрі маленької квартири теж зустрічається.

Основні відмінності лофта

Який він, інтер’єр квартири в стилі лофт? Ось головні відмітні особливості:

 • прості лінії;
 • відсутність химерності в обробці, лаконічність;
 • високі стелі, підкреслені балками;
 • відсутність громіздких перегородок – тільки невеликі пересувні, але частіше зонування виконується меблями;
 • велика кількість металу;
 • відкриті інженерні комунікації;
 • немає рясних розкішних драпіровок.

У невеликий по площі квартирі теж можна виконати майже всі ці вимоги. Виняток становитиме хіба що висока стеля, але тут можна піти на хитрість.

Стиль лофт в маленькой квартире. Мечта или реальность?

Стиль лофт та інтер’єрі залу

Секрети обробки в стилі лофт для маленької квартири

Ось кілька дизайнерських рекомендацій по підбору оздоблення в стилі лофт для компактного житла:

 • подбайте про те, щоб стелі здавалися як можна вище. Для цього їх краще зробити білими;
 • використовуйте стильний дизайнерський підсвічування: прожектори, світильники спрямованого світла в металевих корпусах або кришталеву люстру, якщо дозволяє висота стелі;
 • виберіть правильні шпалери для стін в стилі лофт. Підійде високоякісна імітація дерев’яних потертих дощок, металевих заржавілих листів, потрісканого бетону або зістареної цегляної кладки;
 • продумайте розташування меблів так, щоб залишалося якомога більше вільного простору.

Ви також можете планувати інтер’єр кімнати в стилі лофт для студії в новобудові. Якщо в приміщенні будуть високі стелі, то цілком можна виконати «другий поверх», розмістивши на висоті 1,8 метра ще один рівень і встановити там ліжко, наприклад. Під додатковим «поверхом» з’явиться місце для кабінету або бібліотеки, а решту площу можна буде задіяти як гостино-столову зону.

Стиль лофт в маленькой квартире. Мечта или реальность?

Стиль лофт в інтер’єрі маленької квартири

Використання лофта для кожного з приміщень у вашому будинку

Зовсім необов’язково шпалери під лофт використовувати у всіх приміщеннях вашого будинку. Ви можете виділити тільки одну із зон.

Так, для передпокою стоїть шпалери лофт купити, імітують бетон, цегла або кам’яну кладку. Краще, якщо це будуть полотна з вираженим рельєфом і в світлих тонах. Підійде і високоякісна імітація грубої фактурної штукатурки. Дизайнери випускають чудові колекції, які відрізняються від реальної старої цегляної кладки тільки на дотик.

У вітальні хоча б одна стіна робиться «цегляної» – найчастіше саме та, на якій розташований телевізор. Решта виконуються «під штукатурку». Стиль лофт в інтер’єрі кухні – це обов’язкове зонування і функціональність. Тут можна використовувати як темні тони, доповнюючи їх гарним технологічним освітленням, так і теплу м’яку кольорову гаму, врівноважену скромним непомітним текстилем. У спальні теж не обійтися без текстилю. Тут дизайнери рекомендують доповнити затишну меблі незавершеними елементами обробки.

Доповніть елітні шпалери лофт спартанської меблями, і ви отримаєте повну відповідність навіть в компактному приміщенні. І не варто приймати всерйоз дизайнерські поради, які стверджують, що шпалерах не місце в індустріальному лофті. Адже великі виробники покриттів для стін випускають дійсно ефектні тематичні колекції. До того ж, обклеїти стіни шпалерами набагато простіше, ніж реставрувати цегляну кладку.

Що ж стосується кольорів, то для лофта це: цегляний, коричневий, пісочний, безліч відтінків сірого, білий і чорний, синій і червоний винний для аксесуарів.

Стиль лофт в маленькой квартире. Мечта или реальность?

Інтер’єр в стилі лофт в множинах відтінках сірого, білого і чорного