Енергія кольору: роль червоних шпалер у формуванні контрастів

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Відтінки, що використовуються для оформлення стін, надають сильний вплив не тільки на наш настрій, але і на стан здоров’я.

Тому до використання червоних шпалер в інтер’єрі вдаються не часто: цей відтінок дуже яскравий і насичений для створення розслаблюючій обстановки, а достаток таких кольорів у просторі робить кімнату незатишною.

Тим не менш, дотримання деяких правил використання червоних шпалер дозволяє створити виразні акценти, які перетворяться в достоїнства вашого дизайну.

Про те, як забезпечити зважене використання червоних відтінків у просторі, які штори до червоним шпалерах можна вішати в кімнаті, а також як скомбінувати різні кольори, розберемося разом.

Особливості використання червоних шпалер для стін

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Перш ніж визначитися, як можна, а як не можна використовувати червоні настінні покриття, необхідно з’ясувати, яким саме відтінку буде віддано перевагу у вашій кімнаті.

Існує кілька різновидів червоного, і кожен з таких тонів дозволяє реалізувати різні ефекти в просторі:

 • відтінки, наближені до винної або бордового панелі, найчастіше використовуються для оформлення вітальні, оскільки в інших кімнатах виглядають досить похмуро. У просторому залі з великими вікнами і гарним освітленням такі кольори будуть передавати всі тонкощі класики і романтизму, і ваш інтер’єр буде виглядати більш розкішним. Підкреслити старовинну обстановку в такій кімнаті, можна з допомогою червоних шпалер з золотим малюнком;
   
 • Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

 • макові відтінки можна використовувати для оформлення інтер’єрів, призначених для активного відпочинку (наприклад, ігрових зон в дитячій або окремих стін у вітальні). Щоб не переборщити з яскравою палітрою, фахівці рекомендують використовувати такі тони виключно у вигляді вставок на тлі більш спокійних і ніжних відтінків;
   
 • блідо-червоний колір шпалер не буде перевантажувати інтер’єр, але і не буде сприйматися нудно. Додати яскравості і насиченості в дизайн такого типу можна за допомогою помітних текстильних акцентів.

Найчастіше шпалери червоного кольору для стін використовують для створення акцентів або виділення окремих функціональних зон. Наприклад, вітальню можна розділити на зону відпочинку і прийому гостей, кухню – на робочу і обідню зону, дитячий – на зону сну, ігор і навчання.

Порада: якщо ви вирішили забезпечити поділ простору за рахунок створення плавних переходів між червоними відтінками різної насиченості – простежте, щоб така палітра «розбавлялася» білими, бежевими або сірими вставками, які будуть приглушати яскравий і гнітючий дизайн.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Крім створення живої і ефектною обстановки, шпалери червоного кольору дозволяють добитися і інших ефектів. Наприклад, при правильному використанні цього відтінку можна зарядитися внутрішньою енергією і бадьорістю або налаштуватися на романтичну атмосферу. До того ж, червоні тони вважаються святковими, тому і ваша кімната завжди буде виглядати весело і урочисто.

При використанні старовинних ефектів (позолоти, переливів, декоративних молдингів з класичними формами) для оформлення червоних стін ви зможете звернути увагу на деталі палацових і елітних дизайнів. Ще один стиль, який вважається невіддільним від червоних відтінків, – це тематика Сходу: такі мотиви все частіше зустрічаються в сучасних інтер’єрах.

Вибираємо гармонійні відтінки

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Як ми вже відзначили, червоні тони повинні бути розведені відтінками з іншої палітри. Але, оскільки шпалери такого типу можуть бути і яскравими, і похмурими, і навіть світлими, не всі кольори будуть виглядати гармонійно на тлі вибраних вами шпалер.

Оптимальними вважаються такі варіанти поєднання кольорів в червоному інтер’єрі:

 • використання відтінків, близьких до червоної палітрі: рожевого, персикового, бордового. Такий дизайн може виявитися надмірно яскравим, тому враховуйте призначення вашої кімнати;
   
 • оформлення деяких стін або меблів в природних тонах: блакитному, жовтому, білосніжному та інших. Цей метод наблизить ваш дизайн до натурального, а червоні відтінки будуть виглядати ще більш яскравими на загальному тлі;
   
 • Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

 • чорні та коричневі тони затьмарюють обстановку, тому їх варто використовувати в певних пропорціях. Якщо в результаті ваш інтер’єр виглядає дуже темним і тисне – додайте світлі вставки на стінах або підберіть меблі пастельних тонів;
   
 • яскраві кольори зразок зеленого і помаранчевого погано поєднуються зі світлими і темно-червоними шпалерами, тому гармонійне поєднання таких відтінків краще довірити фахівцям;
   
 • найбільш вдалими варіантами для розведення червоного вважаються поєднання червоних шпалер з ніжними й теплими пастельними тонами — такими як білий, бежевий, світло-коричневий, сірий, блакитний, теракотовий і інші.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Пам’ятаєте! Надмірне використання червоних відтінків в інтер’єрі може візуально змінити простір. Кімната буде здаватися більш тісною, а освітлення – більш приглушеним, тому намагайтеся компенсувати такі ефекти. Оптимальним варіантом вважається використання червоних шпалер тільки на одній або двох стінах у кімнаті.

У деяких випадках червоні відтінки не тривають на сусідніх стінах, а переходять на стелю. Такий принцип не тільки відокремить зону у вашій кімнаті, але і дозволить зменшити висоту стелі, тому підходить для інтер’єрів з надмірно великим простором.

Оформлення спальні

З розгляду питань використання червоних шпалер у спальні ми почали не просто так: багато роблять помилку, думаючи, що цей відтінок підходить для такої кімнати. Але поспішаємо вас запевнити: надмірно яскраві відтінки червоного на стінах не тільки не підкреслений романтичну та страсну обстановку, але і стануть причиною втоми і агресії. Тому оптимальним вважається поєднання шпалер червоного кольору з ніжно-рожевим або бежевим.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Допустимо використання шпалер з червоними принтами на спокійному і світлому фоні.

Порада: у романтичному інтер’єрі спальної кімнати червоні шпалери можуть зіграти роль акцентів: досить поклеїти їх в невеликих нішах або на виступах, оформити перегородки або інші конструкції або створити невеликі декоративні вставки на вільних стінах в просторі.

Щоб забезпечити стримуючий ефект у червоній спальні, намагайтеся вибирати меблі світлих відтінків. Наприклад, в сучасних стилях допустимо використання глянсових білосніжних предметів меблів. Старовинні дизайни припускають використання столів, шаф і інших елементів інтер’єру з дерева світлих і темних відтінків.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Дитяча в червоних тонах

Дитяча кімната з червоними шпалерами небажана, якщо ваша дитина ще зовсім маленький. В такому віці будь-які яскраві ефекти можуть служити подразниками для малюка. Зате старші дітки сприймають червоні відтінки сприятливо: вважається, що червоний в поєднанні з іншими живими відтінками сприяє розвитку творчих здібностей. Саме тому шпалери такого типу нерідко використовуються для оформлення ігрових зон.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Пам’ятаєте! Будь-який відтінок у дитячій формує характер, тому червоні кольори корисні в тому випадку, якщо ви бажаєте виростити активного і енергійного дитини.

В зоні, призначеній для сну, яскраво-червоні відтінки неприпустимі. Зате тут можна використовувати приглушений червоний колір, скомбінувавши з шпалерами спокійних кольорів по горизонталі. Такі переходи дозволять вашій дитині краще пізнати навколишній світ.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Перетворення кухні

Червоні шпалери для стін можна використовувати і в кухонному просторі. Але, оскільки насичені відтінки будуть затьмарювати обідню або робочу зону, бажано комбінувати шпалери червоного кольору і світлі предмети меблів. Червоні відтінки гармонійно поєднуються не тільки з білим і бежевим кольором, але і з металевими вставками на шафах гарнітурів.

Пол і деякі стіни в такому просторі бажано оформити за допомогою балансуючих відтінків. Використання темних коричневих, зелених, синіх або чорних кольорів в такому дизайні неприпустимо.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Що стосується місця розташування червоних шпалер, то найбільш вдалим варіантом буде оформлення стіни поруч з обіднім столом. Сюди підійдуть і звичайні однотонні покриття, і шпалери з тематичними малюнками, і навіть фотошпалери з яскравими червоними квітами, фруктами, келихом вина або абстрактними мотивами.

Червоні стіни у вітальні

У вітальні кімнаті вкрай важливо дотримуватися баланс між яскравими і спокійними відтінками. Універсальність цього інтер’єру вимагає гармонійного поєднання відтінків, оскільки різні зони мають своє призначення в просторі. Наприклад, стіна з телевізором або картинами повинна бути нейтральною, і яскраві шпалери для неї не підійдуть, оскільки будуть відволікати вас від перегляду. Натомість червоні шпалери до вітальні можна придбати з метою декорування стіни за диваном, балконних або ігрової зони.

Пам’ятаєте! Не варто зловживати яскравими червоними шпалерами в залі: з часом така атмосфера вам набридне, а підібрати гармонійні нейтральні відтінки буде вже не так просто. Тому заздалегідь дізнайтеся, чого ви очікуєте від такого дизайну, і як досягти передбачуваних ефектів.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Якщо яскраві червоні кольори – це ознака динамізму і сучасності, то до старовинних дизайнерським тематиками (романтизм, класика, ретро, арт-деко і навіть прованс) підійдуть більш приглушені тони.

У таких інтер’єрах можна використовувати візерунчасті червоно-золоті шпалери: вони можуть прикрасити всю стіну або виступати в якості фрагментів, оформлених рамами або молдингами. З допомогою таких вставок можна виділити полиці, дзеркала, картини або фоторамки, телевізор, світильники і інші предмети інтер’єру.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Інші кімнати

Червоні відтінки виглядають розкішно і ефектно навіть в інтер’єрі передпокою, кабінету, ванної кімнати і в інших просторах. Ванна в червоних тонах зазвичай оформляється на східну тематику, тому подбайте про те, щоб в інтер’єрі була присутня відповідна атрибутика.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

У робочому кабінеті червоні шпалери можуть сприяти стимулювання розумової діяльності, але надмірно яскраві відтінки будуть мати протилежний ефект і відволікати вас від роботи. Тому оптимальним вважається поєднання яскравих, і спокійних відтінків в горизонтальних і інших комбінаціях.

Фото червоних шпалер в передпокої доводять, що навіть настільки обмежений простір може виглядати цілком гармонійно. Досить подбати про наявність оптимального числа світильників, забезпечити світлі акценти в просторі, а також продумати, як здійснити плавні переходи в сусідні кімнати.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Вибираємо штори

Які штори підійдуть до червоним шпалер? Вибрати текстиль для червоного дизайну буде набагато простіше, якщо в інтер’єрі будуть присутні шпалери з яскравими візерунками. Приміром, з червоними шпалерами з золотом будуть поєднуватися штори і фіранки м’яких тонів: бежеві, золотисті, коричневі і оливкові.

В темно-червоних інтер’єрах бажано використовувати штори і фіранки світлих відтінків: кремові, ніжно-рожеві, жовті або блакитні. В приглушених і досить світлих інтер’єрах текстильні елементи можуть бути яскравими.

Энергия цвета: роль красных обоев в формировании контрастов

Пам’ятаєте! Штори до червоним шпалер вибираються вже після придбання меблів та аксесуарів, оскільки їх відтінок повинен відповідати яскравим або світлим акцентам, присутніх в інтер’єрі.

Правильні комбінації шпалер червоного та інших відтінків на стінах дозволять створити яскраві та ефектні акценти, підкреслити певну тематичну спрямованість, а також стануть основою для створення стильного, енергійного і оригінального інтер’єру, який напевно сподобається вам і вашим друзям.

https://youtu.be/q7K0ZGKbwFU