Модні тенденції в сфері дизайну диктуються нашими власними уподобаннями, тому не дивно, що весняні і природні відтінки стрімко набирають популярність в сучасних інтер’єрах.
Один з найефектніших і гармонійних відтінків, що використовуються для оформлення стін – бузковий.
Хоча бузкові шпалери буває досить складно вписати в інтер’єр без шкоди для стилю і колірної гами кімнати, все ж деякі комбінації і ефекти дозволяють вигідно представити такі відтінки в просторі. І зараз ми розберемося, як підкреслити достоїнства вашої кімнати за допомогою різних шпалер бузкового кольору, а також які штори до бузковим шпалер підійдуть якнайкраще.
Бузкові відтінки в інтер’єрі: корисні ефекти
Бузкові шпалери в інтер’єрі викликають асоціації з весною, природою і квіткової тематикою. Такий дизайн допомагає розслабитися після важкого дня або, навпаки, сконцентруватися на певній роботі.
Психологи відзначають, що різні відтінки бузкового і фіолетового сприяють розвитку творчих та інтелектуальних здібностей, а в інтер’єрах спальні або вітальні шпалери такого типу дозволяють підкреслити романтичну атмосферу. Ці і багато інших ефектів стали головною причиною популярності шпалер бузкового кольору в дизайні.
З допомогою таких насичених відтінків можна перетворити простір до невпізнання:
- у кімнатах, розташованих на південній і сонячній стороні, використання бузкових відтінків вважається найбільш вдалим: холодні і глибокі тони дозволяють освіжити інтер’єр і підкреслити його гармонійність;
- бузковий відтінок різної насиченості дозволяє обіграти розміри простору: світлі, наближені до білих, тони будуть розширювати площу кімнати, а яскраві і насичені відтінки зменшать занадто великий інтер’єр;
- хоча однотонні бузкові покриття для стін вважаються відмінним способом оформлення сучасних дизайнів, все ж, цей відтінок відноситься до старовинних і класичним: інтер’єри, оформлені на тематику класики, провансу, романтизму, ретро або навіть арт-деко, будуть виглядати чудово в такій колірній гамі;
- при правильному поєднанні контрастів в бузкових інтер’єрах можна виділити окремі стіни, ніші, виступи або навіть зонувати кімнату;
- колір меблів до бузковим шпалер може бути абсолютно будь-яким, що істотно спрощує завдання облаштування інтер’єру. Одним з найбільш вдалих варіантів в інтер’єрах такої колірної гами вважається дерев’яні меблі.
При виборі покриттів для оформлення кімнат у бузкових тонах слід враховувати не тільки розміри простору, освітлення або стилістику, але і дотримуватися актуальних дизайнерських концепцій. Наприклад, сьогодні популярні бузкові шпалери, зображують флористичні, геометричні, класичні і абстрактні візерунки.
Особливості гри з відтінками
Мало хто вдається до використання одного лише бузкового кольору в інтер’єрі: надмірно насичені тони будуть робити обстановку тісною і незручною, а світлі відтінки бузкового не завжди можуть гармоніювати з меблями або текстилем. Тому дизайнери рекомендують комбінувати декілька відтінків шпалер-компаньйонів в інтер’єрі, домагаючись гри контрастів і тіней.
Пам’ятаєте! Яким би не був ваш вибір, шпалери бузкового кольору в інтер’єрі будуть домінуючими. Навіть використання цього відтінку в невеликих пропорціях дозволить створити потужні і помітні акценти в дизайні, тому постарайтеся вибирати відтінки, які будуть послаблювати надмірно насичену обстановку: білий, кремовий, блакитний, сірий або ніжно-рожевий.
Всі види бузкових відтінків можна умовно розділити на три категорії: бліді тону, насичені і яскраві відтінки. Як правило, перша категорія шпалер використовується для створення загального фону в сучасних інтер’єрах. Насичені бузкові тони дозволяють виділити окремі стіни або цілі зони у просторі.
Темні і яскраві бузкові відтінки – це відмінний варіант для створення контрастів, виділення візерунків, формування вставок і створення комбінацій шпалер на стінах.
Незважаючи на різну насиченість, всі три типи бузкових відтінків можна гармонійно поєднувати з іншими квітами:
- комбінації білого і бузкових відтінків дозволяють збалансувати кольорову гаму: на тлі яскравих шпалер білий колір буде грати заспокійливу роль, а на тлі блідих – контрастну. Такий варіант ідеальний для спалень і віталень, оскільки як не можна краще передає всі тонкощі весняної тематики і викликає асоціації з квітковими абстракціями. На тлі такої комбінації бажано використовувати меблі світлих відтінків;
- поєднання з сірим можливо в інтер’єрах, орієнтованих на ретро-тематики, оскільки і бузковий, сірий тони викликають ефект старовини. В такому кольорі можна оформити класичні, мінімалістичні інтер’єри, кімнати в стилі провансу або романтизму;
- яскраві комбінації бузкового, наприклад, поєднання з червоним або насиченим фіолетовим кольором, небажані для оформлення спалень і робочих кабінетів, оскільки будуть відволікати від сну і роботи. Зате у вітальні або ігровій зоні дитячої кімнати такі поєднання цілком допустимі і можуть надавати позитивний вплив на сприйняття. Нерідко такі тони використовуються в якості кольору штор до бузковим шпалерам;
- оскільки бузкові відтінки викликають асоціації з природою, в інтер’єрах допустимо використання зелених і коричневих контрастів. Але враховуйте ступінь насиченості кожного кольору, оскільки занадто яскраві тони будуть постійно перетягувати увагу на себе, а комбінації з блідих відтінків зроблять кімнату нудною і незатишною.
Порада: обираючи варіанти для поєднання з бузковими відтінками на стінах, спробуйте поєднати фрагменти таких шпалер перед покупкою. Під різними кутами освітлення ви зможете побачити всі недоліки таких комбінацій.
Успіх вашої задумки буде залежати не тільки від дотримання параметрів і характеристик простору або поєднання кольорів, але і від того, наскільки точно ви угадали призначення кімнати і змогли втілити в дизайні. Тому в різних приміщеннях доступні різні варіації використання бузкових настінних покриттів.
Бузкова вітальня
Вітальня – це наша зона комфорту, тому будь-які відтінки бузкового повинні вибиратися згідно з меблями. При наявності світлої меблів можна вибрати темні бузкові шпалери в зал. Темна і похмура меблі вимагає використання максимально світлих відтінків на стінах.
Пам’ятаєте! Яскраві і насичені бузкові шпалери у вітальні можна використовувати тільки при достатньому освітленні. Подбайте про постійному надходженні світла від широких вікон (не використовуйте масивні штори), а також правильно розставте світильники по периметру кімнати.
В інтер’єрах бузковою вітальні можна використовувати малинові і фіолетові текстильні аксесуари: килими, декоративні подушки, штори або фіранки. Про те, який колір штор підійде до бузковим шпалер в такій кімнаті, нескладно здогадатися, орієнтуючись на обрану палітру: в темному інтер’єрі вони повинні формувати світлі контрасти, а при використанні ніжних відтінків для стін – притягувати увагу за рахунок яскравих і помітних кольорів.
Спальня в бузковому кольорі
Шпалери бузкового кольору для спальні не повинні бути яскравими, інакше ви не зможете налаштуватися на спокійний сон. Бажано використовувати ніжні, лавандові або наближені до блідо-фіолетового відтінків. Оскільки бузкові шпалери в інтер’єрі спальні можуть формувати холодну і стриману атмосферу, допускається створення контрастів за рахунок більш теплих і живих відтінків жовтого, зеленого, рожевого або бежевого.
Яскраві і помітні бузкові шпалери в спальню можна підбирати тільки в тому випадку, якщо вони прикрасять приліжкову зону: в цьому випадку ви створите акцент на окремій стіні, яка стане центральною у вашій кімнаті. Крім того, подібні ефекти нерідко використовуються для виділення дзеркал, картин або світильників у старовинному інтер’єрі – ефектні вставки на стінах, оформлені рамами або молдингами, будуть імітувати класичний дизайн.
Декорування дитячої
Використання бузкових шпалер в дитячій буде мати відразу кілька переваг. По-перше, різноманітність таких відтінків дозволяє оформити в бузковому тоні весь простір кімнати: для ігрової зони вибираються більш яскраві відтінки, а для зони відпочинку – спокійні лавандові відтінки.
Ще одна перевага проявляється в тому, що кольори такого типу підійдуть для дітей будь-якого віку, тому в процесі росту дитини вам не доведеться міняти оформлення кімнати.
Увага! Завдяки універсальності та наближеності одночасно до теплих і холодних відтінків бузковий колір доречний для декорування кімнат дівчаток і хлопчиків. Якщо в кімнаті живе дві дитини, такі шпалери стануть одним з найбільш вдалих варіантів.
Крім практичних властивостей, бузковий відтінок позитивно впливає на психіку, настрій, а також сприяє творчому розвитку і натхненню дитини.
Бузкова кухня
Оскільки кухня – це місце, де шпалери піддаються постійному впливу, вибір покриття для цієї кімнати повинен ґрунтуватися не тільки на естетичних, але і на практичних властивості. Тому бузковий колір в робочій зоні повинен бути темним. Зате бузкові шпалери на кухню в обідню зону можуть мати світлий відтінок.
Меблі під такі шпалери бажано вибирати дерев’яну, темного кольору і масивної форми. Так ви зможете підкреслити старовинний дизайн кухонного інтер’єру. На стіні поруч зі столом буде ефектно виглядати широкоформатне полотно з великими класичними візерунками, а в сучасному інтер’єрі – реалістичні фотошпалери з бузком, лавандою, виноградними гронами або іншими природними сюжетами.
Дизайн передпокою
Бузкові шпалери доречні навіть в інтер’єрі передпокою. Тут можна створити комбінації світлих і темних бузкових відтінків або оформити деякі зони в коричневому, білому або коричневому кольорі.
На багатьох фото бузкові шпалери використовуються для створення акцентів: тут же можна акцентувати увагу на дзеркалах або меблів, вхідних дверей або забезпечити плавний перехід до сусідніх кімнатах.
Особливості вибору штор
Які штори підійдуть до бузковим шпалер? Вибір оптимального варіанту буде залежати від готової обробки стін, оскільки тільки при комплексній оцінці дизайну при різному освітленні можна підібрати гармонійний відтінок штор. До того ж, нерідко штори повторюють відтінки м’яких меблів або аксесуарів, тому купувати їх слід в останню чергу.
Колір штор до бузковим шпалер ніжних відтінків повинен бути досить яскравим і насиченим: це може бути рожевий, червоний або фіолетовий колір, а також відтінки м’яти і блакитні тони.
Штори під бузкові шпалери блідого кольору можуть бути світлими і темними: приміром, допускається використання жовтого, зеленого, оливкового, помаранчевого, білого кольору
.
В темних або яскравих інтер’єрах штори до бузковим шпалер повинні гармоніювати зі світлими меблями: вибирайте тканину білих, кремових, молочних, блакитних, сірих або жовтуватих тонів.
Залежно від вибраного відтінку бузкового буде залежати ваш настрій, а також цілісність і гармонійність дизайну. Але, в будь-якому випадку, такий тон стане джерелом комфорту в будь-якому інтер’єрі.
Сучасні або старовинні мотиви у вашому домі тепер будуть виглядати по-новому, а весняні нотки в будь-який час будуть наповнювати інтер’єр чуттєвої і природного атмосферою.