Шпалери на стелю зоряне небо – види матеріалу

Зміст статті:

1. Види стельових шпалер з малюнком

2. Трохи про дизайн

3. Підготовка поверхні

4. Наклейка шпалер

Якщо ви вирішили вибрати шпалери на стелю – Зоряне небо буде найкращим з можливих рішень. При цьому подібним стилем можуть мати як прості паперові, так і вінілові шпалери. Про все, що пов’язано з подібними шпалерами, ми і поговоримо сьогодні.

Види стельових шпалер з малюнком

  • Одношарові паперові шпалери. Поверхня таких шпалер може бути глянсовою або ущільненої. Найпростішим і найдешевшим варіантом є прості фотошпалери (прочитайте: “Як вибрати і наклеїти шпалери на стелю – докладно і з прикладами”). Основний їх плюс — це низька ціна. Але за це доведеться заплатити недовговічністю і середньою якістю отриманого зовнішнього вигляду стелі. При цьому варто пам’ятати, що тонкі світяться шпалери на стелю тільки підкреслять всі нерівності базової поверхні.

    Обои на потолок звездное небо - виды материала

  • Паперові шпалери з тисненням. Подібне рішення вже набагато цікавіше. Вони є більш товстими, так як шпалери виробляються шляхом склеювання двох окремих шарів паперу. Крім того, тиснення не тільки відрізняється чудовим зовнішнім виглядом, але і дозволяють досить ефективно приховати дрібні недоліки стельової поверхні.
  • Текстильні шпалери. Основою таких шпалер є флізелін або легко наклеивающаяся папір (прочитайте: “Флізелін на стелю: технологія процесу”). Крім того, така поверхня прикрашається натуральним або синтетичним волокном. Роль декоративного елемента оформлення може використовуватися джут, льон, шовк, хутро, велюр або нитки поліестеру. Товщина таких шпалер дозволяє організувати досить хорошу тепло – і звукоізоляцію.
  • Вінілові шпалери — це найбільш практичний варіант з усіх запропонованих. ПВХ з пластифікатором, які складають покриття таких шпалер, легко миються і відмінно переносять умови підвищеної вологості. Такі шпалери хмари на стелю відмінно підійдуть для кухні (прочитайте також: “Як намалювати хмари на стелі”). Жир і кіптява можна буде легко змити мильним розчином, жодним чином не пошкодивши шпалери.

    Обои на потолок звездное небо - виды материала

  • Самоклеюча плівка. Подібне рішення виготовляється на основі вінілу, але на відміну від попереднього типу шпалер, в цьому випадку склад, що клеїть, вже нанесений на тильний бік матеріалу. Спершу може здатися, що такі шпалери легше клеїти, але насправді це не найкраще рішення для обклеювання стель. Рулони такої плівки мають невелику ширину, що призводить до частого повторення малюнка. Крім того, такі шпалери клеяться тільки на ідеально гладку поверхню, тому стеля доведеться попередньо обробити.

Трохи про дизайн

Загальні принципи оформлення стель у загальному випадку зводяться до впливу освітленості та кольорової гами на візуальне сприйняття простору. Світлий стеля забезпечує ефект більш високої приміщення. Особливо ефективний такий метод при яскравому освітленні стельової поверхні. Крім того, завдяки частковому відображення предметів кімнати, глянцеві стелі створюють ілюзію глибини світиться стелі. Аналогічний ефект актуальне і для стін.

Обои на потолок звездное небо - виды материала

Шпалери з хмарами на стелю підбираються максимально світлими. Завдяки цьому досягається ефект більшого простору і свободи. Глянець поверхні також додасть більший ефект всьому цьому. А якщо стіни в приміщенні пофарбовані в яскраві кольори, то в цілому, простір вийде візуально більшим.

Якщо вам необхідно вибірково зробити кімнату вище або, навпаки, нижче, то використовуйте контрастну колірну схему, доповнену нерівномірним освітленням. На темних стінах розташуйте світильники, націлені на світлий стелю, тоді ви візуально значно збільшите висоту кімнати.

А от темні шпалери для стелі Зоряне небо і світильники, націлені на стіни світлих тонів дозволять, навпаки, зробити приміщення більш низьким. Подібний ефект нерідко використовується для спалень. Так як в таких кімнатах надмірне простір «вбиває» весь затишок.

Обои на потолок звездное небо - виды материала

Якщо ви хочете зробити свій інтер’єр особливо ефектним, то тоді можна використовувати фосфорні шпалери на стелю. Флуоресцентна фарба буде світитися при настанні темряви, що зробить вигляд всього приміщення казковим і незвичайним. Читайте також: “Шпалери на стелю небо – як зробити оригінальний стеля”.

Наклейка шпалер

Шпалери на стелю Зоряне небо клеяться аналогічно іншим стельових шпалер.

Як поклеїти шпалери на стелю, детальніше на відео:

Підготовка поверхні

На цьому етапі необхідно максимально вирівняти поверхню. Крім того, слід позбутися слідів попередньої обробки стелі. Для видалення набелов і старої штукатурки використовується сталевий шпатель. Для того, щоб під час робіт утворилося якомога менше пилу, рекомендується змочити стелю водою з розпилювача або валика.

Від якості підготовчих робіт залежить майбутній вигляд стелі.

Якщо приміщення відрізняється підвищеною вологістю або в ньому є грибок, то поверхні стелі необхідно обробити антисептичним грунтовкою. Така обробка не тільки вб’є цвіль і грибок, але і запобігатиме їх появі в майбутньому.

Обои на потолок звездное небо - виды материала

Наступного за списком слід проникаюча грунтовка. Вона зміцнить поверхню штукатурки. Крім того, вона утворює міцну поверхню, на якій шпалери будуть триматися дуже добре.

Після цього шпаклюють нерівності. Можна зробити два-три проходи, залежно від ступеня «хвилястості» стелі. Якщо ви клеїте тонкі паперові шпалери для стелі Небо, то рекомендується прошпаклювати всю базову поверхню. У випадку з товстими шпалерами можна обмежитися тільки місцями нерівностей.

Фінальну шпаклівку наносять в два шари. При цьому завдаючи суміш максимально тонко. Після її висихання шліфують і покривають стелю праймером.

Наклейка шпалер

Як вже говорилося вище, шпалери на стелю Небо клеяться звичайним способом. При цьому бажано заручитися допомогою товариша, так як самому піднімати шпалери з землі і клеїти їх на горизонтальну поверхню буде не зовсім зручно. Смуги необхідно клеїти від вікна таким чином, щоб стики знаходилися паралельно променям сонця. Це необхідно для візуального приховування швів.

Обои на потолок звездное небо - виды материала

Для того, щоб наклеїти на стелю важкі вінілові шпалери, необхідно розвести клей трохи густіше ніж зазвичай. При цьому його наносять не на шпалери, а на стелю. Смуги дозволяється різати без запасу — просвіти між стелею і стінами потім прикриються плінтусами. Окремі смуги клеяться встик, без нахлеста. При цьому слід дотримуватися точність збігу малюнка.