У чому відмінності шпалер під фарбування: які види краще вибрати

В чем отличия обоев под покраску: какие виды лучше выбрать

З’явившись порівняно недавно цей матеріал відразу почав користуватися підвищеним попитом. Покупці дізналися, які види шпалер під фарбування для стін бувають, чим вони відрізняються від звичних полотен, все частіше стали вибирати цей оздоблювальний матеріал. Зростанню популярності сприяли 2 основні переваги новинки: вони рельєфні і можливість неодноразово перефарбовуватися в різні кольори.
У попередніх оглядах були розглянуті ексклюзивні види полотен, такі як Пробкові покриття для стін, рідкі, цифрові, кам’яні шпалери. У цій замітці викладена інформація по шпалерах під фарбування. Отже…

Чим відрізняються полотна під фарбування

Загальні відмінності. В результаті обробки вони стають водостійкими, але зберігають здатність тримати пігмент. Застосовувані сорти водорозчинних фарб не токсичні, швидко висихають, дозволяють стінам «дихати». Фарбування відмінно маскує стики, хоча їх і так менше, ніж у інших, так як ширина полотен під фарбування в 2 рази більше.
За кольором і фактурою. Як правило, шпалери під фарбування представлені білим кольором і теплими відтінками: зеленими, блакитними, рожевими, кремовими. Фарбування полотен по фону може дати незвичайний ефект. Якщо первісний колір влаштовує, можна відразу не фарбувати, а відкласти на рік — другий, коли захочеться поміняти колірне оформлення приміщення. У шпалер під фарбування яскраво виражена фактура: імітація під тканину, камінь, декоративну штукатурку, можливі візерунки та орнаменти. Після фарбування фактура стає більш рельєфна.
Великим плюсом є те, що позбутися від подряпин, плям, дитячого живопису, потертостей дуже легко. Досить їх просто зафарбувати. У такій же ситуації звичайні шпалери довелося б переклеювати.

Види шпалер під фарбування: переваги і недоліки

Які шпалери під фарбування віддати перевагу?
Залежно від матеріалу виготовлення вони поділяються на типи:

  •   паперовий;
  •   флізелінові;
  •   склошпалери;
  •   текстильний.

Паперові види

Паперові види на відміну від звичних шпалер виготовляються з 2 шарів і просочуються вологостійким складом. Між шарами в якості наповнювача розміщують шар тирси і стружок, за рахунок чого створюється оригінальний рельєф на поверхні. Але і тиснені виглядають не гірше. А комусь подобаються двошарові паперові з гладкою поверхнею білого кольору. Недоліком цього типу є низька міцність. Їх допустимо перефарбовувати до 7 разів. Однак виглядають вони досить презентабельно і за вартістю найбільш доступні.

Шпалери на основі флізеліну

Бамбукові полотна під фарбування — кращий варіант по співвідношенню ціна/якість. Їх міцність значно вище, ніж у паперових, а в роботі вони менш трудомісткі. Флізелін не схильний до деформації, не піддається розтягуванню, немає усадки при намочуванні і подальшій сушці. Тому ці шпалери рекомендується використовувати в новобудовах, у яких процес усадки може тривати кілька років, через що на стінах можуть утворитися тріщини. Для флізеліну це не небезпечно, шпалери не тільки залишаться цілими, але і призупинять розростання невеликих тріщин. За вартістю вони перевершують паперові в 2 рази. Зате перефарбування допускається до 12 разів.

Скло – і тканинні шпалери

Склошпалери славляться високою міцністю (можуть служити 30 років) і екологічною чистотою. Їх випускають з рельєфом або з гладкою поверхнею. Цей тип допустимо мити щіткою, використовуючи різні миючі засоби. Вартість стеклообоев не всім по кишені — ціна рулону, в залежності від виробника, може бути в межах 1500-5000 рублів.
Текстильні варіанти під фарбування з тисненим візерунком через складність виготовлення, а значить високої ціни (до декількох сот євро за рулон) не набули широкого поширення.
Ось основні критерії, які дають відповідь на питання, які бувають варіанти полотен під фарбування і в чому їх відмінність від звичайних шпалер. Вашій увазі відео сюжет на тему фарбування шпалер.

Фарбування покриття своїми руками 

Для фарбування застосовуються водно-дисперсійні фарби. Перевага їх полягає в повній відсутності різкого запаху, швидко сохнуть, також немає складності в послеремонтной чищенні, фарба легко змивається з будь-якої поверхні.
Колеровку можна зробити самостійно, заздалегідь подбавши про покупку кольору в тому ж будівельному маркеті, де купується фарба. Вибираючи колір кольору, потрібно врахувати кілька факторів. Це ваші колірні переваги, розташування кімнат по відношенню до світла і поєднання з інтер’єром приміщення.