Поклейка шпалер на стелю: послідовність дій

Зміст статті:

1. Підготовка стелі до поклейки шпалер

2. Наклейка шпалер на стелю

3. Корисні рекомендації

У свій час поклейка шпалер на стелю була популярним способом ремонту перекриття. Зараз цей варіант обробки не так затребуваний, але забувати про нього не варто. Вибір і наклейка стельових шпалер мають ряд особливостей.

Підготовка стелі до поклейки шпалер

За допомогою сталевого штапелю з поверхні базового підстави видаляють наявні на ньому виступи та нерівності. Якщо на стелі присутня крейдяна або вапняна побілка, її також очищають до штукатурки. Щоб виконати роботу швидше і без великої кількості пилу, треба намочити поверхню водою, використовуючи валик або розпилювач.

При наявності на перекритті грибка, його обробляють антисептичним грунтовкою, завдяки чому цвіль не тільки зникне, але й не з’явиться в подальшому. Більш економним варіантом у боротьбі з шкідливими мікроорганізмами є застосування миючих складів, що містять хлор. Довготривалого захисту не вийде, але грибок буде знищений. Перш, ніж вступати в боротьбу з ним, треба уражені ділянки зачистити до бетону.

Поклейка обоев на потолок: последовательность действий

На наступному етапі підготовки застосовують проникаючу грунтовку, яка робить поверхню перекриття більш міцною, що потрібно для поклейки важких шпалер. Як правильно поклеїти шпалери на стелю, щоб вони не впали? Для цього треба загрунтувати стелю. Після нанесення цього складу значно поліпшується адгезія (зчеплення) між базовою основою і клейовим шаром, а також зменшується витрата клею.

Підготовка до поклейки шпалер передбачає обов’язкову шпаклівку всіх поглиблень і нерівностей на поверхні. Наскільки ретельно треба вирівняти підставу, залежить від того, який вид обробки застосовується. Коли планується поклейка флізелінових шпалер на стелю, мають рельєфну поверхню, то вони дрібні дефекти зроблять непомітними (прочитайте також: “Ремонтний флізелін на стелю”). Якщо використовуються, наприклад, глянцеві вінілові полотна, тоді всі недоліки будуть добре видні і для них слід забезпечити ідеально рівну основу.

Поклейка обоев на потолок: последовательность действий

При виконанні чистової шпаклювання стелі треба користуватися по-максимуму широким шпателем. При наявності на базовому перекритті нерівностей, виступів, смуг необхідно зашліфувати за допомогою наждачного паперу або шліфувальної сітки. Найкраще з цією роботою впорається шліфмашинка. Прошпаклеванные ділянки вдруге покривають проникаючої грунтовкою (праймом). Після її висихання підготовка стелі до поклейки шпалер вважається завершеною.

Наклейка шпалер на стелю

Виконувати роботу по обробці стелі шпалерами поодинці практично неможливо, тому потрібна допомога напарника, а краще двох. До того, як поклеїти стелю шпалерами, необхідно підготувати інструменти і будматеріали.

Будуть потрібні:

  • валик з довгою ручкою. Він полегшить нанесення клею, а ось користуватися пензлем майстри не радять. Чим довшим буде ворс на валику, тим більше клею він зможе набрати за один раз;
  • м’яка ганчірка. Вона потрібна, щоб розгладити шпалери і видалити повітряні бульбашки;
  • довгий стіл або настил будівельних лісів для зручності наклейки шпалер на стелю. Поверхня столу застеляють поліетиленом. Постійно пересувати драбину або табуретки – заняття виснажливе і займає чимало часу;
  • шпалерний клей. Його розводять до консистенції густої сметани, оскільки поклейка шпалер на стелю, якщо вони тонкі, рідким клейовим складом виявиться непростим заняттям. У теж час товсті і важкі шпалери на рідкому клею не будуть триматися (прочитайте також: “Рідкі шпалери для стелі: властивості та якості”).

 Поклейка обоев на потолок: последовательность действий

Послідовність дій наступна:

  • за допомогою рулетки виміряють довжину смуги шпалер;
  • відрізають шматок потрібного розміру;
  • по ширині шпалер на стелю наносять клей;
  • наклеюють один край відрізка, а в цей час помічник утримує внатяжку другий край, одночасно він контролює правильність розташування даної смуги відносно стіни і вже наклеєні шпалер. Починати роботу треба від місця стику стіни і стелі. Необхідно знати, як поклеїти стелю шпалерами правильно. Справа в тому, що смуги розташовують у напрямку від природного джерела світла – вікна, тоді стики між ними будуть малопомітні;
  • рухаючись від наклеєного краї шпалер, їх розгладжують ганчіркою. Якщо виявиться, що смуга довше необхідного, надлишки відрізають ножем;
  • останній відрізок вирізають по довжині і ширині. Щоб дізнатися ширину цієї смуги, її вимірюють в протилежних кутах приміщення, оскільки стіни рідко бувають ідеально паралельними.

Як поклеїти шпалери на стелю, детальніше на відео:

 

Корисні рекомендації

  • Коли виконується поклейка шпалер, не завадить знати декілька нюансів. Вони залежать від вибору, які поклеїти шпалери на стелю: товсті, мають рельєфний малюнок, приховують дрібні недоліки базового перекриття, а вінілові вимагають виконати шпаклівку дефектів поверхні і її шліфування.
  • Шпалери треба наклеювати суворо встик, як на фото. Нахлести не допускаються, оскільки при накладенні смуг стеля при бічному освітленні виглядає негарно. Кожен виступаючий край при включеній у вечірній час люстрі буде відкидати тінь на стелю.

    Поклейка обоев на потолок: последовательность действий

  • В процесі наклеювання шпалер і до тих пір, поки не висохне клей, в приміщенні неприпустимі протяги. Бажано в цей час забезпечити в кімнаті стабільну вологість і температуру. Для цього закривають усі вікна та двері. Поки шпалери не висохнуть, в приміщенні вологість буде високою, і тривати це може близько двох-трьох діб.
  • Просвіти між стіною і наклеєними шпалерами прикривають стельовим плінтусом. Для його монтажу буде потрібно клей, але виконується декоративне оздоблення тільки після висихання шпалер.
  • Завдяки світлим відтінкам оздоблювальних матеріалів, приміщення здається вищою. Але поклейка стельових шпалер такого кольору зробить помітними дефекти поверхні. Аналогічний ефект можна спостерігати з глянцем.
  • Шпалери під фарбування бажано покривати водоемульсійною фарбою на силіконовій, акрило-латексній або акриловій основі. Даний вид фарб відрізняється стійкістю до стирання і вологості, вони не пахнуть, а поверхня дозволяється протирати губкою, змоченою в мильній воді.