Вінілові шпалери

Вінілові шпалери

Вінілові шпалери, як надійний спосіб довговічного настінного покриття, вже давно застосовуються при здійсненні ремонтних робіт. Шпалери такого типу мають два основні шари: перший – це папір або флізелін, а другий, верхній шар – це сам вініл (полівінілхлорид). Саме цей шар забезпечує таким шпалер оригінальний зовнішній вигляд завдяки різним варіантам тиснення і візерунків.

Характеристики покриттів

До основних властивостей, які характеризують вінілові шпалери, можна віднести своєрідну фактуру, міцність і практичність у використанні, можливість чищення за допомогою хімічних та миючих засобів та багато інших. Як ви бачите, вінілові шпалери мають масу переваг. Крім вищезгаданих позитивних властивостей, до плюсів використання вінілових шпалер можна також віднести наступні:

  • простота поклейки;
  • широкий асортимент;
  • довговічність;
  • імітаційні властивості і багато інших.


            Виниловые обои

Вінілові шпалери мають деякі суттєві недоліки. По-перше, деякі вінілові шпалери не здатні пропускати повітря. В результаті може виникнути ризик того, що під внутрішнім шаром утворюється конденсат, що сприяє розвитку шкідливих мікроорганізмів і грибків.

Ще одним недоліком таких шпалер вважається вміст небезпечних для здоров’я речовин, але багато фахівців заперечують цей факт.


            Виниловые обои

Незважаючи на те, що вінілові шпалери мають паперову або флізелінову основу, вони відрізняються від відповідних типів шпалер. Головна відмінність полягає в різній структурі зовнішнього шару. А, отже, виглядають такі шпалери теж по-різному.

Крім того, ці категорії шпалер відрізняються за міцністю, реакції на різні зовнішні чинники і за вимогами до процесу поклейки. У зв’язку з тим, що вінілові, флізелінові і паперові шпалери мають різні властивості, це відбивається на їх вартості.


            Виниловые обои

Різновиди

В процесі вибору вінілових шпалер важливо орієнтуватися в їх різновидах. Виділяють такі категорії, види вінілу:

  • спінений вініл;
  • компакт-вініл (або плоскі вінілові шпалери);
  • важкий вініл;
  • шовкографія.


            Виниловые обои

Спінений вініл більш фактурний. Саме тому зазвичай його використовують для того, щоб приховати нерівності і недоліки на поверхні стін. Такі шпалери можна перефарбовувати, а за рахунок щільної структури вони стійкі до миючих засобів, так що ви можете не переживати за їх схоронність.

Плоскі вінілові шпалери ще називають «шовкографією». Вони створюються за допомогою особливої технології нанесення малюнка. Для таких шпалер, як правило, характерна імітація багатьох натуральних матеріалів (камінь, тканину та інші). Зазвичай такі шпалери використовуються для виконання декоративної, а не практичної функції, хоча і володіють багатьма позитивними характеристиками.


            Виниловые обои

У тому випадку, якщо ви прагнете підібрати шпалери, які б спокійно реагували на дію сонячного світла, хімічних засобів і підвищеної вологості, а також забезпечували повну безпеку для вашого здоров’я, радимо вам вибрати важкі вінілові шпалери. Вони більш щільні, а завдяки особливій технології обробки пором не містять в собі шкідливих речовин і мікроорганізмів.

Виробники

Вибираючи недорогі вінілові шпалери для свого будинку, звертайте увагу на країну виробництва.

Найбільш якісні шпалери для стін з вінілу випускаються іноземними компаніями. До них можна віднести такі марки, як Rasch і Marburg (Німеччина), Sirpi і Zambaiti (Італія), Eijffinger (Голландія), Grandeco (Англія) та багато інших.


            Виниловые обои

Тому не радимо вам не поспішати з вибором: кожен виробник закріпився на ринку завдяки особливим характеристикам своєї продукції, а це означає, що, швидше за все, вас зацікавить відразу кілька варіантів. Якщо ж ви є прихильником вітчизняної продукції, зверніть увагу на такі марки, як Палітра, АРТ і Елізіум.

Радимо також звернути увагу на відмінність вінілових шпалер від флізелінових: можливо, це також допоможе зробити правильний вибір.

Нюанси поклейки на стіни

Коли шпалери вже обрані, можна приступати до процесу поклейки. Цей процес теж має кілька важливих деталей. Перед тим як приступати до основних процедур, необхідно підготувати поверхню, очистивши її від залишків старих матеріалів. Якщо це виходить з працею, стіну можна змочити за допомогою губки або валика.

Після того як стіна очищена, необхідно закрити всі великі діри та нерівності. Робиться це за допомогою шпаклівки.


            Виниловые обои

Очистивши, вирівнявши і прогрунтовав стіну, можна приступати безпосередньо до наклеювання вінілових шпалер. Заздалегідь підготуйте спеціальний клей (його можна придбати в будівельних магазинах або проконсультуватися з фахівцями), а також розріжте шпалери на смуги необхідних розмірів.

Зверніть увагу: в залежності від різновиду шпалер клей може наноситися як на сам рулон, так і на стіну, тому прочитайте інструкцію до рулонів.

Фарбування

Можна пофарбувати вінілові шпалери? Можна, причому фарбування полотен з вінілу сьогодні не менш актуально, ніж використання для декору готових шпалер.

Фарбування підлягають спеціальні види вінілових шпалер, мають спеціальне маркування на упаковці, тобто не всі вінілові шпалери можна фарбувати.


            Виниловые обои

Використання в інтер’єрі

Вінілові шпалери для стін відмінно впишуться в інтер’єр кухні та передпокою, чудово будуть виглядати в вітальні. Завдяки різноманітності фактур і забарвлень — і однотонних, і з візерунками та орнаментами — у вас не повинно виникнути труднощів з вибором варіанту, відповідного стилю вашого приміщення. А позитивні властивості забезпечать надійність і практичність використання таких матеріалів.

Крім того, багато споживачі клеять вінілові шпалери у ванну кімнату. Завдяки високій міцності і стійкості до вологи такі шпалери не втрачають свій зовнішній вигляд навіть в таких умовах. Але оскільки вінілові шпалери містять деякі шкідливі речовини, їх використання небажано в кімнатах, де людина знаходиться досить тривалий час. Наприклад, вважається небажаним використовувати такі матеріали в спальні або дитячій кімнаті.


            Виниловые обои

Шкода вінілу — міф?

У зв’язку з тим, що не згасають суперечки про вплив вінілових шпалер на здоров’я людини, заздалегідь ознайомтеся з основними матеріалами з цього приводу. Це вкрай важливо, оскільки ви повинні зробити висновок про те, чи готові ви їх використовувати, незважаючи на можливі загрози. А такі загрози можуть полягати в декількох аспектах.

По-перше, до складу структури вінілових шпалер входить певна частина шкідливих речовин і хімічних сполук. При неналежному провітрюванні приміщення це може негативно відбитися на вашому самопочутті, а також на самопочуття ваших родичів.

По-друге, при недотриманні основних правил застосування та догляду за такими шпалерами ви ризикуєте створити сприятливі умови для поширення грибка, цвілі, мікробів і інших шкідливих мікроорганізмів.


            Виниловые обои

Іноді у споживачів можлива поява алергії на деякі елементи, включені в структуру таких шпалер. Тому в процесі покупки звертайте увагу на їх склад.

Ознайомившись з нашою інформацією і деякими порадами, ви напевно переконайтеся, що вибір вінілових шпалер і шпалер на вініловій основі – це непростий процес, який потребує уважності та обережності. До того ж, кожен етап, пов’язаний з їх придбанням і експлуатацією, включає в себе велику кількість нюансів. Результат повністю залежить від ваших зусиль, а також обізнаності в цій сфері. Сподіваємося, що ми зможемо допомогти вам розібратися зі всіма виникаючими питаннями.