3D шпалери – новинка серед оздоблювальних матеріалів

3D обои – новинка среди отделочных материалов
3D шпалери – новинка серед оздоблювальних матеріалів

Зміст:

  • ЗD: що це таке?
  • Тривимірне зображення в інтер’єрі

3D обои – новинка среди отделочных материалов

Шпалери в інтер’єрі застосовуються вже далеко не перше десятиліття, але кожен рік з’являються різноманітні новинки цього виду декору. Нові дизайнерські забарвлення і фактури, технології та матеріали – кожен рік все більше варіантів пропонується споживачеві на ринку оздоблювальних матеріалів. Але деякі з них дійсно настільки інноваційні, що вражають уяву.

ЗD: що це таке?

Здавалося б, як може поєднуватися тривимірність і оздоблення стіни приміщення? Але це, дійсно, можливо. У подібних шпалерах застосовується ефект ілюзії або оптичного обману. Спеціальними графічними засобами досягається відчуття руху або обсягу зображеного на шпалерах малюнка. Сприйняття обсягу органами зору можливо за рахунок бінокулярності. Картини, які сприймає кожен з людських очей, надсилаються нервовими закінченнями в головний мозок, передаючи зображення, сприйняте під певним кутом зору. Особливістю обробки цієї інформації є перетворення цих сигналів у мозку в тривимірне зображення, яке допомагає як оцінити обсяг предметів, так і відстань до них.

На таких природних принципах і побудовано стереофотография, експлуатуюча біологічні механізми для створення тривимірного ефекту.

Тривимірне зображення в інтер’єрі

Ефект обсягу придатний не тільки для різноманітності дизайну приміщення, яскравості інтер’єру і його незвичайності, він також може допомогти відкоригувати деякі недоліки архітектури будинку. При застосуванні в невеликих кімнатах можна створити перспективи розширення простору. У дитячій кімнаті можна подарувати дитині відтворення на межі реальності улюбленого казкового сюжету. За допомогою 3D нежитлові або просторі житлові приміщення можна вигідно акцентувати у вигідному світлі або привернути увагу до певних зон.

Технічно шпалери формату 3D виробляються на основі паперу або інших матеріалів, що зазвичай застосовуються при виробництві покриття, тому обклеювання стін зазвичай не викликає особливих питань. Залишається тільки правильно підібрати клей, що підходять під їх основу.

Зображення на 3D шпалери можуть бути найрізноманітнішими – явища природи – водоспади і лісові хащі, тварини, морський світ і фізичні процеси – падіння краплі і сонячні промені світла, міський пейзаж і африканська савана – для кожного варіанту інтер’єру можна підібрати цікавий варіант. Такі шпалери однаково хороші і в стилі мінімалізму, і в японському інтер’єрі, наприклад. Їх насиченість і привабливість для поглядів роблять необов’язковим заповнення інтер’єру великою кількістю меблів, стіни самі по собі стають центром композиції. Краса, яку дарує сучасна наука, цілком доступна і буде служити роками.

3D обои – новинка среди отделочных материалов