Затишна розкіш у вашій кімнаті: особливості гармонійного використання шпалер з дамасками

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Роль візерункових настінних покриттів в дизайні особлива: вони задають стиль, підтримують потрібну ритмічність, створюють кольорову гаму і впливають на інші параметри.

Візерункові шпалери для стін – тренд цього сезону, але яким принтам краще віддати перевагу? Одними з найпопулярніших на даний момент є шпалери з дамаском: цей малюнок являє собою збірку рослинних елементів, поєднаних з плавними лініями і вигинами і формують візерунок із заданою ритмічністю.

Орнаменти такого типу символізують розкіш і вишуканість інтер’єру. Однією з особливостей дамаських візерунків можна вважати можливість підкреслити яскравість і незвичність не тільки старовинних, але і сучасних стилів.

Ключовим аспектом, що впливає на гармонійність сприйняття такого дизайну, вважається правильно підібраний відтінок. Давайте з’ясуємо, як зробити інтер’єри з шпалерами дамаск максимально затишними і гармонійними. Представляємо вам ряд корисних рекомендацій щодо їх використання, а також кілька фото з шпалерами дамаск в інтер’єрі.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Особливості стилю дамаського

Шпалери в стилі дамаск підійдуть тим, хто прагне перетворити інтер’єр, підкреслити його вишуканість і витонченість. Такі візерунки підійдуть для дизайну будь-якої кімнати у вашому домі: у спальні – налаштують на спокійний відпочинок, в залі – підкреслять багатство стилю, в кухні – будуть уособлювати стриманість і благородство.

Шпалери дамаск стануть вдалим доповненням навіть до дизайн ванної кімнати, вітальні, робочого кабінету та інших приміщень.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Оскільки дамаські візерунки складаються з рослинних елементів, використовувати такі шпалери можна під багатьох стильових напрямках: класиці, провансі, романтизм, бароко і навіть у деяких сучасних дизайнах. Красу і вишуканість дамаських акцентів можна виділити за допомогою молдингів, багетів і рейок з оригінальною вирізкою.

Порада: частіше всього шпалери в стилі дамаск в інтер’єрі використовують для створення акцентів.

Продумайте, яка зона кімнати підійде для такого дизайну: в залі це може бути стіна з телевізором або диваном, у спальні – поруч з ліжком, на кухні – поблизу обіднього столу.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Оскільки однією з характерних особливостей дамаського візерунка є вертикальне повторення фрагментів, деякі види шпалер такого типу можна використовувати для перетворення розмірів кімнати.

Дамаські орнаменти, зображені у вигляді чергуються вертикальних ліній, сприяють візуальному підняття рівня стелі.

Важливу роль у сприйнятті інтер’єру в дамаському стилі грають підібрані відтінки. Щоб шпалери не викликали естетичну перевантаження в кімнаті, вдало поєднувалися з елементами меблів, текстильними та іншими аксесуарами, можете вибирати покриття, що повторюють вже задіяні відтінки.

Найпоширенішими квітами, які використовуються в дизайні покриттів дамаск, є коричневий, золотистий, сірий, чорний, блакитний, синій і рожевий.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Поради щодо вибору шпалер з дамасками

Навіть якщо ви не є професійним стилістом, правильно підібрані шпалери дамаск в інтер’єрі вашої кімнати можуть стати головною декоративної особливістю.

Для цього досить дотримувати декілька простих правил, які суттєво спростять процес вибору відповідних покриттів для стін:

 • враховуйте ритмічність малюнка: велика частота вплине на сприйняття розмірів вашої кімнати. Чим більше вільного простору між фрагментами дамаської композиції – тим більш гармонійним і затишним сприймається інтер’єр з будь-якими параметрами;
   
 • пам’ятайте, що великі елементи малюнка будуть доречні тільки в приміщеннях з великим простором;
   
 • якщо візерунки на шпалерах мають яскраві відтінки – використовувати їх виключно для створення акцентів;
   
 • враховуйте стилістику кімнати: до сучасних напрямів підійдуть чорно-білі шпалери з дамаском або контрастні візерунки. Старовинні інтер’єри (наприклад, в стилі класики або провансу) можна оформити за допомогою візерунків з позолотою або дамаських покриттів теплих і світлих відтінків;
   
 • при оформленні кімнати темними шпалерами враховуйте її освітленість: похмурі акценти на стінах не повинні робити кімнату незатишною.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

У більшості випадків використання шпалер з малюнком дамаск в інтер’єрі вимагає достатнього простору, відсутність громіздких меблів і зайвих аксесуарів великих розмірів. Будучи акцентною, такий дизайн підкреслить потрібну стилістику навіть без допоміжних елементів дизайну.

В кімнатах з нестандартним плануванням такі шпалери можна використовувати для створення додаткових контрастів на світлому або нейтральному тлі. Наприклад, відмінним місцем для поклейки шпалер в стилі дамаск стануть ніші, виступи або відкриті полиці.

Пам’ятаєте! При оформленні задньої стінки полиць візерунчастими шпалерами постарайтеся максимально звільнити простір, інакше предмети декору будуть закривати ефектний візерунчастий дизайн.

Дамаські шпалери стануть відмінним варіантом для оформлення стелі. Але такі інтер’єри повинні бути просторими і високими, інакше візерунок на стелі буде візуально опускати його рівень. У самій кімнаті повинні бути предмети меблів, аксесуари і текстильні елементи, що підкреслюють цю тематику.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Дизайн спальні

Дамаські візерунки уособлюють вишуканість і благородство, тому досить часто використовуються для оформлення всіх стін у спальній кімнаті. Такий дизайн підкреслить багатство вашого інтер’єру, тому кожна деталь (меблі, аксесуари, світильники і т. д.) теж повинна бути стилізована під розкіш.

Якщо ж віддаєте перевагу клеїти такі шпалери не на всі стіни, а тільки на одну – дамаск буде грати абсолютно іншу роль: сформує яскравий акцент в обмеженому просторі. З допомогою таких мотивів ви зможете підкреслити тематичну стилістику кімнати (як правило, це класика).

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Увага! Щоб дизайн сприймався цілісним і гармонійним, дамаські акценти можна повторити в покривалах, декоративних подушках або фіранках. Головне – не переборщити з принтами і вибирати відтінки, які в такій кількості не будуть сприйматися суперечливо.

До речі, протиріччя і надмірна контраст відтінків – це одна з основних проблем, з якими можна зіткнутися при оформленні спальні в дамаському стилі. Оскільки інтер’єр цієї кімнати повинен уособлювати ніжність і гармонійність, намагайтеся доповнювати темні і яскраві відтінки світлими контрастами і не забувайте про особливості поєднання кольорів.

Одним з найкращих варіантів колірного оформлення дамаської спальні вважаються наступні відтінки: рожевий, блакитний, бежевий, світло-коричневий і сірий.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Що стосується дитячої, то в цій кімнаті дамаські шпалери не використовуються. Все-таки малюнок такого характеру вважається занадто «дорослим», і малоймовірно, що ваша дитина оцінить цей дизайн. А в інтер’єрах для маленьких діток вигини і плавні лінії, характерні для дамаска, можуть мати негативний вплив на активність, настрій і спокій під час сну.

Вітальня в стилі дамаск

Ключова роль дамаських візерунків у вітальні – створення урочистої атмосфери. Оскільки кожна деталь такого дизайну повинна підкреслювати його насиченість і життєрадісність, фахівці рекомендують використовувати мінімум нейтральних відтінків.

Краще підібрати шпалери, які заворожують увагу завдяки яскравим вставкам і незвичайним переливам: наприклад, яскраво-коричневі з позолотою або білі з червоним узором дамаску.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Само собою, оформляти всі стіни такими шпалерами не варто. Виділіть головну стіну у вітальні – і оформіть у дамаському стилі, а решта поверхні зробіть більш стриманими: для цього підійдуть шпалери в смужку (непримітних відтінків) або однотонні настінні покриття.

Можна підібрати стандартні фонові кольори (білий, бежевий, сірий) або використовувати відтінки, що відрізняються від кольору дамаських шпалер на один або декілька тонів.

Не забувайте про те, що на сприйняття дамаських візерунків впливають розміри кімнати.

Якщо площа вашої вітальні обмежена – намагайтеся не створювати перевантаження за рахунок використання яскравих дамаських акцентів. У цьому випадку доречними будуть шпалери з легкими і ненав’язливими візерунками.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Якщо ж ваша кімната має досить великі розміри, дизайн в яскравому дамаському стилі не представляє проблеми. Більш того, візерунки такого типу можна використовувати з вигодою, розділивши простір на кілька функціональних зон. Наприклад, зону з каміном або телевізором стилізувати під старовинний дамаський дизайн, зону для читання – оформити шпалерами з більш стриманим принтом, виступи і ніші – прикрасити цікавими акцентами.

Штори до таких шпалер краще вибирати однотонні. Якщо дамаські шпалери клеяться на поверхню, суміжну з вікном, візерунчасті штори будуть створювати зорову перевантаження.

Що стосується відтінків, то вибір відповідних штор буде прямо залежати від колірної гами інтер’єру: їх можна підібрати в тон аксесуарів, предметів меблів або візерунки на стінах.

Кухня з дамаськими шпалерами

У сучасних кухонних інтер’єрах дамаський дизайн може виглядати суперечливо. Тим не менш, це не означає, що акценти такого типу не можна створювати в окремих зонах кімнати: наприклад, оформлення ніш або стіни з балконними дверима з допомогою чорно-білих або яскравих дамаських візерунків буде гармонійно поєднуватися навіть із сучасним гарнітуром та меблями.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Тим не менш, перевагу шпалерам в дамаському стилі віддають, переважно, власники кухонь в старовинному стилі. Для таких інтер’єрів характерно наявність масивної дерев’яної меблів, великого числа текстильних аксесуарів та інші особливості.

Рада. Оскільки дамаський візерунок універсальний, вам залишається тільки вибрати підходящий відтінок: нехай він гармонує зі шторами, скатертиною, прихватками та іншими елементами декору з тканини або поєднується з кольором меблів (вибирайте коричневий, кремовий, кавовий колір або візерунки з позолотою).

Дамаські орнаменти користуються найбільшою популярністю у просторих кухнях з високими вікнами, розділених на зони готування і їдальню. Оформивши такими шпалерами зону з великим обіднім столом, ви підкреслите розкішність, вишуканість і класичну стриманість дизайну.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Особливості декорування передпокою

Вплив дамаського малюнка на сприйняття інтер’єру передпокою не завжди може бути гармонійним. Великі елементи орнаменту можуть робити кімнату ще більш тісним, а вставки яскравих або темних відтінків будуть порушувати і без того обмежений освітлення кімнати. Тому в інтер’єрі такого типу дамаські шпалери практично не використовуються.

Тим не менш, якщо ваша прихожа або коридор мають досить простору для такого дизайну – вам підійдуть всі шпалери світлих або яскравих відтінків.

Оскільки покриття такого типу будуть уособлювати класичний стиль, можете віддати перевагу шпалерам з глянцевими або золотистими переливами або забезпечити додаткове декорування за рахунок відповідних молдингів, які прикрасять акценти на стінах.

Уютная роскошь в вашей комнате: особенности гармоничного использования обоев с дамасками

Так у чому ж перевага використання таких візерунків в домашніх інтер’єрах? По-перше, ви отримуєте можливість створення дійсно розкішного і багатого дизайну без істотних фінансових витрат. По-друге, шпалери з малюнком дамаск – це стильний елемент класичного та інших старовинних декорів, який досконало передає тонкощі такої стилістики.

Ну і, звичайно ж, незаперечним є вплив таких візерунків на ваш настрій і емоційний стан: вишукані і благородні принти заспокоюють, заряджають внутрішньою енергією і сприяють спокою і розслаблення.

https://youtu.be/AhA-ziefRg4