Оздоблення стін шпалерами під тканину: різноманітність варіантів інтер’єру

знаю       Отделка стен обоями под ткань: разнообразие вариантов интерьера

Великий вибір полотен з текстилю задовольнить будь-які запити за кольором, малюнком, фактурою. Приміщення буде виглядати розкішніше, якщо застосувати в ньому цей оздоблювальний матеріал. Використовуючи шпалери під тканину в інтер’єрі, можна навіть скромною кімнаті надати аристократичний вигляд.

З чого виготовляються тканинні покриття для стін

Текстильні шпалери складаються з двох шарів — основний і лицьової поверхні, склеєних між собою. У якості першої використовують папір або флізелін, на які накладаються бавовняні, лляні, фетрові, Велюрові, джутові, шовкові нитки, полотна тканини.
Після тривалої просушки інфрачервоними променями готові полотна тканинних шпалер скручуються в рулони. Помічено, що навіть при незмінній налаштування обладнання наступна партія виробів може відрізнятися від попередньої по відтінку.

За що хвалять і лають текстильні шпалери

Популярні, звичайно, за достоїнства. Головним з них є чудовий естетичний вигляд. Але є інші плюси:

  • Це екологічно безпечний матеріал, що не викликає алергічних реакцій.
  • Хороша теплоізоляція, захист від шуму.
  • Покриття з текстильних полотен для стін не вигоряє при прямому сонячному освітленні.
  • Лляні зразки за рахунок якостей льону набувають бактерицидні властивості.
  • Систематичний правильний догляд дозволяє продовжити термін служби тканинних полотен до 10 років.
  • Величезне різноманіття кольорів і візерунків сприяє правильному вибору для візуальної коригування розмірів кімнати, а також потрібного варіанту для конкретного інтер’єру.

Щоб знати всі секрети обробки, потрібно відзначити недоліки текстильних покриттів:

  • Непрактичність, так як тканина збирає пил і просочується запахами. Через це доводиться пилососити покриття не рідше 1 разу на тиждень.
  • Низька механічна міцність і зносостійкість.
  • Необхідна ідеально рівна поверхня, щоб дефекти не виступили назовні після просушування.
  • Оскільки полотна неприпустимо мити, створюються труднощі при видаленні забруднень. Іноді, але дуже рідко, у продажу з’являються різновиди матеріалу з водовідштовхувальними властивостями, але вартість їх захмарна.
  • Ціни на покриття стін досить високі.

Критерії вибору текстильних шпалер

Найбільш доступними за ціною є покриття з ниток, приклеєних до основи. Щільність їх на 1 см буває від 10 до 250. Такі моделі випускаються одноколірними, а тон визначається товщиною нитки, що додає їм натуральності.

Вони прекрасно вписуються в будь-який дизайн, створюють необхідний фон для картин і світильників. Монтаж обходиться без підгонки малюнка, а стики виходять непомітними. Почали з’являтися Нитяні моделі з раппортом, що не відрізняється від самої тканини. Різновиди з використанням Текстилю замість ниток значно міцніше, але і за ціною набагато вище.

Вибираючи тканинні шпалери для спальні, краще зупинитися на шовкових або плюшевих варіантах. Для маленьких кімнат слід вибирати різні відтінки одного кольору і орнаменту. Це зробить інтер’єр гармонійним, розширить простір.

На стіні текстильні полотна при монтажі утворюють помітні стики, тому краще буде вибрати широкі смуги. У магазинах можна знайти рулони шириною до 3 метрів. Якщо висота стелі відповідає розміру полотен, то їх краще клеїти горизонтально, взагалі, без стиків.

Популярністю користуються моделі молочних тонів, а також яскраво-червоних і синіх з рослинними орнаментами і вертикальними смугами. Текстильні шпалери з доданими золотистими нитками додадуть інтер’єру пафосу і розкоші.

Підвищеним попитом користуються забарвлення з імітацією натуральних матеріалів — шкіри тварин і рептилій або кори дерев. При виборі покриття перевагу краще віддати текстильним шпалер на флізеліновій основі, так як вони здатні приховувати дрібні дефекти і не дають усадки.

Як наклеїти текстильні шпалери

Перед обробкою необхідно позбутися від старого покриття, клейових залишків, відстаючих шарів фарби і штукатурки. При підозрі на зараження стін (грибок, цвіль) їх треба обробити антибактеріальними складами. Дефекти закладаються шпаклівкою, ретельно зачищаються. Потім поверхня обробляється ґрунтовкою або покривається шаром емалі на масляній основі.

Ця процедура потрібна, щоб тканинні шпалери на стінах не провисали після наклеювання. Площина, покриту емаллю, потрібно обробити наждачним папером або міцним розчином лугу з наступним промиванням водою, щоб вона стала шорсткою.

Щоб знизити трудомісткість подальших робіт потрібно на стіну наклеїти паперову підкладку горизонтальними смугами, щоб її стики не збіглися зі стиками покриття. Клеїти полотна можна через пару діб, щоб підкладка встигла гарантовано просохнути.

Невеликі нюанси

Поклейка текстильних шпалер не містить будь-яких секретів за винятком способу просочення підготовлених смуг. Вона проводиться в наступному порядку:

  • Ще раз перевірити, що придбаного матеріалу досить для обробки кімнати.
  • Порівняти, щоб у всіх рулонів однаковий артикул і відтінок.
  • Підготувати клей, найкраще вказаний в пам’ятці до полотен. Перевірити наявність грудок і непотрібних домішок. Для надійності можна пропустити через друшляк.
  • Нарізати листи з припуском в пару сантиметрів для підгонки візерунка.
  • За допомогою широкої кисті або валика виворітна сторона намазується клеєм. На поверхні не повинно бути пропущених ділянок, особливо по краях.
  • Смуги попарно притискаються, один до одного змазаними сторонами, на 5 хвилин. Цим забезпечується хороша просочення.
  • На стіні за допомогою схилу і олівця проводиться вертикальна риса, по якій буде наклеюватися 1 лист.
  • Лист накладається на стіну, акуратно розгладжується зверху вниз за допомогою м’якої ганчірочки. Валик для цього не годиться, так як може пошкодити текстиль.
  • Наступне полотно клеїться встик з попереднім, поєднуючи візерунок.

Чітке дотримання інструкції при поклейке текстильних шпалер допоможе уникнути помилок в роботі. При діях з полотнищами не можна їх перегинати, так як утворилася складку розгладити неможливо.

Якщо клей випадково потрапив на лицьову сторону листа його необхідно негайно видалити за допомогою злегка вологої ганчірки, тут же промокнути сухою губкою. Розмітку потрібно проводити тільки простим олівцем, щоб потім не з’являлися плями.

На замітку майстру

  • Якщо забруднення не вдається видалити сухим чищенням, його можна приховати причісуванням тканини. Для цього по плямі потрібно провести долонею, щоб змінити напрямок ворсинок. Зазвичай таким способом вдається зробити його невидимим.
  • Текстильні безшовні шпалери не обов’язково клеїти. Їх можна натягувати на каркас, використовуючи для кріплення рейки і кліпси. Це легше і надійніше наклейки, а також не вимагає підготовки стін.
  • Через особливості виготовлення деякі різновиди шпалер з текстилю випускаються з порушенням горизонтальності візерунка. В інструкції це відзначено картинкою перекресленого схилу. Тоді перше полотно клеїться не по вертикальній лінії, а поєднуючи горизонталь візерунка паралельно стелі.
  • Для забезпечення акуратності швів у деяких виробників випускаються полотнища зі здвоєним малюнком по краю. Щоб при наклеюванні приховати двоїння такі полотна потрібно клеїти внахлест, поєднуючи візерунок. Зайве обрізається за допомогою лінійки і гострого ножа.

Не всі секрети обробки будуть розкриті, якщо не згадати про полотна під тканину на поролоновій основі. Незважаючи на низьку вартість, попиту вони не отримали, хоча мають вигляд пристойної тканинної оббивки. Їх головним плюсом є використання на будь-яких поверхнях без підготовки. Поролон приховає навіть великі вади.