З якими шпалерами краще спиться: вибір варіанту шпалер в спальню

знаю    С какими обоями лучше спится: выбор варианта обоев в спальню

Третина життя людина проводить уві сні, і від того, який обраний варіант шпалер в спальню, залежить, наскільки швидким буде засипання, з яким настроєм буде пробудження.

Правильно обрані шпалери в інтер’єрі спальні створять не тільки необхідний настрій, але ще допоможуть приховати вади приміщення (низька стеля, малі розміри та інше).

Фото інтер’єрів шпалер в спальню

Вибір шпалер для спальні безпосередньо залежить від дизайну приміщення. Тому перед відвідуванням магазину потрібно зорієнтуватися з майбутнім оформленням. Традиційно для спальні використовуються наступні стилі:

 • Сільський стиль призначений для невеликих кімнат. Зрозуміло, спорудження полатей, і використання скіпи для освітлення не потрібно. Однак предмети з природних матеріалів і домоткані полотна зроблять її найзатишнішою кімнатою.
 • Спальня в стилі модерн — це простота і мінімум предметів в приміщенні. Чим їх менше-тим просторіше кімната.  Модерн можна застосовувати в кімнатах будь-якого призначення незалежно від розмірів.
 • Спальня класичного стилю підходить для любителів багатої обробки, м’яких подушок, завіс. Центром композиції є ліжко неосяжних розмірів, призначена не тільки для сну, але і для приємного проведення часу.
 • Шпалери в спальню в стилі прованс-романтичний стиль в дусі Франції середніх віків, що оформляється в пастельних тонах. Натуральні і Мальовані квіти, дерев’яні меблі, численні сувеніри на полицях створять старомодний, але приємний інтер’єр. Оскільки це Оформлення-різновид сільського стилю, то штори повинні бути ситцевими з непомітним малюнком. На підлогу укладається ламінат з імітацією старого дерева.
 • Спальня в японському стилі-це простота, близькість до природи. Девіз – тільки необхідне, нічого зайвого. Бажані матеріали-дерево, бамбук і шовк. Освітлення повинно бути приглушеним, створюване тільки точковими світильниками. Для японського стилю характерні білі, червоні, чорні відтінки. Для такого інтер’єру буде доречна меблі чорного кольору.
 • Мінімалізм дуже схожий на японський стиль. Він також лаконічний і прагне до простих форм. Відмінність полягає у використанні більш широкого спектру колірної гами. Однак застосовувати більше 3 кольорів не варто. Увагу привертають яскраві предмети невеликого розміру-диванні подушки, вази. Для решти дизайну використовуються ненав’язливі відтінки.

Варіанти оформлення спальні

Шпалери виготовляються з різних матеріалів, які надають їм ті чи інші якості. При цьому у одного виду лицьова сторона буває матовою, глянсовою, бархатистою. Застосовуючи одноколірні моделі з різними поверхнями, створюються оригінальні композиції. В основному питання вибору шпалер для спальні вирішується відповідно до умов в ній і розмірами гаманця.

 • Паперові різновиди випускаються одношаровими і двошаровими. Незважаючи на невисоку ціну одношарових сортів клеїти їх клопітно, оскільки вони витягуються і норовлять порватися. Багатошарові кілька міцніше, тому клеїти їх легше. Але ті й інші швидко вицвітають і міцність їх невелика.
 • Вінілові види виготовляються в різному виконанні. Для спалень представляє інтерес шовкографія.  Зовні нагадує шовк і виглядає чудово. Однак вініл не пропускає повітря, тому необхідно забезпечити примусову вентиляцію.
 • Бамбукові моделі зручні в наклеюванні, так як клеяться сухими на змащену клеєм поверхню. Завдяки еластичності при високій міцності приховують дефекти. Недолік-висока вартість.
 • Текстильні сорти на паперовій основі коштують менше, ніж на флізеліновій. В якості лицьового шару використовується натуральна тканина-джутова, лляна, бавовняна, шовкова, а також велюр і фетр. За рахунок тканини ширина рулонів може бути великою, що дозволяє обклеювати стіну одним полотном, тому їх часом називають безшовними моделями. З недоліків потрібно відзначити пристойну вартість, здатність накопичувати пил, низьку міцність.
 • Фотошпалери можуть друкуватися на будь-яких полотнах. Їх можна придбати з готовими зображеннями або замовити друк своїх. Треба враховувати, що фотошпалери будуть центром композиції, а всі інші поверхні фоном для них. Тому для них вибираються нейтральні однотонні відтінки.

Вибір колірної гами

При виборі шпалер для спальні слід враховувати вплив їх забарвлення на людину. Холодні треба розбавляти теплими тонами, які гріють. Зайве світла обробка буде перешкодою при засипанні. Тому потрібно використовувати поєднання 2 тонів — темних холодних зі світлими темними відтінками.

Прекрасною парою для сірого кольору будуть яскравий помаранчевий або теплий червоний. До чорних шпалер в спальні підійдуть бежевий, кремовий або лимонний тони. Глибину синього тону розбавляють за допомогою фіолетових і чорнильних блідих відтінків. Зелені шпалери в спальні зроблять місце сну затишним при використанні болотно-зеленого або кольору зеленого чаю як основного.

Якщо колір шпалер підібрати контрастним до фарбування меблів-вийде розкішний, естетичний і гармонійний дизайн.

Прийоми оформлення

Останнім часом стало популярним оформлення стін спальні комбінованими шпалерами з використанням різних тонів, зображень, фактур. Готові комплекти іноді з’являються в магазинах. При самостійному виборі треба дотримуватися рекомендацій:

 • вибираються односортні шпалери з однаковою товщиною, щоб якісно стикувати смуги;
 • при відсутності досвіду, не потрібно вибирати більше 2 видів;
 • гармонійна пара складається з одноколірних моделей і шпалер з малюнком на тому ж тлі;
 • метод контрасту має на увазі вибір шпалер в спальню в темних тонах на світлому тлі і навпаки-шпалери світлі на темному тлі;
 • якщо є можливість домовитися з продавцем, потрібно перевірити, як вибрані варіанти будуть виглядати в спальні.

Найбільш часто використовується прийом виділення однієї стіни (акцентної). Як правило, вибирається та, у якій розміщена ліжко. Рідше-протилежна сторона, на яку наклеюються яскраві шпалери. Цим способом можна приховати недоліки планування, якщо інші зробити однотонними. Увага буде концентруватися на акцентної стороні.

Виділенням частини стіни створюються ефекти, коригувальні габарити спальні. Щоб створити враження простору насиченими тонами виділяється ділянку за ліжком із заходом полотен на стелю. Це візуально збільшує висоту кімнати. Правильна підсвічування підсилює враження.

Наклеюючи шпалери у вигляді вертикальних смуг на суміжні стіни, створюються цікаві ефекти. Наприклад, у вузькому і довгому приміщенні на коротку сторону наклеюють покриття яскравих забарвлень і на невеликій відстані від кута наклеюють його смугу на суміжній стіні. В результаті вузька стіна буде виглядати ширше. Те ж саме виходить при обклеюванні ділянки стіни смугами насичених тонів.

Горизонтальне розмежування призводить до зорового опускання стель, тому цей прийом придатний тільки для приміщень з високими стелями.

Маленькі хитрощі

Кожен господар привносить в обробку щось своє додає спальні індивідуальність. Наприклад, для створення акцентної стіни використовуються шматочки лекал, викрійки для шиття.
Для більш наочного закріплення теми запрошуємо до перегляду відеоматеріалу:

 • Використовуючи молдинг і барвисті шпалери, створюються симетричні ділянки у вигляді настінних панно. Це додає шарму дизайну.
 • Наклейка яскравих шпалер з барвистим зображенням над тумбочками додасть кімнаті симетричність і яскравість.
 • У чоловіків і жінок часто діаметрально протилежні переваги. Для їх сумісності можна використовувати поєднання смуг з квітами і однотонних або моделей з смужками.
 • Щоб уникнути строкатості при використанні барвистих шпалер постільний текстиль і штори повинні бути однотонними спокійних відтінків.

Вирішення питання, які краще вибрати шпалери в спальню, ускладнюється великими можливостями наданими виробниками. Для його звуження потрібно, перш за все, спиратися на свої переваги і наявні умови. Головне діяти послідовно-вибрати стиль, забарвлення, вид, текстуру і малюнок. Потім вирушати в похід по магазинах.