Створюємо дизайн, що підходить для хлопчика і дівчинки: фото шпалер у дитячу кімнату для різностатевих дітей

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Оформлення та пошук матеріалів для дитячої кімнати вимагають маси зусиль і часу, а якщо в такій спальні будуть жити дві дитини, ще й різної статі – завдання суттєво ускладниться.

Крім особистого простору, необхідного для кожного з дітей, необхідно врахувати важливість створення дизайну, який сприймався б комфортним і для хлопчика, і для дівчинки.

Досягти гармонії у такому інтер’єрі не завжди вдається при використанні універсальних шпалер для різностатевій дитячої, тому часто куточок кожної дитини оформляється по-своєму.

Сьогодні ми поговоримо не про матеріали, їх якості та особливості поклейки в інтер’єрі, призначеному для дитини, а про те, як правильний дизайн стін може підкреслити індивідуальність кожного з дітей.

Давайте визначимося з тим, які відтінки можуть зіграти вирішальну роль у гармонійному сприйнятті оновленого дизайну, а також подивимося варіанти фото шпалер у дитячу кімнату для різностатевих дітей різних відтінків і тематик.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Принципи оформлення стін

Хоча ваші діти будуть раді будь-яким барвистим шпалер на стінах, не виключено, що з віком їх переваги зміняться на протилежні. До того ж, інтереси хлопчиків і дівчаток можуть збігатися тільки в ранньому віці, і з часом неправильно підібрані шпалери можуть послужити причиною формування поганого характеру або взагалі виникнення конфліктів між дітьми.

Тому естетична складова дизайну дитячої кімнати повинна проявлятися в найдрібніших деталях шпалер для стін, і при їх обробці буде корисним дотримуватися кількох принципів:

 • прагнення внести різноманітність в інтер’єр дитячої повинно підкріплюватися правильно підібраним дизайном шпалерних покриттів. Навіть якщо ви віддали перевагу використовувати різні шпалери для хлопчика і дівчинки – переконайтеся, що матеріали поєднуються один з одним і не суперечать стилю меблів та інших елементів дизайну;
   
 • оптимальне рішення, яке припаде до душі кожному вашій дитині, – це використання шпалер нейтральних відтінків, які не сприймаються суто «чоловічими» або «жіночими». Мова йде про такі кольори, як жовтий, зелений, помаранчевий: яскраві і позитивні відтінки, підібрані в правильних пропорціях, дитина оцінить будь-якої статі і віку;
   
 • Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

 • для стикування матеріалів, які погано поєднуються один з одним, можна придумати роздільники, цікаві для хлопчиків і дівчаток. Це можуть бути ширми незвичайних форм або фіранки відповідних відтінків;
   
 • хоча б одну зі стін зробіть яскравою і позитивною. Бажано, щоб для такого декору використовувалися шпалери з візерунками та малюнками: з допомогою такого простого інтер’єрного рішення можна допомогти дітям пізнавати навколишній світ;
   
 • надайте можливість синові та дочці реалізовуватися і проявляти свою індивідуальність. Залиште неоформленої одну з стін: поталу однотонні шпалери нейтрального відтінку – і виділіть місце для кожної дитини, де можна наклеїти постери, фотографії та інші аксесуари;
   
 • шпалери – підходящий варіант для зонування дитячої. Зовсім необов’язково виділяти функціональні зони, формуючи колірні переходи: створіть рельєфні акценти або задійте інші матеріали в обробці.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

При виборі шпалер для стін в дитячу кімнату не забувайте про те, що такий інтер’єр не повинен виглядати нудним. Але не варто використовувати занадто яскраві або темні шпалери для стін: у такій спальні повинно бути достатньо світлих відтінків.

Для пожвавлення обстановки і розвитку фантазії та уяви у дітей можна задіяти фотошпалери. Вони легко знімаються зі стін, тому з часом ви можете змінювати картинки, орієнтуючись на інтереси сина і дочки.

Порада: для самих маленьких підійдуть фотошпалери повчального характеру з цифрами або літерами. Вони універсальні, тому сподобаються дитині будь-якої статі.

Шпалери для дитячої кімнати різностатевих дітей можуть бути нейтральними. Наприклад, геометрія, смужка або природна тематика подобається і дівчаткам, і хлопчикам, а при наявності яскравих кольорів такий дизайн не буде виглядати занадто дорослим. Більш того, багато видів шпалер з таким дизайном підходять для дитини будь-якого віку, тому тематичний інтер’єр вашої дитячої буде залишатися актуальним ще довгий час.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Якщо ж вік у хлопчика і дівчинки різний – обов’язково враховуйте вплив відтінків. Наприклад, для малюків краще використовувати спокійні тони, а для школярів – більш яскраві, сприяють активності, тому заздалегідь продумайте, як грамотно скомбінувати шпалери такого типу.

Колірна палітра

Традиційна помилка багатьох батьків – оформлення дитячої кімнати за допомогою шпалер нудних відтінків.

Білі, кремові, сірі кольори підходять тільки тоді, коли інтер’єр переповнений яскравими аксесуарами, але для дитячої краще підібрати більш теплі і насичені відтінки.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Якщо кімната має великі розміри, то розмежувати простір хлопчика і дівчинки можна за допомогою шпалер жіночих і чоловічих квітів.

Для зони хлопчика підійде синій, блакитний, зелений відтінок, дівчаткам ж припадуть до душі більш ніжні тони: рожевий, блакитний, м’ятний. Але краще адаптувати палітру один до одного – і придбати шпалери квітів, які будуть сприйматися гармонійно незалежно від статі дитини, яка буде жити в певній частині кімнати.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Не варто забувати і про те, що діти негативно сприймають холодні відтінки. В інтер’єрі дитячої можуть бути лише невеликі шпалерні вставки холодних кольорів: в такому дизайні вони будуть відігравати стримуючу роль і налаштовувати дитину на відпочинок.

Стильним рішенням при виборі шпалер у дитячу для різностатевих дітей можуть стати матеріали відтінків, плавно перетікають один в одного. Градієнтні палітри можна зустріти в колекціях сучасних зарубіжних виробників.

Порада: тісний дитячу кімнату, в якій туляться дві дитини, краще візуально розширити за рахунок фонових шпалер світлої панелі з невеликими візерунками або малюнками.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Як і сам дизайн шпалер для стін, колір оздоблювальних матеріалів теж повинен змінюватися зі зміною віку дитини. Для самих маленьких прийнято використовувати заспокійливі кольори, для діток дошкільного віку – більш яскраві, налаштовують на активне проведення часу, для школярів – тону, здатні розвинути уяву, але не заважають концентрації на уроках або улюбленому хобі.

Колірні переваги дівчаток і хлопчиків-підлітків можуть бути самими непередбачуваними, і їх ні в якому разі не можна ігнорувати.

Як варіант – використовувати шпалери з можливістю фарбування, щоб періодично оновлювати фонові відтінки дитячої кімнати.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Шпалери в дитячу для хлопчика і дівчинки можуть дозволити зонувати кімнату не тільки в залежності від статі дитини, але й залежно від того, які функції виконує кожний окремий простір. Наприклад, для ігрової найбільш переважні яскраві шпалери з візерунками та орнаментами на дитячу тематику, які будуть виглядати виграшно на нейтральному тлі.

У зоні для сну забезпечте наявність шпалер з приємними відтінками, які не будуть викликати агресії у сина і дочки (наприклад, ніжно-рожевий сприймається негативно хлопчиками будь-якого віку, хоча і має дітей до спокійного сну).

Давайте розберемося, які шпалери можуть підкреслити індивідуальність хлопчика і дівчинки, якщо інтер’єр вирішено ділити на дві частини.

При виборі шпалер необхідно орієнтуватися на інтереси дитини, і на привабливість кольорів і візерунків з точки зору психології: тільки при позитивному сприйнятті оздоблювальних матеріалів ваші діти будуть відчувати себе комфортно в поєднаної спальні.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Оформляємо зону для дівчинки

Дівчаток шкільного віку можна долучити до вибору підходящих шпалер для стін: вони з радістю розкажуть вам про улюблених сюжетах, що зустрічаються в шпалерних колекціях на дитячу тематику, і про відтінках, які хочуть бачити у своїй частині кімнати. А от вирішити, які шпалери вибрати для дитячої дівчинки молодшого віку буде складніше: маленькі діти можуть по-різному сприймати один і той же дизайн.

Тому для дівчаток від 0 до 3 років вибирайте шпалери зі спокійним дизайном. Це можуть бути звичайні смужки або геометричні елементи, а також квіткові зображення, малюнки із зірочками, плюшевими ведмедиками та іншими іграшками.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Урізноманітнити кімнату двох дітей дошкільного віку можна за допомогою шпалер з зображеннями героїв мультфільмів.

В зоні, призначеній для дівчинки, поталу шпалери з зображенням принцес, Русалочки, ляльок Барбі. І хлопчики, і дівчатка оцінять яскраві шпалери з нейтральними сюжетами: наприклад, фотошпалери з Томом і Джері, героями Мадагаскару або рибкою Немо можна наклеїти в загальній частині кімнати.

Для дівчаток шкільного віку краще вибирати шпалери, відповідні їх захопленням. Оскільки в цій кімнаті будуть збиратися подруги вашої дочки, пошукайте стильні шпалери з музичними виконавцями або акторами, покриття з яскравими квітковими мотивами або серцями.

Згодом дівчатка полюблять більш романтичні варіанти дизайну, тому заздалегідь вгадати, які шпалери оцінить ваша дочка навіть в підлітковому віці. Універсальний варіант – пейзажі та букети квітів.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

У підлітковому кімнаті можна повернутися до однотонних шпалер або задіяти стильні фактурні матеріали з глибоким відтінком.

Формування фону в такому стилі дозволить в будь-який час створити яскравий акцент на одній зі стін, до того ж, однотонні шпалери в зоні для дівчинки буде простіше комбінувати з матеріалами, які прикрасять зону її брата.

Варіанти дизайну для хлопчика

Шпалери для хлопчика теж вибираються з урахуванням його віку та інтересів. Для малюків підійдуть шпалери з спокійними картинками. Якщо у вас два маленьких дитини, можна вибрати один тип шпалер, так як в цьому віці ще немає чіткого поділу між жіночим і чоловічим дизайном.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Хлопчики дошкільного віку теж віддадуть перевагу спостерігати у своїй частині дитячої шпалери з героями мультфільмів. З популярних сьогодні сюжетів можна вибрати шпалери з героями Шрека, Тачками, Людиною Павуком, піратами.

Хлопчики краще, ніж дівчатка, оцінять тематичний дизайн своєї спальні, тому їх зону можна оформити як каюту корабля, космічну станцію або підводний світ – і підібрати шпалери з відповідним дизайном.

Коли ваш син піде в школу, краще вибрати шпалери, які допомогли б долучити його до навчання і спорту. Тому особливо цінуються шпалери з м’ячами, відомими спортсменами, географічними картами, зображеннями книг, сюжети з футбольним полем.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

В аналогічній, але більш строгому стилі, оформлюється і підліткова кімната: тут має бути менше тематичних деталей, але загальний дизайн можна залишити таким же.

Підводимо підсумки

Щоб вибрати шпалери для дитячої кімнати для хлопчика і дівчинки, важливо врахувати інтереси кожної дитини. Якщо ви плануєте створювати яскравий тематичний акцент в зоні одного з дітей, то і у другої дитини повинен бути аналогічний куточок. Такий підхід викликає додаткові труднощі з грамотним декоруванням простору, так як всім відомо, що в домашніх інтер’єрах, а особливо в спальній кімнаті, не може бути багато яскравих акцентів.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Тому поділ кімнати на два ізольованих простору буде вдалим лише в тому випадку, якщо площі інтер’єру достатньо для реалізації ваших ідей. Якщо ж ви маєте невелику дитячу – вибрати шпалери з нейтральними малюнками.

Підкреслити відмінності в характерах ваших дітей можна з допомогою кольорів: одні і ті ж шпалери різних відтінків можна гармонійно поєднати один з одним.

Создаем дизайн, подходящий для мальчика и девочки: фото обоев в детскую комнату для разнополых детей

Ще один момент, який обов’язково слід враховувати, – це вік. Як ми відзначали, оформлення кімнати для самих маленьких краще планувати, орієнтуючись на психологічне сприйняття кольорів і візерунків. Чим доросліша дитина, тим більше можливостей створити інтер’єр, в якому він зможе відчувати себе максимально комфортно, оскільки декоратором може виступати і він сам.