Як наклеїти на не шпаклеванный гіпсокартон шпалери з флизилина або рідкі шпалери: варіанти, грунтовка і процес обклеювання

Шпалери на гіпсокартон без шпаклівки можливо поклеїти при певних умовах. Виконання підготовчої роботи – гарантія зовнішнього вигляду кімнати. Особливості та рекомендації щодо обклеювання ЦК-поверхні.

Зміст

 • Шпалери на гіпсокартон
 • Можна клеїти чи ні
 • Можна наносити рідкі шпалери на гіпсокартон без шпаклівки
 • Обклеювання без шпаклівки на ґрунтовку
 • Як поклеїти
 • З чого починається поклейка
 • Як поклеїти в кутах
 • Як наклеїти під плінтус
 • Особливості та рекомендації
 • Корисне відео
 • Шпалери на гіпсокартон

  Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейкиГіпсокартон – будівельний матеріал, що застосовується для вирівнювання стін і стель, створення перегородок, виробництва багатьох елементів меблів, каміна, подіуму.

  Як же зробити стіну, оброблену цим матеріалом красивою, міцною, багатофункціональною. Чи потрібно шпаклювати і грунтувати гіпсокартон. Чи можна клеїти шпалери на ГКЛ без шпаклівки.

  Шпалери завжди були популярними серед остаточного оздоблювального матеріалу. Найбільш поширені та часто виникають питання розглянуті в статті.

  Можна клеїти чи ні

  Покриття клеять на гіпсокартонну поверхню тільки після того, коли проведені всі роботи з сумішами. В іншому випадку виникають проблеми:

 • Шпалерний клей вбирається в поверхню, створену з КГ-листів, тому змінити шпалери буде неможливо. Їх знімають разом з картонним покриттям. Це призведе до псування поверхні.
 • Зміна кольору шпалер. ГКЛ має свої кольори – сірий, зелений, червоний (рожевий). При наклеюванні світлих тонких шпалер буде змінений колір, що призведе до псування зовнішнього вигляду.
 • При обклеюванні світлих шпалер можуть проглядатися стики і місця кріплень на поверхні. Покриття після висихання мають смугастий і плямистий вигляд.
 • В цілях економії шпалери клеять на ГКЛ поверхню без шпаклівки, однак, проводять ряд заходів.

  Можна наносити рідкі шпалери на гіпсокартон без шпаклівки

  Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейкиРідке покриття – оздоблювальний матеріал для рівної поверхні, підходить для гіпсокартону. Він пластичний, міцний, несе додатковий захист для ГК-поверхні. Оскільки шпалери в продажу у вигляді сухої суміші, їх розводять до певної консистенції. Суміш володіє якостями:

  • Наноситься на поверхню суміш не мають швів.
  • Не має в складі шкідливих для здоров’я домішок.
  • Підвищення звуко-, -теплоізоляції.

  Серед мінусів:

  • Рідкі склади не переносять вологу.
  • Вбирають запах, пил.

  Для нанесення суміші шпалер на гіпсокартонну поверхню, проводять підготовчі роботи:

  № п/п
  Використовуваний матеріал
  Застосування на ГК поверхні

  1.
  Грунтовка
  Покривають гіпсокартон, особливо місця кріплень, а також після шпатлювання

  2.
  Армуюча стрічка
  Закривають усі стики ГКЛ, застосовуючи шпаклівку КНАУФ

  3.
  Шпаклівка
  Застосовують фінішну суміш для покриття гіпсокартонної поверхні.

   

  Після шпатлювання поверхня повинна просохнути. Її очищають від шматочків розчину наждачним папером. Після грунтують.

  Рідке покриття готують відповідно до інструкції на упаковці.

  Не треба лити воду в суміш шпалер «на око». Йде чітке дотримання технології підготовки шпалер до нанесення.

  Робота з сумішшю шпалер на ГК-поверхні:

 • Перед безпосереднім нанесенням, суміш ретельно перемішують для досягнення однорідності.
 • На пластиковий інструмент накладають частину шпалер і рівномірно розподіляють його по поверхні, починаючи від кута.
 • Якщо з’явилися нерівності в процесі розподілу шпалер по поверхні, протягом години є можливість їх виправити.
 • Для висихання потрібно 24 години.
 • Вивчивши процес нанесення шпалер на підготовлену поверхню ГКЛ, багато домашні майстри уникають помилок.

  Обклеювання без шпаклівки на ґрунтовку

  Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейкиЦе питання виникає у бажаючих людей поклеїти фінішну обробку на гіпсокартон. Думки розходяться:

 • Перша група людей вважає, що грунтувати поверхню з ЦК-листів не треба. Потрібно тільки покрити стики і місця кріплень.
 • Друга група впевнена, що перед обклеюванням шпалер необхідно нанести ґрунтовку на всю гіпсокартонну поверхню.
 • Твердження другої групи людей підтверджено фактами:

 • Оскільки ГКЛ вбирає воду, частина нанесеного клею піде у гіпсокартон. Ґрунтовка цьому перешкодить. Після висихання з’явиться тонка плівка, що забезпечує захист ЦК-поверхні від вологи, а також хорошу адгезію з шпалерами.
 • При зняття старих шпалер процес буде проходити легше. Але це не дає 100% гарантію, що разом із шпалерами не зніметься верхній шар ЦК-листа.
 • Якщо нанесена грунтовка на поверхню, є варіант, що фінішне покриття не змінить свій колір і не піде темними плямами.
 • Після таких тверджень можна з упевненістю сказати – шпалери можна клеїти на ГКЛ без шпаклівки із застосуванням ґрунтовки. Однак, не виключено виявлення дефектів.

  Як поклеїти

  Перед тим як почати обклеювання поверхні ГКЛ без шпаклювальних робіт, потрібно провести підготовку.

  Якщо на стінах і стелі є старі шпалери – їх видаляють за допомогою рідких засобів, губки, шпателя. Після зняття залишків обробки можуть бути виявлені тріщини старої шпаклівки. Її видаляють скребком.

  З чого починається поклейка

  Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейкиЯкщо гіпсокартонна поверхню нова, проводять такі роботи:

 • Треба оглянути всю поверхню на наявність вад – саморізи, що стирчать, на стику немає фаски. Всі дефекти усувають.
 • Наступним кроком є ґрунтування ГКЛ. Сумішшю покривають особливо добре стики, кути, місця кріплень.
 • Стики армують стрічкою-серпянкой або паперовою стрічкою КНАУФ з застосуванням суміші ФУГЕН, УНІФЛОТ. Поверхня повністю висихає.
 • Після, зачищають наждачним папером накладену суміш КНАУФ від дрібних грудочок, смужок.
 • Місця кріплень так само покривають шпаклівкою Уніфлот. Після висихання зачищають.
 • Всі зашпакльовані стики, кути, місця кріплень покривають другим шаром ґрунтувальної суміші для хорошої адгезії.
 • Всі мітки від олівця, маркера також покривають тонким шаром шпаклівки, щоб уникнути появи чорних плям на фінішному покритті.
 • Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейки Під час проведення підготовки не потрібно поспішати. Від якості виконаної роботи залежить довговічність гіпсокартонної конструкції.

  Коли поверхня буде готова, застосовуючи лазерний рівень або правило, проводять на стіні рівну вертикальну лінію. Довжину смуги переносять на шпалери. Відрізок з запасом 5 см, тобто, якщо довжина смуги шпалер 2.5 м, тоді відрізають 2.55 м.

  За 12 годин до проведення робіт розбавляють клей і залишають його розчинятися. Це роблять строго за інструкцією на упаковці.

  Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейки Для гарного покриття стиків і кутів грунтовкою використовують щіточку.

  Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейкиКлей наносять на поверхню й на полотно. Є такі варіанти (флізелінові), які не вимагають від себе нанесення клею на смугу, досить тільки на поверхню.

  Клеїти смугу починають зверху вниз, поступово розгладжуючи дрантям від середини в бік і випускаючи повітря, дотримуючись позначки.

  Наступну смугу клеять стик в стик з першою, також розгладжуючи і випускаючи повітря.

  Як поклеїти в кутах

  Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейки Кут – місце, де найчастіше відбувається відшарування шпалер від поверхні, тому все добре обробляють клеєм.Перед тим як наклеїти полотно на внутрішній, зовнішній кут, добре наносять клей. Для цього використовують щітку.

  Далі, вимірюють відстань від кута до останньої наклеєної смуги. Ширина полотна повинна дорівнювати цій відстані плюс захід на суміжну стіну: внутрішній кут 5-15 см, зовнішній – 2-3 див.

  Часто полотно на суміжній стіні має нерівну кордон.

  Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейки Не клеять цілісне полотно в кут. Смуга може лягти неправильно, з’являться «зморшки» і кривизна.

  Приклеївши полотно в кутку, на суміжній стіні відміряють відстань полотна завширшки і по цій позначці також проводять вертикальну лінію для орієнтира. Рівняючись по ній, клеять смугу з нахлестом на попереднє полотно. Якщо шпалери мають малюнок, підбирають кордону, обрізавши непотрібну смужку.

  Як наклеїти під плінтус

  Є велика різноманітність стельових плінтусів. Всі вони розділені на 2 типу: м’які і тверді. Для кожного виду є свої принципи обклеювання.

  Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейки Перед установкою стельового плінтуса вивчають правила монтажу його на шпалери або полотно під нього.

  Гнучкі і м’які плінтуси клеять на шпалери після висихання поверхні. Для цього застосовують прозорий клей рідкі цвяхи.

  Тверді фіксують до стіни, а після йде обклеювання, або фінішне покриття вже на поверхні, а треба зафіксувати гіпсовий багет до стіни. Тоді шпалери підрізають так, щоб під плінтусом залишилося 1-2 див. Після цього знімають смужку, залишаючи тільки гіпсокартон. До нього фіксують твердий плінтус гіпсовою штукатуркою або клеєм.

  Якщо плінтус вже на стіні, шпалери клеять з невеликим заходом на нього. Після чого шпателем трохи відсувають плінтус, підсовують полотно. Так виходить на смузі рівний кут, за яким обрізають надлишки.

  Підлоговий плінтус накладають на обрізані шпалери від підлоги. Під плінтусом залишається 1-2 див.

  Особливості та рекомендації

  Как наклеить на не шпаклеванный гипсокартон обои из флизилина или жидкие обои: варианты, грунтовка и процесс оклейкиПроцес клеєння шпалер буде не важким, якщо виконати рекомендації:

 • Гіпсокартонна поверхня не має дрібних камінчиків і хвильових переходів.
 • Всі ємності, інструменти повинні бути чисті.
 • Проводячи роботу з шпалерами треба прибирати всі недоліки, інакше потім це буде зробити неможливо або важко.
 • Поради для проведення роботи зі шпалерами на гіпсокартонної поверхні:

  • Роботу з обклеювання кімнати починають з дверного отвору або вікна.
  • Відміряти і різати шпалери треба на горизонтальній чистої поверхні – чиста підлога, великий стіл.
  • Під час приклеювання полотна повністю позбавляються від бульбашок повітря. Роблять це акуратно м’якою ганчіркою, гумовим шпателем.
  • Зайвий клей, який вийшов на поверхню полотна прибирають вологою губкою відразу ж.
  • Якщо шпалери з великим візерунком, тоді витрата малюнка на стику допускається до 2 мм не більше.
  • Обрізання зайвих шпалер роблять строго по лінійці гострим ножем.
  • Під час проведення робіт вікна і двері повинні бути закриті.

  Ознайомившись з рекомендаціями та порадами, робота з обклеювання гіпсокартонної поверхні не буде складною і трудомісткою. Щоб уникнути неприємних наслідків, таких як темні плями від вологостійкого гіпсокартону на шпалерах, поверхня все ж потрібно покрити шпаклівкою і грунтовкою. Це гарант зовнішнього вигляду кімнати, довговічності шпалерного покриття.

  Корисне відео