Варіанти, як швидко віддерти флізелінові шпалери, не пошкодивши поверхню: методи, варіанти, рекомендації

Очищення поверхні стін від старого покриття, зокрема від флізелінових шпалер — це необхідна процедура для тих випадків, коли необхідно оновлення інтер’єру та заміна шпалер.

Зміст

 • Як зняти флізелінові шпалери зі стін
 • Коли потрібно знімати
 • Варіанти, як швидко відклеїти шпалери на флізеліновій основі в домашніх умовах
 • З гіпсокартону як прибрати, не пошкодивши панелі
 • Як видалити з бетону і цегли
 • Зі стіни без шпаклівки: як віддерти
 • Особливості
 • Корисне відео
 • Як зняти флізелінові шпалери зі стін

  Варианты, как быстро отодрать флизелиновые обои, не повредив поверхность: методы, варианты, рекомендацииГоловною особливістю флізелінових шпалер є те, що вони складаються з двох шарів: верхній легко видаляється, а нижній залишається на поверхні стіни і служить підставою для нового покриття.

  Проте, черговий розпочатий ремонт може зажадати повного очищення від старого покриття, у тому числі і видалення флізеліновій основи.

  Коли потрібно знімати

  Багато людей, здійснюючи ремонт або просто переклеивая шпалери, не вважають за необхідне повністю видаляти з поверхні стіни старі шпалери і наклеюють новий шар поверх старого.

  Варианты, как быстро отодрать флизелиновые обои, не повредив поверхность: методы, варианты, рекомендации Подібні дії можуть повністю зіпсувати нове покриття або ж погіршити його естетичні якості. Також негативні наслідки може вести нехтування повної очищенням поверхні стіни від залишків клею та іншого сміття.

  Однак так робити не рекомендується також можна виділити кілька фактів, які підтверджують необхідність зняття старих шпалер зі стіни перед обклеюванням нових:

  • При наклеюванні нового шару на старий, добитися ідеального ефекту не вийде, оскільки поверхня буде мати нерівності.
  • Клей нанесений на старі шпалери швидше втрачає свою силу.
  • Старі шпалери можуть банально почати мимовільно відвалюватися, а нові наклеєні поверх них, також відпадуть.
  • Між шарами може утворитися цвіль і грибок.

  Варіанти, як швидко відклеїти шпалери на флізеліновій основі в домашніх умовах

  Варианты, как быстро отодрать флизелиновые обои, не повредив поверхность: методы, варианты, рекомендацииТонка підкладка флізелінових шпалер дає можливість здійснювати їх заміну або оновлення інтер’єру без зайвих зусиль. Але при необхідності повного очищення поверхні стіни, можна скористатися рекомендаціями.

  З гіпсокартону як прибрати, не пошкодивши панелі

  Нерідко виникає необхідність видалення шпалер з гіпсокартонних панелей. Однак це делікатний момент, оскільки гіпсокартон можна легко пошкодити і згодом його знадобиться заміняти цілком або локально.

  Варианты, как быстро отодрать флизелиновые обои, не повредив поверхность: методы, варианты, рекомендации При спробі мочити шпалери, наклеєні на гіпсокартон, присутній ризик розмочити і розм’якшити сам гіпс. Також при спробі «рвати» силою сухі шпалери зі стіни, можна віддерти цілі шматки від самої стіни.

  Можна запропонувати кілька способів видалення шпалер з гіпсокартонних панелей без руйнування:

  • Використовувати спеціальні змивки – хімічні розчини.
  • Розмочувати пульверизатором.
  • Відпарювати за допомогою праски.

  Роботи повинні проводитися з оперування малими обсягами вологи, яка повинна лише зволожувати поверхню, не проникаючи при цьому в основу.

  Як видалити з бетону і цегли

  Варианты, как быстро отодрать флизелиновые обои, не повредив поверхность: методы, варианты, рекомендацииУ випадку, коли необхідно видалити старе покриття з цегли або бетону, то можна не побоюватися нанести пошкодження матеріалу стіни. У таких ситуаціях на допомогу може прийти шпатель, а ще можна не соромитися прикладати силу.

  Для того, щоб видалити флізелінові шпалери з бетонної поверхні або цегляної стіни їх необхідно попередньо прорізати ножем на рівномірні фрагменти. Утворені ножем прорізи полегшать подальше зняття декоративного покриття, оскільки в цих місцях фрагменти можна піддягати шпателем і зривати зі стіни. Якщо шпалери як і раніше тримаються міцно, то їх слід промочити за допомогою валика або розпилювача. Слід не забувати про те, що руху слід здійснювати за напрямком від шва.

  Варианты, как быстро отодрать флизелиновые обои, не повредив поверхность: методы, варианты, рекомендации Слід використовувати два шпателя: широкий і вузький. Їх краї повинні бути гострими, щоб вони легко входили в прорізі.

  Зі стіни без шпаклівки: як віддерти

  За рахунок того, що у складі покриття головним компонентом є плівка, їх видалити досить просто. Для того, щоб без значних зусиль видаляти старі шпалери цілими смугами їх знадобиться зволожити. Знімається покриття зі стіни без шпаклівки в такому випадку без праці, оскільки клей створює менш міцний зв’язок. Залишилися фрагменти основи також можна видалити, використовуючи один із наведених методів.

  Варианты, как быстро отодрать флизелиновые обои, не повредив поверхность: методы, варианты, рекомендации Як правило, подібний тип шпалер відрізняється більшою вагою, тому рекомендується видаляти їх частинами або ж шарами.

  Ті ж, хто побоюються, що поверхня стіни без шпаклівки може отримати які-небудь пошкодження в процесі зняття шпалер, можуть бути спокійні. Незалежно від обраного варіанта дій, за умови правильного виконання всіх етапів робіт, ніяких пошкоджень виникнути не може.

  Особливості

  Варианты, как быстро отодрать флизелиновые обои, не повредив поверхность: методы, варианты, рекомендацииБезпосередньо процесу зняття шпалер повинен передувати процес підготовки. Такий етап передбачає виконання цілого ряду заходів і дій:

 • Приміщення повністю звільняється від меблів та предметів інтер’єру. Всі непідйомні об’єкти, а також незахищені поверхні слід накрити поліетиленом.
 • Підлогу слід додатково встелити картоном або папером великої щільності. Це дозволить уникнути можливого утворення ковзання на поверхні підлоги.
 • При вході в приміщення, де проводяться роботи, слід постелити мокру ганчірку, яка буде запобігати поширенню бруду і пилу в інші кімнати.
 • В кімнаті, де проводиться демонтаж покриття стін, рекомендується знеструмити проводку. Це необхідно для того, щоб уникнути виникнення короткого замикання.
 • Розетки і вимикачі, в тому числі, слід захистити від попадання вологи. Вони ховаються скотчем або заклеюються поліетиленом.
 • Оскільки в процесі видалення старого покриття часто використовується волога, у деяких ремонтників виникають побоювання, що надлишок вологи може пошкодити оштукатурену, прошпаклеванную або прогрунтовану стіну. У разі якщо для підготовки стіни застосовувалися якісні матеріали, а роботи проводилися сумлінно, то волога і розчинники не зможуть завдати шкоди. Єдиним винятком є ситуація, коли стіни складаються з гіпсокартону, який є досить специфічним матеріалом.

  Корисне відео