Витончений і вишуканий стиль: використовуємо чорні шпалери в дизайні інтер’єру

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Коли мова йде про створення нового стильного дизайну в домашньому інтер’єрі, ідея про оформлення стін в чорних тонах вже точно не приходить в голову.

Постійне перебування серед похмурих і траурних відтінків навряд чи дозволить розслабитися і відчути комфорт, та й саме по собі таке приміщення буде виглядати занадто тісним і тисне.

Тим не менш, багато відомих дизайнери нерідко використовують цей відтінок у якості основоположного: при правильному підборі меблів і аксесуарів, розстановці акцентів в інтер’єрі чорні шпалери можуть стати одним з найбільш вдалих варіантів.

Завдяки таким матеріалів можна підкреслити розкіш і вишуканість дизайну, підтримувати таємничу і навіть романтичну атмосферу в кімнаті. Хоча варто зауважити, що чорний колір в інтер’єрі і використовується вкрай рідко і практично завжди виступає в ролі вставок і контрастних елементів на загальному тлі стін.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

На щастя, сьогодні створення таких інтер’єрів доступно практично кожному: більшість брендових компаній не обходять стороною цей відтінок і випускають чимало стильних шпалер чорного кольору з вишуканими візерунками та орнаментами. А різноманітність фактур дозволить вам експериментувати з варіаціями покриттів, вибравши ідеальний для сприйняття матеріал.

Правила використання чорних шпалер

Для того щоб готовий дизайн дійсно відповідав вашим очікуванням, вибирайте шпалери, орієнтуючись на деякі особливості їх використання в інтер’єрі. Завдяки випускається сучасними виробниками широкому асортименту шпалер чорного кольору вибрати стильний і приємний на дотик матеріал не складе труднощів, але це не означає, що у вашій кімнаті такі шпалери будуть виглядати гармонійно.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Тому рекомендуємо вам дотримуватися наступних правил:

 • для того щоб зробити чорні стіни більш світлими і гармонійними, віддавайте перевагу глянсовим покриттям або шпалер з додатковими вставками з фактурами, перламутровими переливами або позолотою. Такі ефекти допоможуть розбавити глибокий і насичений чорний колір;
   
 • при виборі оптимального місця для наклейки шпалер такого відтінку заздалегідь визначитеся, для яких цілей будуть використовуватися ці стіни. Наприклад, поверхні з картинами або телевізором, які будуть постійно привертати увагу, бажано оформити в більш приємних тонах, оскільки чорний колір буде постійно відволікати погляд;
   
 • кімната, оформлена чорними настінними покриттями, вимагає обов’язкового дотримання норм освітлення: чим більше світла буде надходити в такий простір, тим комфортніше буде загальна обстановка;
   
 • Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

 • оформити інтер’єр шпалерами в чорних тонах бажано з додатковим використанням більш світлих елементів в дизайні. Розбавте шпалери вставками інших відтінків, викроївши їх із залишків, або підберіть підходящу за контрастом меблі та аксесуари;
   
 • оскільки чорний відтінок впливає на сприйняття розмірів кімнати, роблячи її більш тісної і вузькою, намагайтеся перетворити простір за рахунок спеціальних розширюють ефектів або використовувати їх виключно для оформлення великих приміщень. Один з найбільш вдалих варіантів розширення стін у невеликих кімнатах – поклейка чорних шпалер в інтер’єрі на одну або дві протилежні стіни і поєднання з шпалерами білого або бежевого відтінків.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

До речі, від правильності поєднання відтінків в такому інтер’єрі теж буде залежати успіх вашого дизайну. Оскільки чорний колір є досить похмурим і яскравим, уважно продумувати варіанти комбінування: більшість стандартних правил підбору відтінків для комбінацій в цьому випадку не діють.

Поєднання відтінків

Стандартний варіант, який підходить для оформлення практично будь-якого інтер’єру, оскільки є універсальним, – це створення стильних комбінацій з чорним і білим кольором. Чорно-білі стіни дозволяють розширити простір, роблять атмосферу у вашій кімнаті більш свіжою і життєрадісною, підтримують баланс кольорів в інтер’єрі.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Пам’ятаєте! При створенні комбінацій з допомогою шпалер білого і чорного кольору намагайтеся правильно продумати чергування цих відтінків (воно не повинно бути занадто частим). При неправильному комбінуванні можливо додатковий тиск на зір, а інтер’єр не буде сприйматися комфортно.

Поєднання чорних і білих шпалер найчастіше використовується в інтер’єрах, оформлених в сучасних стилях, і допускає використання аксесуарів яскравих кольорів (наприклад, червоного, оранжевого або жовтого). Тим не менше, нерідко такий дизайн виходить занадто суворим, тому у вітальні або спальні використовуються інші відтінки для комбінування.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Якщо ви вирішили використовувати сірі шпалери для розведення чорних відтінків в інтер’єрі, то повинні усвідомлювати, що така палітра не дозволить вам підтримувати затишок в житлових просторах. Саме тому чорно-сірі комбінації типові лише для робочих приміщень: офісів і робочих кабінетів у будинку.

Одна з головних особливостей чорного відтінку в інтер’єрі – це можливість його гармонійного комбінування з будь-яким кольором. У деяких випадках для створення збалансованого дизайну доведеться використовувати відразу кілька кольорів, тим не менш, до чорного тону можна підібрати абсолютно будь-яку палітру.

Яскраві кольори (червоний, бордо, синій, помаранчевий, зелений і ін), що використовуються на стінах для створення контрасту на тлі чорного, будуть сприйматися ще більш насиченими і життєрадісними, а тому підходять тільки для оформлення окремих зон в інтер’єрах. Це може бути ігрова зона або зона прийому гостей: тут чорні і яскраві кольори розбавляються нейтральними, на зразок білого або бежевого.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Порада: якщо ви бажаєте використовувати яскраві тони для поєднання з чорним відтінком, можете створити акцентну стіну в інтер’єрі, наклеїли шпалери з чорними квітами великих розмірів. Такі візерунки підкреслять розкішність вашого дизайну, а насичена колірна гамма дозволить сконцентрувати увагу на цій зоні кімнати.

Поєднання чорних шпалер з темними покриттями припустимо, знову-таки, тільки у разі додаткового використання світлих тонів. В іншому випадку ваша кімната буде виглядати дуже тьмяною і похмурою, і такий дизайн не врятувати навіть дорогими аксесуарами і предметами меблів. Саме тому фахівці радять використовувати для контрасту менш насичені відтінки з вподобаної вам палітри: наприклад, фіолетовий можна замінити на світло-бузковий, а темно-зелений – на бірюзовий.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Величезну роль відіграє поєднання обраних кольорів. Якщо вам здається, що яскраві відтінки виглядають з чорним недостатньо гармонійно – вибирайте чорні покриття з візерунками такої ж колірної гами. Наприклад, на чорному тлі виглядають ефектно рослинні композиції, класичні і геометричні орнаменти, які впишуться і старовинні, і в сучасні напрямки стилю в залежності від малюнка.

Найвдаліше поєднання відтінків в інтер’єрі, прикрашеному чорними шпалерами – це використання світлих і спокійних тонів: бежевого, рожевого, блакитного, ніжно-жовтого, персикового та інших. Такі шпалери не тільки збільшать простір, але і дозволять створити акцент на темній стіні, про що свідчать безліч фото чорних шпалер в інтер’єрі.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Окрему увагу варто приділити вибору меблів в такі кімнати. Бажано, щоб предмети інтер’єру мали світлі відтінки. Додатковий ефект можна отримати, використовуючи світле дерево (причому не тільки меблів, а й на підлозі), глянсове покриття, скло, дзеркала, металеві елементи в дизайні.

Оформлення кімнат

Ми вже відзначали, що стіни чорного світла можуть підкреслювати романтичну обстановку. Найчастіше такого ефекту намагаються домогтися при оформленні спальної кімнати. Чорні шпалери в спальні повинні відповідати загальній стилістиці інтер’єру, не перевантажувати такий дизайн і виступати в якості невеликого акценту на загальному тлі.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Щоб чорний колір не кидався в очі і не тиснув на обстановку, бажано вибирати шпалери, доповнені іншими відтінками. Один з найбільш вдалих варіантів у цьому випадку – використання шпалер з білими, бежевими або червоними квітами на чорному тлі.

Де розмістити такі шпалери? Фахівці рекомендують створювати чорні акценти в зоні за ліжком, оскільки саме ця частина спальної кімнати виступає головною в інтер’єрі. Якщо ваша кімната розділена на кілька зон, можете прикрасити і інші стіни: вночі чорний фон зіллється з темною обстановкою і не буде перешкоджати спокійному сну.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Порада: чорний колір нерідко використовується для оформлення кімнати хлопчика-підлітка. Розбавте його яскраво-синіми, блакитними, білими або зеленими відтінками – і обстановка вже не буде похмурою.

Вітальня з чорними шпалерами виглядає не естетично, особливо якщо цей відтінок присутній на всіх стінах у просторі. У цьому випадку теж бажано створити акцент на одній зі стін: наприклад, за диваном, біля каміна або в балконних зоні.

Крім стандартного варіанту, який передбачає повну поклейку стін шпалерами одного кольору, чорні шпалери в залі можна використовувати для створення горизонтальних комбінацій. У цьому випадку нижня частина стін буде мати чорний відтінок, а верхня – світлий і спокійний (допускається використання шпалер з яскравими візерунками і строгою геометрією).

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Якщо вам здається, що інтер’єр, оформлений чорними шпалерами, виглядає нудно або похмуро – спробуйте освіжити обстановку, правильно розставивши світильники по всьому периметру кімнати. При попаданні сонячного або штучного кольору на такі шпалери, особливо якщо ви вибрали глянсове покриття, кімната буде ставати більш гармонійною.

Кухонні інтер’єри, оформлені шпалерами чорного кольору для стін, повинні відображати сучасні напрямки стилю: хай-тек, модерн або мінімалізм. Шпалери такого кольору можна поєднати з чорно-білої підлогової плиткою, а похмуру палітру розбавити світлими меблями або яскравими акцентами на стінах.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

При наявності просторій кухні з допомогою таких шпалер можна розділити простір на дві зони: перша буде виконувати функцію їдальні (при цьому чорна стіна дозволить акцентувати увагу на обідньому столі), а друга – призначатися для приготування їжі (в цьому випадку чорні шпалери захистять стіни від забруднень).

Зонований простір має відрізнятися по контрастності: якщо одна зона оформляється в чорному кольорі, то друга має бути оформлена бежевими, білими, блакитними або іншими світлими тонами.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Порада: чорні фотошпалери на сучасній кухні і в інших інтер’єрах стануть відмінним варіантом для прикраси вільних стін. До того ж, такі сюжети не будуть затьмарювати обстановку, оскільки вже містять відтінки різної насиченості.

Чорні шпалери в передпокої використовуються досить рідко: по-перше, такі приміщення зазвичай мають обмежені розміри, по-друге, тут немає широких вікон, що дозволяють наповнити похмурий інтер’єр додатковим світлом, до того ж, під такі покриття підходить не вся меблі. Зате в коридорах чорні шпалери можна вигідно використовувати у горизонтальних комбінаціях: так ви захистите нижню частину стін від забруднень, а горизонтальні межі дозволять витягнути простір вшир.

Утонченный и изысканный стиль: используем черные обои в дизайне интерьера

Якщо ви є прихильником нестандартних підходів до оформлення і дизайну інтер’єрів, не боїтеся експериментувати з відтінками, а темні кольори на стінах не здаються вам поганою ідеєю – можете сміливо реалізовувати на практиці запропоновані нами способи використання таких шпалер.

Індивідуальність і незвичність вашої кімнати будуть гарантовані, а чорний колір дозволить виділити не тільки окремі частини стін, але і ніші, виступи, перегородки та інші конструкції в просторі.

https://youtu.be/aa8szs3Dtb0