Шкідливі флізелінові шпалери?

Турбуєтеся про безпеку власного будинку і ретельно вибираєте оздоблення? Похвальне починання – тим більше, що багато кращі шпалери для стін вирізняються не тільки стильним дизайном, але і екологічною безпекою. І тут виникає безліч питань. Шкідливі флізелінові шпалери для здоров’я дітей або в дитячу краще підшукати іншу обробку? Рідкі шпалери – шкідливі чи ні? Розберемося в тому, що робить матеріали безпечними.

Шкідливі шпалери на флізеліновій основі для здоров’я

Перш ніж з’ясовувати, чи шкідливі шпалери на флізеліновій основі, потрібно розібратися, що таке флізелін. Це щільний нетканий матеріал на основі целюлозних волокон. Він часто використовується у виробництві одягу, а також упаковки для її зберігання.
Красиві шпалери для стін можуть бути повністю флізелінові або на флізеліновій основі, з верхнім паперовим або вініловим шаром. Перш ніж стверджувати, що флізелінові шпалери шкідливі для здоров’я, потрібно розібратися, про якому типі покриття мова. Так, шпалери для стін з вініловим покриттям вважаються більш небезпечними, оскільки до складу входить ПВХ.

Вредны ли флизелиновые обои?

Щоб переконатися в якості флізелінових шпалер попросити продавця показати документи і сертифікати виробника

Визначити якісний матеріал можна візуально: він не пахне і володіє щільною структурою з видимими волокнами при розриві. Але завжди краще уточнити наявність документів.

Як виключити шкідливі шпалери для стін

Питання тільки в тому, як людина стане їх використовувати. Шкідливі паперові шпалери? Так, якщо залишити їх на стіні років на 6, то вони почнуть активно виділяти паперову пил – сильний алерген.
Здається, що рідкі шпалери шкідливі для здоров’я? Вибирайте продукцію з сертифікатами якості: для шовкової декоративної штукатурки» використовуються безпечні текстильні волокна і клей на целюлозній основі. Якщо ви упевнитеся в якості покриттів за документами, то вже не будете питати, чи шкідливі рідкі шпалери. Щоб забезпечити безпеку власного будинку, потрібно купувати матеріали від перевірених виробників з підтвердженої гарантією. Якісна шовкова штукатурка не змінює колір і не пахне навіть у вологому стані. Шкідливі рідкі шпалери для здоров’я? Ні, якщо ви купили якісне покриття і забезпечили правильну технологію нанесення.

Вредны ли флизелиновые обои?

Сертифіковані флізелінові шпалери не шкідливі для здоров’я

А бамбукові шпалери шкідливі для здоров’я, тільки якщо ви придбаєте контрафактний матеріал, підробку, здійснену без санітарного контролю. Це стосується і самих шпалер і клею для їх фіксації. Так, в клеї можуть міститися небезпечні хімічні речовини, а в самих шпалерах – важкі метали, які використовують при виробництві неякісних барвників. Такі матеріали можна використовувати в житлових приміщеннях.
Але якщо вибирати якісний матеріал, то флізелінові шпалери не шкідливі навіть в дитячу. Сумлінні виробники надають сертифікати, і маркують рулони :

  • RAL – німецький Інститут гарантії якості;
  • FSC – свідоцтво про екологічну дозволеної видобутку деревини;
  • CE – відповідність євростандартам;
  • Е – знак екологічної чистоти по нормативам Євросоюзу.

Розглядаючи каталог, звертайте увагу не тільки на дизайн і фото, але і на виробника.