Яскравий і незвичайний дизайн з шпалерами в клітку: аристократична стриманість в інтер’єрі

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Шпалери в клітку – вдалий варіант для любителів суворих мотивів, геометричних орнаментів, а також для тих, хто бажає наситити кімнату яскравими контрастами в простій формі.

Давайте з’ясуємо, чим же привабливі картаті шпалери, і які ефекти можна підкреслити за допомогою такого дизайну.

Чим яскравіше і цікавіше візерунок на шпалерах – тим більш життєрадісним і ефектним виглядає інтер’єр кімнати. Саме тому багато дизайнери відзначили користь використання клітини в якості основного малюнка на стінах старовинних і сучасних інтер’єрів.

Незважаючи на суворість і стриманість, шпалери для стін в клітку несуть внутрішню енергію і здатні зробити кімнату більш яскравою і цікавою. Крім того, клітина приглушених відтінків вважається відмінним варіантом для створення розслаблюючої і заспокійливою обстановки.

Незважаючи на різноманіття корисних функцій цього малюнка далеко не всі використовують подібні шпалери в якості фонових в інтер’єрі. Картаті шпалери дуже примхливі і вимагають правильного поєднання кольорів і відтінків, підбору меблів і аксесуарів, так і кількість стилів, які передбачають такий дизайн, обмежена. Але, зважившись додати картаті елементи на стіни вашої кімнати, ви зможете домогтися ефекту, який досить рідко виходить при використанні інших візерункових шпалер – створити розкішну, респектабельну і ефектну кімнату, в якій буде комфортно перебувати і дорослим, і дітям.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

На що звернути увагу при виборі картатих шпалер?

Шпалери в клітку в домашньому інтер’єрі не завжди можуть сприйматися гармонійно. Важливу роль при виборі таких матеріалів відіграє стилістика інтер’єру.

Крім того, в процесі пошуку ідеального картатого покриття для стін варто звертати увагу і на такі особливості:

  • характер малюнка. Клітина буває різною – тому й ефект, який буде створюватися у вашому інтер’єрі, може не відповідати початковим планам. Наприклад, шпалери в стилі «шотландська клітка» будуть підкреслювати традиційність і старовинну тематику інтер’єру, а клітка, зображена у вигляді шахової дошки, зробить акцент на стриманості і строгості. Яскрава клітка, виконана у вигляді різнобарвної мозаїки, навпаки, внесе в інтер’єр яскраві і життєрадісні нотки;
     
  • Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

  • відразу визначитеся з розмірами клітини на шпалерах. Велика клітина підійде для приміщень з довгою стіною, не заставленій меблями. У тісних інтер’єрах специфіка такого орнаменту буде втрачатися. Дрібні картаті принти не рекомендується використовувати для оформлення всіх стін незалежно від розмірів кімнати. Вони можуть тиснути на зір, тому, як правило, використовуються для створення акцентів на одній зі стін;
     
  • Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

  • використовуються відтінки. Достаток похмурих і приглушених кольорів на картатому малюнку стане причиною створення незатишною і темної обстановки, тому такий дизайн вимагає гарного природного висвітлення. Світла клітка з ледь видимими границями більш універсальна: тим не менш, такий варіант не підійде для оформлення кімнат з ризиком постійного забруднення стін (наприклад, кухні та передпокою). Як ви бачите, оцінювати правильність підбору відтінків слід і з естетичної, і з практичної точки зору.

Увага! Нерідко клітку використовують для залучення уваги. Якщо акцент на стіні ви вирішили зробити за допомогою яскравих відтінків – забезпечте їх сполучуваність. Тандем зеленого і малинового, наприклад, буде виглядати суперечливо і нерозумно, і створення розкішного інтер’єру ви вже не доб’єтеся.

Картаті малюнки характерні для старовинних інтер’єрів, хоча професійні дизайнери зуміли придумати варіанти їх гармонійного використання в сучасних стильових напрямках. Давайте розберемося, як можна створити цілісний інтер’єр з картатими шпалерами без сторонньої допомоги.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Стилістика інтер’єру

Перший і найпростіший варіант оформлення – це використання шпалер в шотландську клітку. Вони ідеально впишуться в англійську або класичний інтер’єр. А додаткові елементи дизайну, такі як камін або стилізовані меблі, допоможуть вам підкреслити обрану тематику.

Шотландська клітка (тартан) являє собою орнамент, виконаний з безлічі перпендикулярно сполучених ліній, що створюють суворі квадрати і прямокутники. Як правило, такі орнаменти виконуються на світлому фоні темними лініями. Завдяки поєднанню світлих і темних відтінків шпалери такого типу підійдуть для інтер’єрів з будь-якою кольоровою гамою і не вплинуть на цілісність дизайну.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Ще один стиль, в якому клітина сприймається гармонійно, – це стиль кантрі. Він передбачає використання старої меблів, простого текстилю з непомітними візерунками і відповідних шпалер. Саме тому світлі шпалери в невелику клітку здатні підкреслити домашній затишок і тепло і досконало передають тематику цього стилю. Акценти в інтер’єрах кантрі бажано робити за рахунок світлих відтінків.

Подивіться, як гармонійно виглядають фото з шпалерами в клітку в сучасних інтер’єрах. В дизайнах такого типу клітка грає роль центрального декоративного елемента: саме вона притягує до себе всю увагу і задає тон всій кімнаті. Тому меблі та аксесуари в стилі модерн, мінімалізм та інших напрямках вибираються з урахуванням палітри, присутньої на шпалерах.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Якщо ви віддаєте перевагу створювати монохромні і однотонні інтер’єри – вибирайте картаті покриття з ледь видимими орнаментами.

Не забувайте про те, що кожен стиль припускає використання певної палітри. Приміром, інтер’єри в скандинавському стилі повинні бути оформлені за допомогою клітини холодних тонів, а американські напрямки в дизайні відрізняються використанням яскравих контрастів. Ідеальним варіантом для оформлення кімнати в стилі хай-тек стане традиційна клітка в чорно-білому кольорі.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Настінні покриття з картатими мотивами будуть корисні не тільки як декоративний елемент, але і як спосіб маскування недоліків і нерівностей стін. Крім того, клітина впливає на сприйняття розмірів кімнати, що важливо, якщо ви оформляєте тісні інтер’єри.

Оскільки робота з клітиною – це складний і кропіткий процес, рекомендуємо вам ознайомитися з деякими особливостями оформлення різних кімнат.

Картата вітальня

Шпалери в клітку в інтер’єрі вітальні, як правило, використовуються для створення акцентів. Яскрава клітка на центральній стіні цієї кімнати стане стильним доповненням до дизайну і приверне увагу до каміна, телевізора або інших елементів інтер’єру.

Оскільки вітальня повинна виглядати урочисто, найчастіше для оформлення вибирають клітку яскравих відтінків.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Кольори, які використовуються на шпалерах можна повторити на шторах, м’яких меблях і аксесуарах.

Пам’ятаєте! Стіна, оформлена за допомогою таких шпалер, не повинна бути заставлена меблями. Полички з рамами, годинами, статуетками та іншими аксесуарами теж бажано розташувати в іншій частині кімнати.

Якщо оформляти всі стіну або одну з них у картатому стилі ви не хочете, можете використовувати такі шпалери для створення вставок або виділення ніш.

У старовинних інтер’єрах (наприклад, класичних) допускається горизонтальне комбінування клітини з шпалерами в смужку або однотонними настінними покриттями.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Оригінальний дизайн спальні

Вибираючи шпалери з картатим малюнком для декорування спальної кімнати, пам’ятайте, що такі мотиви не повинні виступати в якості подразника. Тому краще використовувати не яскраві, а світлі і приглушені відтінки на картатому візерунку.

Яскрава клітка на світлому фоні допустима тільки в нічній зоні. Темна шотландська або англійська клітинка може бути по всьому периметру кімнати – але такий інтер’єр бажано висвітлити з допомогою декоративних елементів пастельних відтінків.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Порада: щоб спальна кімната, оформлена в картатому виконанні, сприймалася гармонійно – пошукайте текстиль в таку ж клітку для покривал, декоративних подушок або фіранок.

У дитячій кімнаті клітина використовується нечасто. Маленька дитина не буде сприймати цей малюнок належним чином, а у віці, коли у дітей формуються власні уподобання, клітина не популярна. Тим не менш, яскраві дитячі шпалери в клітку цілком зійдуть для оформлення ігрової зони.

Для оформлення дитячої кімнати можна пошукати нестандартні варіанти: наприклад, шпалери у вигляді мозаїки з яскравих квадратів.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Клітка на кухні

Використання шпалер у клітину на кухні сприяє створенню домашньої обстановки і пробудження апетиту, до того ж такі шпалери виглядають більш респектабельно, ніж стандартна плитка.

Використовувати візерунки такого типу можна для оформлення всього простору кухні або виділення окремих функціональних зон.

При виборі шпалер у клітину на кухню варто врахувати і особливості текстильного оформлення інтер’єру: ваша кімната буде виглядати ефектніше, якщо шторки і скатертині будуть зображати такий же орнамент.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Декор стін в передпокої

Оскільки в передпокої і коридорі не завжди вдається створити незвичайний дизайн за рахунок текстилю та аксесуарів, саме шпалери мають відігравати головну декоративну роль в просторі. Яскрава клітина добре впорається з цим завданням, але при надмірному використанні може візуально зменшити розміри кімнати.

Клітка гармонійно поєднується з дерев’яними покриттями, а також з глянцевими світлими предметами меблів, тому облаштування передпокою не викличе у вас труднощів.

Кращий варіант для оформлення картатій передпокою – поклейка шпалер зі світлими принтами або створення горизонтальних комбінацій з однотонними шпалерами або захисними панелями.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Картаті стіни в кабінеті

В деяких будинках і квартирах під робочий кабінет відводиться цілі кімнати. Само собою, оформлення таких інтер’єрів повинно бути максимально стриманим і спокійним, щоб не відволікати від робочого процесу. Яскрава клітка з цим завданням не впорається: червоні, жовті та інші яскраві лінії будуть грати роль подразника.

Тому в кімнатах з таким призначенням слід використовувати строгі картаті покриття темних і тьмяних тонів: коричневого, сірого, зеленого та інших.

В інтер’єрі робочого кабінету, як і в багатьох інших кімнатах, картаті шпалери можна цікаво скомбінувати з іншими покриттями для стін. Підібрати колір для таких комбінацій буде нескладно. Давайте розберемося, які варіанти поєднання підійдуть для шпалер з картатими візерунками.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

Можливі комбінації

Найпоширеніший спосіб комбінування шпалер в клітку – горизонтальний. У нижній або верхній частині стін можна поклеїти шпалери з лініями або смугами, квітковими візерунками, абстракцією, класичними орнаментами, а також однотонні покриття.

Вертикальні комбінації не повинні бути занадто яскравими і помітними, тому для створення гармонійного дизайну краще вибирати однотонні покриття поєднуваних відтінків.

Комбінування картатих шпалер з іншими покриттями можливо також у вигляді окремих вставок і декоративних панно: яскрава і насичена клітина буде створювати акцент на окремій стіні.

Техніка печворк, виконана власноруч, теж підкреслить красу картатих мотивів.

Яркий и необычный дизайн с обоями в клетку: аристократичная сдержанность в интерьере

В інтер’єрах кухні, ванної кімнати чи передпокою можна використовувати шпалери у вигляді мозаїки або шахової дошки і скомбінувати з таким підлогою. Оригінально виглядає комбінування таких шпалер з картатими або однотонними шторами і фіранками.

Клітина – це вдалий варіант для створення індивідуального дизайну з гармонійними акцентами і стриманою стилістикою. За допомогою додаткових аксесуарів такий інтер’єр можна зробити більш суворим або життєрадісним. З цієї причини шпалери в клітку і користуються попитом: вони дають можливість експериментувати і втілювати в реальність самі оригінальні ідеї.