Комп’ютерне моделювання та досконалі способи друку дозволили створити неймовірне у своїй ефектності покриття – шпалери 3D. Вони виглядають фантастично і реалістично, дозволяючи вам спостерігати виразні зміни простору. На таких полотнах ви побачите самі різні дизайнерські рішення – від об’ємних фігур і фактур до панорам нічного міста або оригінальних пейзажів.
Шпалери з тривимірними зображеннями – які вони?
Переглядаючи каталог фотошпалер, ви побачите безліч дизайнів. Але покриття розрізняються не тільки за зовнішнім виглядом, але і за технологією виготовлення, і по експлуатаційним особливостям:
- поодинокі (фрагментарні) – у вигляді частини зображення обмеженого розміру. Як правило, їх обрамляють багетом або використовують тільки на частині стіни. Вони акцентують незвично оформлений інтер’єр. У цієї категорії найчастіше зустрічаються оптичні ілюзії, засновані на геометричні мотиви;
Фрагментарні 3D шпалери – на фото в інтер’єрі спальні
- панорамні, що представляють собою масштабні полотна, які можуть займати відразу кілька стін чи переходити на стелю. Це група, де зібрані самі шедевральні дизайнерські рішення – натуралістичні пейзажі, фантастичні світи, космічні простори або морські глибини. Такі фотошпалери на стіну являють собою закінчений сюжет;
Панорамні 3D шпалери – на фото в інтер’єрі спальні
- тривимірні рулонні покриття. Випускаються обмеженими серіями і найчастіше являють собою реалістичні імітації об’ємних геометричних фігур, прикрашають стіну. Вони прекрасно комбінуються з іншими оздоблювальними матеріалами, створюючи цікаві сучасні акценти;
Тривимірні 3D шпалери – на фото в інтер’єрі залу
- флуоресцентні – покриття з тривимірним зображенням, які будуть м’яко світитися в темряві. Не забувайте, що для включення світлового шоу потрібні спеціальні люмінесцентні лампи;
- Світлодіодні покриття – це не зовсім шпалери в звичному розумінні, а складне освітлювальна система, зібрана за останнім словом техніки. Картинка тут формується світлодіодами. Передбачено і меню вибору – за допомогою пульта ви можете змінювати зображення. Зрозуміло, що така інтер’єрна іграшка занадто дорога, а тому частіше використовується не для квартир, а для розкішних клубів, створених, щоб підкорювати креативом.
Світлодіодні покриття – на фото в інтер’єрі
В домашніх інтер’єрах тривимірні шпалери – це особливі техніки зображення малюнка на плоскій поверхні, а також рельєфні або барельєфні зображення.
Переваги і недоліки шпалер 3Д – виправдані вкладення?
Чи є сенс купувати інноваційні фотошпалери 3Д? Звичайно так, якщо ви плануєте оформити кімнату зухвало і стильно. Однак не забувайте, що такі покриття завжди будуть домінувати, і вся решта інтер’єрна композиція повинна будуватися саме навколо них. Тривимірні полотна змінюють сприйняття навколишнього простору, наповнюють його новими емоціями і чудово комбінуються зі стандартною обробкою. Що ж стосується кольорової гами, то тут діє загальне правило – яскраві матеріали сформують динамічність, а стримані постараються нівелювати градус емоційності, але все одно залишаться самим цікавим дизайнерським включенням, що дозволяють забезпечити глибину плоским стін. До речі, нестандартний вигляд тривимірних шпалер нітрохи не заважає в роботі – простота монтажу також відноситься до переваг цих покриттів. Для більшості з існуючих видів достатньо використання спеціального клею для важких шпалер і, звичайно, досвіду у проведенні подібних робіт. Догляд також незатруднителен – більшість матеріалів цього типу випускаються з міцним вініловим захисним шаром, так що їх можна мити і чистити. Виходить, що шпалери 3Д можна використовувати без обмежень? На жаль, немає, без ложки дьогтю все ж не обійтися. Справа в тому, що ці покриття, що викликають безперечний захват на дизайнерських фото, потребують просторі. Ефект присутності буде працювати тільки на великих площах – і це потрібно враховувати. Крім того, потрібно певним чином готувати стіну, намагаючись, щоб підстава була практично ідеальним. Можна навіть попередньо наклеїти пециальную вирівнює підкладку.
Робимо бездоганний вибір
Отже, вирішили фотошпалери купити, але не знаєте, для якої кімнати або якого стилю вони краще всього підійдуть? Розповімо про найпоширеніші, рекомендованих дизайнерами, варіантах:
- оскільки спальня створена для релаксу, то і зображення тут повинні бути максимально спокійними – наприклад, чарівний ліс або чудове південне узбережжя. Підійдуть і хвилясті геометричні візерунки, що формують на стінах ненав’язливий обсяг.
- фотошпалери 3Д в стилі казкового фентезі стануть прекрасним вибором для дитячої – так само, як і фотографії підводних мешканців, рифів або кораблів. Стеля теж можна декорувати, використовуючи імітації сонячного або зоряного неба. До речі, в дитячій ви можете експериментувати скільки завгодно – наприклад, оформляючи тривимірними зображеннями двері або створюючи фальш-вікно.
- інтер’єри в стилі ретро або поп-арт дивовижно доповнюватися фотографіями знаменитостей або кадрами з епохальних кінострічок.
Шпалери в стилі ретро – фото в інтер’єрі
- шукаєте класичне рішення? Тоді ваш вибір – природні краси, лаконічні і яскраві одночасно або ж всесвітньо відомі пам’ятки.
- для сучасних стилів в дусі індастріал найчастіше використовуються фотографії мегаполісів, енергійні і захоплюючі.
- що стосується кухонь та їдалень, то тут підійде кулінарна тематика або ж нейтральні абстракції, а також реалістичні фактурні імітації дорогих оздоблювальних матеріалів – каменю, цінної деревини тощо.
Шпалери з 3D ефектом – на фото в інтер’єрі кухні
Інтер’єрні експерименти в форматі 3Д – це витонченість і своєрідний стиль, чарівність оновленого простору і величність обсягу. Головне – не перестаратися з креативом. До речі, щоб уникнути надмірності професіонали рекомендують самі яскраві полотна застосовувати в тих зонах, де ви знаходитесь рідко – наприклад, не в спальні, а у вітальні.