Шпалери для дитячої спальні: які краще вибрати

знаю       Обои для детской спальни: какие лучше выбрать

Дитяча-це світ дитини, де йому все зрозуміло і він відчуває себе комфортно. Тому при оформленні інтер’єру кімнати потрібно врахувати, що шпалери для дітей повинні подобатися їм. Інакше всі потуги і вишукування будуть марною працею. Які шпалери в дитячу спальню краще поклеїти — предмет обговорення в цій статті.

Оформлення кімнати за віком дитини

Зміну покриття доведеться робити часто в міру дорослішання її мешканця. Те, що прийнятно для дворічного чада неприйнятно в сім років. Частота зміни зросте, якщо діти люблять малювати на стінах або досліджувати їх властивості, відколупуючи шматочки.

Щоб обробка приміщення, де знаходиться новонароджений, не викликала у нього занепокоєння її слід виконувати в спокійних пастельних тонах. Моделі з мультиплікаційними персонажами можуть налякати малюка, тому їх краще залишити на потім.

У віці від 1 до 2 років діти починають активно пізнавати навколишнє. Допоможуть їм у цьому шпалери для стін яскравих забарвлень з різноманітними зображеннями. Але біля ліжечка слід використовувати спокійні кольори.

У віці від 2 до 4 років у дітей вже є свої переваги. Ймовірно, це будуть представники мультиків, але частина стіни в дитячій треба оформити однотонними шпалерами в пастельних тонах для розміщення творчості дітей.

При використанні полотен з картинками тварин або героїв мультфільмів вони не повинні бути більше дитини.
У період від 4 до 6 років активність дітей різко зростає. Психологи рекомендують не стримувати їх творчі пориви, а створювати умови для їх розвитку.

Для цього верх оклеивается декоративними різновидами, а низ паперовими однотонними шпалерами, на яких можна досхочу малювати.

Починаючи з 6 років, діти починають обзаводитися друзями, бурхливі ігри з якими призводять до пошкодження покриття. У таких випадках краще обробити стіни рідкими шпалерами, що дозволяють швидко виправляти пошкодження.

Після досягнення 9 років шпалери в дитячу кімнату для хлопчиків і дівчаток оформляються за різними принципами.

Кімната для хлопчика

Колірна гамма хлоп’ячої обителі вибирається за темпераментом її господаря. Якщо хлопчик повільний і схильний до флегматизму потрібно використовувати теплі кольори.

Для підвищення активності в дитячій кімнаті ледаря застосовують яскраві шпалери насичених кольорів з яскравими відтінками. Надмірно активного хлопчика оточують холодними тонами. Додати теплоти і затишку допоможуть персикові і абрикосові відтінки.

При оформленні хлоп’ячих володінь використовуються сюжети:

  • природні пейзажі шпалер в дитячу в морському стилі і види морського узбережжя сподобаються врівноваженому хлопчикові, схильному до роздумів;
  • полотна з морськими баталіями і піратськими пригодами сподобаються авантюрним натурам;
  • історична тематика з пригодами лицарів, індіанців і ковбоїв підійде дітям схильним до романтики;
  • технічною темою з її автомобілями, літаками, космольотами цікавляться всі хлопчаки;
  • тема спорту і його кумирів також популярна в хлоп’ячої середовищі.

Кімната для дівчинки

При оформленні шпалер в кімнаті для дівчаток , згідно з рекомендаціями фахівців, повинні застосовуватися бежеві, персикові, абрикосові кольору. Вітається комбінування тонів, якщо вони не контрасти. Для поліпшення естетичного сприйняття вибираються приглушені кольори.

У середовищі дівчаток іноді зустрічаються любительки машин, спорту, але більшість з них схильні до романтики. Тому їм більше подобається оточення у вигляді апартаментів принцеси.

Для цього використовуються шпалери в дитячу рожевих тонів із зображеннями замків, сердечок і героїв казок. Не менш популярна обробка під житло феї з використанням салатних, зелених забарвлень прикрашених зображеннями квітів, птахів, тварин.

Шпалери для дитячої кімнати різностатевих дітей оформляються з урахуванням поділу спільної спальні на зони. Кожному дістається зона, обмежена нейтральним тоном, яку може декорувати сам господар.

Шпалери в дитячу: види матеріалів

Для володінь малюка потрібно підбирати тільки екологічно чисті види. Тому при покупці необхідно запитувати сертифікат якості. Знаючи особливості можна грамотно вибрати вид шпалер, найбільш відповідний умовам в конкретному приміщенні.

  • Вінілові різновиди досить міцні, щоб без пошкоджень витримувати випадкові механічні дії. Не вицвітають під дією сонячних променів. Допускають вологий догляд, навіть із застосуванням миючих засобів.
  • Паперові сорти дуже популярні завдяки невисокій ціні, що дозволяє без великих витрат міняти їх у міру дорослішання малюка. А якщо він любить створювати шедеври на стінах, то вони можуть послужити в якості недорогого мольберта.
  • Бамбукові шпалери є поліпшеною різновидом паперових моделей. У них вище міцність, їх можна мити. Мають гарну повітропроникністю, що покращує мікроклімат в приміщенні.
  • Фотошпалери випускаються із зображеннями сюжетів з мультфільмів, що дозволяє їм відчувати себе їх учасниками. При бажанні можна замовити зображення індивідуально.
  • Рідкі шпалери-найдорожчий варіант. Однак можливість неодноразової перефарбовування протягом довгого терміну служби в значній мірі окупає витрати. Забруднення і художні твори не визнаного генія легко зафарбовуються.
  • Пробкові види, володіючи відмінною звукоізоляцією, в значній мірі знижують рівень неминучого шуму з кімнати дитини, коли у нього в гостях збираються друзі. Рівень екологічної безпеки найвищий.

Вимоги до шпалер для дитячої

  •  Шпалери в дитячу кімнату повинні бути виготовлені з натуральних матеріалів, що не викликають алергічні реакції. Цим вимогам відповідають паперові, бамбукові, текстильні і рідкі шпалери. Вінілові види, незважаючи на їх численні переваги, краще не використовувати. Вибираючи шпалери для дитячої з малюнками необхідно переконатися, що вони виконані фарбою з водяною основою. Клей повинен бути призначеним для дитячої. При наявності у малюка астми або алергії рифлені моделі застосовувати не можна, оскільки на них накопичується пил.
  • Малюнки вибираються в залежності від віку. До 1,5 років підбираються однотонні шпалери в дитячу нейтральних відтінків, з 1,5 до 3 років — можливе використання візерунків і орнаментів. З 3 років діти усвідомлено сприймають образи і сюжети, тому на стінах можна селити забавних звіряток і мультиплікаційних героїв.
  • Не можна всі стіни перенасичувати казковими героями. Вони будуть тримати психіку дітей в постійному збудженні. Тому смуги з малюнками потрібно чергувати ділянками з нейтральними кольорами.
  • У приміщенні бажано виділити кілька зон: для ігор, навчання, спальну, відпочинку. При розділі можливе використання шпалер з різними малюнками. Більш наочно це здійснюється фотошпалерами.
  • При використанні фотошпалер для дітей слід враховувати розстановку меблів. Якщо частина сюжету на них буде прихована шафою або іншим предметом, то оформлення втратить сенс.

Поради фахівців

  • Кімната для дитини повинна бути не тільки красивою і затишною, але і безпечною для фізичного і психологічного здоров’я її мешканця. Тому при обробці враховуються не тільки рекомендації дизайнерів, але також психологів і лікарів.
  • Головна помилка дорослих-вибір оформлення без урахування думки дитини. Зрозуміло, трирічний малюк не зможе сказати, який стиль йому подобається, але висловити, що йому імпонують пташки, їжачки, квіточки, в змозі.
  • Не потрібно оформляти дитячу в одному стилі з рештою квартирою. Малюк не зобов’язаний жити в оточенні класики, тим паче серед модерну або кантрі. У його кімнаті повинно бути яскраво і цікаво.
  • Зонування приміщення виробляють за допомогою стелажів. У дитсадівському віці на них будуть зберігатися іграшки, в шкільному — книги.
  • Дитячою кімната вважається до досягнення дитиною 12 років. Потім вона оформляється згідно дорослим вимогам, визначати які може сам підліток.

Не застосовувати!

Інтер’єр робить сильний вплив на становлення характеру дітей. Тому неприйнятні ідеї варіантів шпалер для дитячої з абстрактними малюнками, призначеними для психіки дорослих. Використання чітких візерунків для всіх стін також неприпустимо, оскільки вони будуть втомлювати психіку дитини.