Любителі незвичайних інтер’єрів напевно зацікавляться, флокові шпалери що це? Покриття не вважається елітним, але по м’якості і красі обробки практично не поступається таким видам, а коштують дешевше.
За рахунок ворсинок при попаданні світла на поверхню полотна з’являються ефекти, непритаманні іншим видам. При погляді на таку стіну здається, що вона складається з шару дрібних самоцвітів, а ви перебуваєте в печері Алібаби і 40 розбійників.
Де використовується матеріал
Це покриття називають ще оксамитовим і велюровим, воно відрізняється м’якістю текстури, органічно вписується в інтер’єр спальні, створюючи в ньому затишок. Для додання закінченого гармонійного вигляду кімнати необхідно відповідність матеріалу для стін з іншими предметами обстановки.
Наприклад, з тоном меблевої оббивки, із забарвленням штор і постільної білизни. Оскільки у оксамитових шпалер на відміну від інших видів, немає обмежень по тонам і відтінкам, то іноді простіше підібрати їх колір відповідно до вже наявних елементами інтер’єру.
Фактура велюрових шпалер
Цей оздоблювальний матеріал відмінно підходить для кабінету і вітальні. Щоб створити сучасний оригінальний інтер’єр можна використовувати його з іншими видами покриттів. Неординарно виглядає оформлення, де для акцентування ділянок застосовані оксамитові аналоги, а фоном служать гладкі глянцеві моделі.
Велюрові варіанти з розмаїттям кольорів, малюнків і візерунків дозволяють використовувати їх в будь-якому стилі оформлення, наприклад прованс, вінтаж. Для не настільки романтичних дизайнів перевага віддається однотонним полотнам, щоб доповнити інтер’єр свіжими фарбами. Іноді обробка таким покриттям зустрічається в офісах, магазинах, казино.
Плюси і мінуси велюрових покриттів
Щоб не купувати кота в мішку, потрібно вивчити недоліки і достоїнства матеріалу:
- Вони збирають і накопичують пил, тому не використовуються в дитячих.
- Неприйнятні для кухонь, так як легко просочуються запахами.
- Низька зносостійкість. Вони брудняться і рвуться при випадкових механічних впливах.
- Забруднення і порушення цілісності поверхні неможливо усунути, тобто буде потрібно повна заміна дефектної ділянки.
- Непереносимість впливу води навіть в малих кількостях. Тому їм протипоказана волога чистка, так як вона необоротно зіпсує зовнішній вигляд.
- До велюрової поверхні прилипає шерсть домашніх вихованців. У цьому випадку така обробка стін не підійде.
Список недоліків, звичайно, не сприяє виникненню симпатії до матеріалу з оксамиту, але перелік достоїнств, безсумнівно, її викличе:
- Розкішний вид обробки, здатний зі звичайної кімнати створити великосвітський салон.
- Стійкість до впливу сонячних променів. Вони не вигорять і не вицвітуть протягом декількох десятків років.
- Величезний вибір всіх існуючих в природі тонів і відтінків. Великий асортимент рельєфів і малюнків дозволяє створювати незрівнянний дизайн приміщення.
- Оскільки велюр допустимо чистити тільки пилососом або сухою щіткою, то догляд буде нескладним.
- Технологія наклейки нічим не відрізняється від подібних робіт з іншими типами шпалер. Так як велюрове покриття відноситься до категорії важких, то клей для них необхідно вибирати відповідним їм.
- Хороші звукоізоляційні властивості, які стануть в нагоді при наявності галасливих сусідів. А сумирні жителі не будуть потривожені активною компанією, що зібралася у вашій вітальні.
Нюанси вибору матеріалу
Велюрові шпалери для стін випускаються рулонами шириною 53 і 106 см.незважаючи на те що широкі смуги клеїти складніше, при бажанні заощадити можна за рахунок меншого числа стиків, а значить, буде потрібно невеликий запас на підгонку шпалер. Доцільніше купувати їх, та й виглядати стіна буде краще.
Вибір кольору полотен в основному залежить від стилю оформлення і особистих смаків. Але щоб уникнути недоладності в дизайні, слід дотримуватися загальноприйнятих правил дизайну. Покриття з великими малюнками краще підійде для маленьких кімнат, так як візуально розширить його. І навпаки, за допомогою дрібних малюнків велике приміщення можна зменшити і зробити його затишніше.
Вертикальні смуги на стінах умовно піднімуть стелю. Флокові шпалери однотонні використовуються при оформленні в разі, якщо планується розміщення на стінах килимів або декоративних елементів. Вітається комбінація шпалер двох кольорів. Але не слід застосовувати контрастні тони. Природно обраний матеріал повинен відповідати відтінку обстановки.
Середня ціна рулону шпалер вітчизняних виробників коливається в межах 500-700 рублів, зарубіжних — 1 тис. Якщо вартість пропонованих рулонів значно нижче цієї вартості-значить, вони виготовлені кустарним способом в прилеглому підвалі, з відповідною якістю. Тобто доведеться щодня вигрібати ворс з линяють стін.
Правила догляду
Щоб шпалери флок вірою і правдою служили не один десяток років необхідно дотримуватися нескладних правил:
- Щоб кімната не просочувалася різкими, а тим більше неприємними, запахами не потрібно в ньому курити, користуватися сильно пахне косметикою і освіжувачами повітря.
- По можливості виключити забруднення покриття. Видалити його буде непросто.
- Якщо, незважаючи на вжиті запобіжні заходи, полотно забруднилося, то потрібно невідкладно видалити пляму. Для цього застосовується щітка з м’якою щетиною. Використовувати пилосос теж допустимо, але за умови негрубих насадок. Для виведення плями забруднення можна застосувати суху губку. Більш жорсткі інструменти просто зітруть ворс.
- Ні за яких умов не допускати попадання води на покриття, навіть бризок. Волога може викликати розм’якшення клею скріплює шари, а це, в свою чергу, призведе до розшарування шпалер.
- Застосування для чищення будь-якої побутової чистячої хімії категорично заборонено.
Рекомендації майстра
Найціннішими є поради, дані людьми, які щось спробували на практиці і отримали хороші результати.
- Щоб уникнути забруднення шпалер на стадії наклейки треба підлогу застеляти чистою поліетиленовою плівкою.
- Якщо для обробки використані флокові шпалери для стін, то стеля та підлога повинні бути витримані в спокійних тонах.
- Для поділу кімнати на функціональні зони можна велюрове покриття комбінувати з іншими видами шпалер — вініловими і флізеліновимі. Поєднання з фарбою або декоративною штукатуркою теж дає відмінні результати.
- Для розкриття всіх можливостей полотен слід використовувати точкові джерела світла або світлодіодних стрічок.
- Для зменшення можливості забруднення і пошкодження велюрових полотен ними обклеюють верхню частину стін, а нижню — вініловими.
- При обробці дверних або віконних прорізів не потрібно намагатися підводити смугу одночасно з обох сторін. Його треба обрізати по рамі дверей, зберігаючи цілісність візерунка.
- Щоб на поверхні покриття після просушування не з’явилися бульбашки, наклейку необхідно проводити при температурі в діапазоні 18-25° з, при закритих дверях і кватирках.
Резюмуючи вищесказане
Незважаючи на примхливий характер, полотна з флоком здатні створити атмосферу умиротворення як ніякі інші види. Подолані труднощі тільки посилять задоволення від досягнутого результату, коли кожна ворсинка з вдячністю буде повертати падаючий на неї світло.
У підсумку можна не втомлюючись насолоджуватися видовищем неповторних ефектів, що змінюються в залежності від кута зору.