Оформлення інтер’єру вітальні вимагає істотних зусиль, головне, вибрати правильне співвідношення кольорів. Це має не тільки естетичне значення, але й психологічний. Оптимальна колірна гамма повинна позитивно впливати на настрій людей збираються. Вибір палітри кольорів залежить від кількох факторів:
- розмір приміщення;
- рівень освітленості кімнати;
- смак і бажання господарів;
Саме правильний підбір відтінків дозволяє зробити будинок привабливим і умиротвореним.
Підбір стилю
Люди, які використовують в дизайні блакитні шпалери, підбирають відтінки за власним бажанням, зазвичай, керуючись різними асоціаціями.
Запам’ятайте! Відтінки синього дозволяють візуально розширити простір, саме тому подібні шпалери використовують для оформлення маленьких віталень. Також з-за такої властивості, синій колір не використовують в готелях, так як це створює відчуття порожнечі і незавершеності кімнати
Потрібно зауважити, щоб не зробити приміщення одноманітним і нудним, синій колір у вітальні варто розбавляти іншим, але тільки поєднується кольором. Доцільно використовувати різні картини та інші елементи декору.
Також використання таких шпалер не радиться використовувати у вітальнях, вікна яких виходять на північ. Це пов’язано з тим, що брак сонячного світла зробить кімнату дуже похмурою і психологічно прохолодною. Дуже багато людей оформляють стіни монотонно, вважаючи таке рішення правильним, вони використовують поєднання різних тонів, змішуючи світлі і темні відтінки. Це робить кімнату нудною, слід додати вкраплення іншого кольору, це зробить її живою і динамічною.
Поєднання блакитного, синього і бузкового кольорів
Більшість робить помилку, вважаючи, що синій колір має тільки два відтінки: блакитний і синій. Насправді, різноманітність тонів величезна, в залежності від частини спектру, ближче до червоного або зеленого, вони знаходять різноманітні особливості. Основні використовувані відтінки:
- Бузковий;
- Лазурний;
- Фіолетовий;
- Лавандовий;
Використовуючи для оформлення інтер’єру такі кольори, як блакитний, бузковий або лавандовий, їх необхідно доповнювати більш яскравими і теплими, наприклад, оранжевим, зеленим і жовтим. В результаті можна отримати досить стильний дизайн, який створить теплою і приятною атмосферу для господарів і гостей.
Дуже часто дизайнери користуються методом поєднання смуг, блакитні смуги чудово доповнюються білими, або ж ідеально підходять сірі тони і перловий колір.
Взагалі, необов’язково дотримуватися всіх порад професійних дизайнерів, цілком можна поекспериментувати з різними видами шпалер, слід подивитися фотографії інших віталень, які легко знайти в інтернеті. Сучасні комп’ютерні програми дозволяють приміряти будь-який дизайн до кімнаті, головне, перед вибором стилю, потрібно врахувати всі чинники, від того, які меблі планується встановлюватися, до найменших деталей інтер’єру.
З якими квітами не поєднується синій
Далі, розглянемо, які ж відтінки краще не використовувати в поєднанні з блакитним. Щоб не зіпсувати результат копіткої ремонту, потрібно запам’ятати основні правила:
— Темно-синій категорично не можна розбавляти темно-зеленою і темно-червоним.
— Дуже обережно потрібно бути з додаванням помаранчевого, як було сказано вище, він чудово підходить для певних тонів, але не для всіх, до підбору потрібно поставитися відповідально.
— Така ж ситуація і з оливковою, прекрасний колір поєднується з багатьма іншими, але занадто темні, зроблять ваш будинок просто неприємним для ока.
Необхідно запам’ятає одна порада, при виборі шпалерних покриттів, підбір їх дизайну потрібно проводити в розгорнутому вигляді, ні в якому разі не з допомогою згорнутих рулонів, так як вони не зможуть розкрити майбутню картину.
Також вибір краще узгоджувати з іншими членами сім’ї, покладатися на смак всього лише одну людину неправильно, тільки спільне рішення дозволить створити ідеальний дизайн для вашого будинку.
Як блакитний колір впливає на психологічний стан людини?
Психологи вважають, що всі відтінки синього надають відчуття щастя, але кожен тон має свої особливості. З давніх часів йому надавали магічні особливості, а саме приносить удачу людям. Вважається, що він приваблює більшість сильних, привабливих, впевнених у собі. Не дарма багато успішні компанії використовують синій як корпоративний колір.
Він викликає умиротворення, спокій, тому не дуже подобається запальним і неврівноваженим особистостям. Також він сприяє прийняттю правильних рішень, вважається, що такий колір здатний розвивати інтуїтивні почуття.
В цілому, підводячи підсумки, слід зауважити, що в першу чергу при виборі дизайну власної квартири, орієнтуватися потрібно на свої почуття і переваги.