Білі стіни – барвистий інтер’єр. Безмежність втілення ідей в білому кольорі

Розглядаючи фотографії дизайнерських інтер’єрів, неможливо не втриматися від захоплення. Проте воно швидко проходить, якщо перестати оцінювати роботу фахівців з естетичної точки зору, і почати вибирати відповідне “під себе” рішення. Дуже складно зорієнтуватися, коли ваш улюблений колір, припустимо, червоний, а в тренді – всі відтінки синього, та ще й ось ці зелені покриття виглядають неймовірно привабливо. У той же час ми часто забуваємо про одне універсальне рішення – це білі шпалери. А іноді і свідомо не розглядаємо такий матеріал, вважаючи його бляклим, непрактичним, мазким або навіть похмурим. Ми доведемо, що немає нічого яскравіше білого, який можна поєднувати з будь-яким кольором, створюючи завжди актуальний інтер’єр.

Белые стены – красочный интерьер. Безграничность воплощения идей в белом цвете

Білі шпалери допомагають врівноважити елементи стилю ф’южн – фото в інтер’єрі вітальні

Білий колір і людські почуття

Цікаво! В 1920-е дружина одного углепромышленника Англії оформила стіни в будинку в білому кольорі – це був своєрідний протест проти “брудної” роботи чоловіка. Невідомо, як закінчилася вся ця сімейна історія, проте ідея знайшла своїх шанувальників і серед інтер’єрних дизайнерів. За 100 років свого існування концепція використання білих шпалер в інтер’єрі отшлифовалась до досконалості, і ми можемо сміливо йти готовим рішенням.

Белые стены – красочный интерьер. Безграничность воплощения идей в белом цвете

Білі шпалери – фото в інтер’єрі вітальні

Переглядаючи інтер’єри з білими шпалерами на фото, ви побачите безліч різних настроїв – від скромного романтизму до динамічної вишуканості. Звичайно, тут вирішальну роль грають і інші фарби, вплетені в сліпучу канву білого, але саме фон формує атмосферу. Серед загальновизнаних психологічних впливів і властивостей білого зазначаються:

 • енергійність, спонукання до дій;
 • благотворний вплив на психіку, усунення страхів;
 • створення візуальної чистоти;
 • ідеальне поєднання з будь-якими іншими квітами, причому самі різні відтінки можуть комбінуватися без дисгармонії;
 • легкість сприйняття в будь-якому з існуючих інтер’єрних стилів;
 • здатність стимулювати оновлення клітин шкіри і підтримувати молодість;
 • збільшення природного рівня освітленості кімнат, відбиття світла, формування візуального “більшого” простору;
 • усунення проявів сезонної депресії, коли людині не вистачає яскравого сонця.

Світлі предмети сприймаються людським зоровим апаратом як віддалені – це наша особливість, яку повною мірою можна використовувати при оформленні маленьких кімнат білими шпалерами. Але є один нюанс – сам по собі білий іноді дійсно виглядає нудно, і навіть віддає “казенщиной”. А це в затишних будинках неприпустимо. Тому й “розцвічують” його самими сміливими фарбами. Благо, будь декоративний предмет – від колекції прикрас на стіні до квітучих орхідей або товстих шкіряних палітурок на полицях – буде виглядати на білому тлі дивовижно!

Белые стены – красочный интерьер. Безграничность воплощения идей в белом цвете

Білий колір стін чудово поєднується з червоними і чорними елементами інтер’єру

Привабливі комбінації для білих стін

Рішення купити білі шпалери не повинно прийматися спонтанно. Спочатку потрібно підібрати відповідні кольори-компаньйони, а потім – звернути увагу на декоративні елементи. І тільки коли проект буде готовий, ви зможете знайти матеріал, що ідеально підходить за фактурою і відтінку. Отже, приступимо до вибору?
Якщо основне завдання – зберегти первозданну ніжність і створити відчуття незайманої природної чистоти, то білі стіни комбінуються з меблями або текстилем всіх пастельних відтінків:

 • сіро-блакитний;
 • вершковий;
 • слонова кістка, екрю;
 • молочний;
 • пісочний.

Якщо ж ви буде використовувати більш насичені, але в той же час стримані відтінки темного кави або шампанського, то отримаєте дивовижний стиль з чудовим білим у головній ролі.
І не забувайте, що цей унікальний відтінок чудово виглядає разом з природними доповненнями – натуральною деревиною, структурованими грубими незабарвленими тканинами (бавовною або льоном), фактурної шкірою. Тому в тематиці еко, етно, кантрі білі стіни доповнюються макроизображениями живої природи, “портретами” тварин, живими рослинами в горщиках, текстилем з рослинним орнаментом.
Білий може бути і самим розкішним. Адже ще в стародавньому Римі саме цей колір символізував владу і багатство (згадаймо тоги римських патриціїв). У сучасному класичному стилі досі активно використовується поєднання золотого і білого, і навряд чи ви знайдете більш аристократичне рішення.
Якщо ж ви не хочете експериментувати з обробкою, то варто довіритися готовим дизайнерським рішенням, вибравши одну з сучасних шпалерних колекцій:

 • з розкішними кольоровими візерунками на білому тлі;
 • з шпалерами-компаньйонами білого та інших кольорів;
 • з великими білими зображеннями, поміщеними на кольоровий фон.

Белые стены – красочный интерьер. Безграничность воплощения идей в белом цвете

Квітковий візерунок на білому тлі – завжди ефектний варіант

Перевіреними способами інтер’єрного комбінування також вважаються виділення однією яскравою стіни на тлі інших білих або контрастні меблеві фасади на тлі одноколірних стін. І не забувайте, що білий краще всього відтіняє будь-які твори мистецтва – від аристократичних полотен епохи Ренесансу до яскравих, недбалих плакатів у стилі поп-арт.

Белые стены – красочный интерьер. Безграничность воплощения идей в белом цвете

Білі шпалери відтінятимуть яскраві елементи в стилі поп-арт

Обмеження по стилю – їх не існує

Дизайнери-профі з упевненістю скажуть вам, що для білого кольору немає обмежень, і в будь-якому стилі він прикрасить ваші стіни ідеально. Спробуємо перевірити? Розглянемо застосування білих шпалер в популярних інтер’єрних стилістики:

 • скандинавський стиль, лаконічний і природний, немислимий без таких стін. Шведи, норвежці та фіни, розуміють чистоту природи по-своєму, в кімнатах також віддають перевагу простим тонам – вважається, що навіть думки вони роблять чистіше. Також ці інтер’єри звеличують “красу в простоті”, вимагають логічною розстановки предметів і повної відсутності надмірностей;
 • еко-стиль, насичений зеленню і природними фарбами теж не може обійтися без білого. Саме такий фон допоможе продемонструвати вашу колекцію зелених і квітучих “вихованців” у всій красі;
 • вінтаж і антикварні класика з білими шпалерами будуть виглядати велично і гідно. Для меблів з історією дуже важливий непомітно оформлений фон, який не буде відволікати погляд від споглядання головних прикрас кімнати;
 • мінімалізм неможливий без білого. В даному разі він сприймається як “відсутність кольору”, яка привертає до порядку. Мінімалізм білого ніби спеціально створений для людей, які декорування вважають зайвим етапом в облаштуванні приміщення;
 • натуралізм і етно. Чудові природні фактури дерева і самобутній етнічний декор виглядають вражаюче і дуже яскраво. Щоб згладити їх самодостатність і об’єднати в одну композицію обираються білі стіни;
 • сувора вікторіанська класика з включеннями білих настінних покриттів втратить свою офіційність, стане об’ємною, вишуканою і навіть в деякому сенсі зворушливою. Для таких інтер’єрів вибирають рельєфні шпалери, з вираженими архітектурними” формами;
 • стилі, засновані на технології майбутнього, наприклад, хай-тек, мінімалізм і ф’южн, дивовижні в білому кольорі – тільки цей відтінок може так відобразити прості лінії, що вони стануть динамічними і стрімкими;
 • французький прованс, що вимагає пастельних тонів, придбає акварельне витонченість і гармонію разом з білими стінами;
 • в стилі лофт така обробка дозволить не відволікатися від складних інженерних конструкцій і унікальних дизайнерських концепцій. Більш того, використовуючи білий колір для візуального збільшення простору, ви зможете створити інтер’єр в стилі лофт навіть у відносно невеликій міській квартирі.

Белые стены – красочный интерьер. Безграничность воплощения идей в белом цвете

Шпалери білого кольору в спальні підкреслюють витонченість французького провансу

У кожному стилі можна знайти місце для білих стін – так забезпечується передбачувана, але разом з тим яскрава гармонійність. Але є одне рішення, яке можна назвати класикою в інтер’єрі зі світлими стінами – це чорно-білий контраст.

Чорно-біла гама – загадковість і унікальність вашого інтер’єру

Вивчаючи чорно-білі шпалери на фото, ви зіткнетеся з думкою, що це інтер’єрне рішення виглядає яскраво і стильно. Проте воно, на відміну від “чистого білого”, буде доречно тільки в таких стилях, як:

 • хай-тек: прямокутні форми, чіткі обриси, мінімум декорів;
 • монументальний розкішний арт-деко з помпезними предметами обстановки і імітацією фігурної різьби;
 • пластичний модерн, романтичний, з геометричними орнаментами, але повною відсутністю кутів і симетрії;
 • вінтаж, що поєднує в собі сучасні інженерні рішення і обробку “під старовину”;
 • класика, як розкішний мінімалізм.

Белые стены – красочный интерьер. Безграничность воплощения идей в белом цвете

Чорно-білі шпалери – фото в інтер’єрі спальні

І не забувайте, що чорно-білий дует – це занадто різкий контраст і разом з тим – мізерність колірної гами. А тому на такому тлі можна створити “соковитий” інтер’єр або приміщення для спокійного релаксу. Така властивість обробці надає здебільшого саме білий. Можна ще раз переконатися, що цей колір – один з найбільш позитивних і досконалих, що він зовсім не безликий, як видається на перший погляд.