3d шпалери для стелі: необмежені можливості

Зміст статті:

1. Достоїнства і недоліки 3D шпалер

2. 3D шпалери в інтер’єрі

3. Наклейка шпалер 3Д

4. Підготовка

5. Інструменти і матеріали

6. Підготовка стелі

7. Обклеювання шпалер 3д

Сучасні технології надали дизайнерам практично необмежені можливості в оформленні інтер’єрів. Серед усього розмаїття, величезною популярністю користуються так звані 3д шпалери для стелі.

3д обои для потолка: неограниченные возможности

Достоїнства і недоліки 3D шпалер

Різні виробники вже досить давно пропонують споживачам ці диво шпалери. Чим же вони відрізняються?

 • На перший погляд здається, що це прості фото шпалери 3д на стелю, але от якщо ви розглянете їх більш уважно, то зрозумієте, наскільки реалістично вони передають зображення.
 • Якісні 3d шпалери на стелю візуально розширюють доступний об’єм приміщення, що часто використовується при оформленні невеликих офісів і малогабаритних квартир. При цьому відчуття об’ємності присутній на таких шпалерах незалежно від обраного зображення.
 • Розвитком цієї технології є флуоресцентні 3d шпалери для стелі. У світлий час доби вони нічим не відрізняються від тривимірних шпалер, але як тільки за вікном настає темрява, від стелі починає виходити приємний і дуже ніжний світло.
 • Основний 3Д шпалер є поліестер. За рахунок цього, виріб відрізняється хорошою стійкістю до впливу ультрафіолету (не вигоряє), не пропускає вологу і не вимагає спеціального догляду.
 • Якщо на таких шпалерах утворилося забруднення, то його просто змивають мильним розчином.

 3д обои для потолка: неограниченные возможности

Переваги

Серед достоїнств шпалер можна виділити наступне:

 • необмежені можливості по створенню дійсно унікального інтер’єру;
 • матеріал не вимогливий до відходу;
 • шпалери відштовхують бруд і не пропускають вологу;
 • матеріал стійкий до займання і механічних пошкоджень;
 • рулони мають великі розміри (зручно для обклеювання).

3д обои для потолка: неограниченные возможности

Недоліки

Безсумнівно, як і будь-якого іншого матеріалу, таким шпалер властиві і деякі недоліки:

 • бажаний тривимірний ефект не утворюється в невеликих приміщеннях, тому в таких кімнатах як туалет, ванна або комора краще не клеїти 3д шпалери для стелі;
 • зважаючи на те, що подібні шпалери створюють ефект присутності, необхідно обережно підходити до вибору малюнка. Так, наприклад, якщо на шпалерах зображено тварину або чиє-то особа, то при постійному спостереженні такої картини у людини можуть розвинутися психологічні розлади;
 • основний недолік таких шпалер — їх вартість. Звичайні вироби такого формату коштують від однієї-двох тисяч рублів за квадратний метр. А якщо ви оформляєте індивідуальне замовлення, то вартість може починатися від тисячі доларів.

3D шпалери в інтер’єрі

Завдяки тому, що на шпалери можна нанести будь-яке зображення, матеріал можна використати для оформлення інтер’єрів всіх стилів.

Зрозуміло, кожне приміщення вимагає застосування своїх унікальних шпалер:

 • для спалень відмінним вибором будуть 3d шпалери для стелі з розслаблюючим і спокійним пейзажем лісу, моря, пляжу чи заходу сонця. Також можна використовувати шпалери з флуоресцентним ефектом;
 • у дитячих кімнатах застосовуються шпалери з казковими сюжетами, також добре підходять зображення маленьких тварин. Завдяки реалістичності, такі шпалери допомагають розвинути уяву дитини. Подібними шпалерами можна обклеїти не тільки стелю, але і стіни. Це дозволить створити справжню казку в кімнаті дитини;

  3д обои для потолка: неограниченные возможности

 • такими шпалерами іноді прикрашають ванні кімнати. Але для цього розмір приміщення повинен бути відповідним. Актуальними будуть шпалери з зображенням підводного світу, рибками і т. д.;
 • для віталень кімнат відмінно підходять 3d шпалери на стелю зоряне небо. Крім того, відмінно прикрасить інтер’єр синє небо з хмарами;
 • для інтер’єрів у традиційному стилі підходять шпалери пастельних тонів з вставками у вигляді ягід, квітів і різних плодів;
 • шпалери іноді використовують при оформленні дверей.

Наклейка шпалер 3Д

Незважаючи на те, що 3д шпалери для стелі є досить незвичним і незнайомим для більшості людей матеріалом, при їх обклеюванні не виникає ніяких труднощів. Найчастіше для цього використовують той же клей, що і для вінілових шпалер. Особливості робіт ви зможете переглянути на фото та відео нашого сайту.

3д обои для потолка: неограниченные возможности

Особливості наклейки:

 • Якщо стельова поверхня має темний колір, то її попередньо заклеюють білими аркушами. Крім цього, обклеювання стелі тривимірними шпалерами повинна проводитися з особливою акуратністю. В ході робіт необхідно постійно перевіряти паралельність ліній. Навіть При самому незначному відхиленні, отримане в результаті зображення вийде змащеним. Це самим негативним чином позначається на сприйнятті картинки. Ефект тривимірності буде геть втрачено.
 • Подібною роботою краще займатися не одному. Матеріал продається досить широкими рулонами (іноді у 2 рази ширше звичайних шпалер), а тому необхідно приклеювати всю смугу відразу.
 • Особливу увагу приділяють попередньої підготовки поверхні.

 

Підготовка

Якість отриманого зображення багато в чому залежить від того, наскільки якісною була проведена підготовка приміщення.

Не рекомендується клеїти такі шпалери в новозбудованих будинках (зведених менше року тому). Це обумовлено тим, що будівництво ще не пройшла процес усадки, а тому шпалери можуть просто порватися або відійти.

3д обои для потолка: неограниченные возможности

Перед обклеюванням стелі шпалерами необхідно прибрати з кімнати всі меблі та речі, здатні перешкодити вам. Крім того, безпосередньо перед початком робіт, приміщення закривають на добу, забезпечивши постійний рівень температури в 23-25 градусів. Повинна бути виключена можливість попадання на стельову поверхню сонячних променів, так як це не дасть шпалер нормально просохнути. Якщо в приміщенні дуже жарко або дуже низька вологість, то необхідно зволожити повітря. Інакше шпалери просто відстануть від поверхні.

Інструменти і матеріали

В обклеюванні таких шпалер немає нічого складного, але все ж самостійно робити це не рекомендуємо. Винятком може бути ідеальний окомір, завдяки якому ви зможете точно сумістіть малюнок. Якщо ж приміщення відрізняється складною і нестандартної формою, то краще відразу звернутися до професіоналів.

Для роботи використовуються наступні інструменти:

 • клей;
 • рулетка;
 • стрем’янка;
 • щітка;
 • ганчір’я;
 • валик.

3д обои для потолка: неограниченные возможности

Інструментарій може бути доповнений, все залежить від особливостей приміщення. Так, наприклад, якщо стеля нерівний, то обов’язково необхідно використовувати додаткові кошти для його вирівнювання. В цьому випадку доведеться провести грунтовку, обштукатурювання і шпатлювання поверхні. Тому перед обклеюванням стелю необхідно оглянути на предмет наявності дефектів і нерівностей.

Підготовка стелі

Сама ж підготовка стелі не набагато легше обклеювання його шпалерами. Процедура багато в чому залежить від наявності дефектів поверхні. Слід врахувати, що 3Д шпалери клеяться тільки на абсолютно рівну поверхню. Тому навіть кути між стелею і стінами повинні бути вирівняні.

Крім того, чорновий стелю необхідно не тільки вирівняти, але і добре зашпаклювати. Для досягнення ідеальної гладкості, після висихання суміші поверхню ошкурівать.

3д обои для потолка: неограниченные возможности

Особливу увагу слід приділити щілин і стиків, так як 3Д шпалери в таких місцях будуть виглядати непривабливо. Заґрунтувати такі дефекти можна рідким клеєм. Роблять це відразу ж після ошкурювання.

Обклеювання шпалер 3д

Під час роботи зовсім немає необхідності дотримуватися певний напрямок. В більшості випадків, виробники так і вказують в інструкціях до шпалер — вони можуть клеїться в будь-якому напрямку відносно стелі.

Саму ж наклейку шпалер починають від кутка. Удвох цю задачу виконати дуже легко — одна людина, стоячи на драбині, буде прикладати і вирівнювати верхню частину полотна, а другий — притримувати звисаючі кінці.

Клей на рулони необхідно наносити широким валиків, тому його складу необхідно заздалегідь розвести в тазику. Нерідко полотно шпалер може мати таку ширину, що для покриття всього стелі буде потрібно всього два рулону. Окремі смуги укладають впритул, тобто вони не повинні заходить один на одного.

Слід уникати попадання клею на лицьову сторону шпалер. Якщо ж таке сталося, то акуратно витріть пляму сухою ганчірочкою.

3д обои для потолка: неограниченные возможности

Кромка матеріалу і плінтуса надрізається гострим ножем строго по лінійці. Місця для світильників заздалегідь не прорізаються. Шпалери клеять прямо на отвори. І тільки після висихання клею можна зробити надрізи в цих місцях. Читайте також: “Світяться шпалери на стелю”.

Під час наклеювання 3д шпалер, клей наносять не на їх поверхню, а безпосередньо на стелю. Перевагою такого виду поклейки є те, що немає необхідності чекати певний час для просочування матеріалу.

Наостанок зазначимо, що разом з 3д шпалерами не бажано використовувати класичні люстри або стельові світильники. Такі освітлювальні прилади досить негативно позначаються на привабливості шпалер і сприйняття тривимірного ефекту.

3d шпалери – різноманітність дизайну, дивіться на відео:

Висновок

ЗД шпалери дозволяють повністю перетворити вигляд інтер’єру. При цьому завдяки об’ємності зображення досягається неймовірний ефект. Такі стелі стануть відмінним акцентом в сучасному житлі. Але варто розуміти, що подібні рішення вимагають високого професіоналізму, тому не можна допускати «халтури». Кожен етап робіт повинен виконуватися професіоналами. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим у високій якості отриманого стелі.