Ніщо так не радує, як простора, світла, затишна кімната, в якій кожна деталь нагадує про весну чи літо, а загальна обстановка сприяє розслабленню.
Домогтися такого ефекту можна у будь-якому домашньому інтер’єрі: головне – підібрати світлі шпалери, які зададуть загальний фон.
Оскільки вибір стильних, приємних на дотик і зовнішній вигляд шпалер світлих відтінків не повинен викликати у вас ніяких труднощів, залишається з’ясувати, як використовувати такі шпалери для отримання максимального ефекту в просторі.
Фото світлих шпалер в найрізноманітніших інтер’єрах, а також корисні поради з приводу їх використання допоможуть вам розібратися в цьому питанні.
Секрети вдалого дизайну
Особливістю пастельних шпалер світлих відтінків є можливість вписати їх в будь-який інтер’єр. Тим не менш, багато хто стверджують, що використання світлих забарвлень шпалер на стінах – це не тільки непрактично, але і нудно. Ми готові розвіяти ці міфи. Навіть в інтер’єрах, де стіни постійно піддаються зовнішнім впливам, а плями на шпалерах з’являються з частою регулярністю, можна поклеїти відповідні матеріали.
Асортимент сучасної шпалерної продукції переповнений покриттями з влагоустойчивыми властивостями, можливістю миття і вологого очищення, високою міцністю і стійкістю до потертостей, тому про збереження зовнішнього вигляду стін ви можете більше не турбуватися.
Що стосується нудного дизайну в світлих тонах, то такий інтер’єр можна «врятувати», використовуючи незвичайні відтінки (наприклад, фісташка або м’ятний) або додаючи яскраві вставки на стінах, а також в аксесуарах і текстильних елементах.
Ще кілька методик дозволять вам освіжити і оживити інтер’єр:
- необов’язково використовувати світлі покриття для оформлення всіх стін у просторі. Спробуйте чергувати світлі і яскраві відтінки або наклеїти шпалери з великими візерунками, кидаються в очі. Якщо світлі фони сприяють розширенню простору, то великі орнаменти яскравих відтінків, навпаки, будуть звужувати стіни, тому обов’язково враховуйте цей факт при плануванні майбутнього дизайну;
- навіть самі звичайні шпалери ніжних відтінків можуть виглядати ефектно і елегантно, якщо ви правильно підберете фактуру настінних покриттів. Рельєфні мотиви, шорстке покриття або сюжети з глянцевими і перламутровими переливами додадуть родзинку навіть в самий стандартний інтер’єр;
- хоча світлі шпалери і дозволяють поліпшити сприйняття недостатньо освітленого простору, надмірна кількість світла в кімнаті може сприяти зворотного ефекту: яскраві відблиски будуть зліпити, а сам інтер’єр не буде затишним. Тому використовуйте оптимальна кількість світильників, а стіни з надмірним освітленням оформляйте в більш темних і холодних тонах;
- не останню роль у такому дизайні відіграє поєднання відтінків шпалер. Світлі тони дозволяють використовувати практично будь-який контраст, оскільки виглядають цілком гармонійно поруч з темними, яскравими або пастельними відтінками на стінах.
Порада: обираючи відтінок для інтер’єру, враховуйте не лише освітленість і розміри простору, але і його призначення. Наприклад, шпалери з великими яскравими візерунками небажано клеїти в спальні, зате у вітальні таке покриття буде виглядати стильно і гармонійно.
До деяких інтер’єрів можна підібрати тематичні шпалери або реалістичні фотошпалери: наприклад, на кухні поталу білі шпалери з фруктами, в спальні – з квітами, у вітальні — сюжети з абстрацией і т. д.
Вкрай важливо правильно вгадати деталі стилістики майбутнього дизайну. Якщо кімната буде оформлена в старовинному стилі (класика, бароко, ретро або прованс), не вибирайте шпалери зі строгими малюнками або реалістичними зображеннями. У таких інтер’єрах буде доречна флористична тематика, геометрія або горошок.
Більш сучасні напрямки стилю модерн, хай-тек, мінімалізм, урбанізм і т. д.) можна підкреслити за допомогою абстрактних і точкових мотивів або використовувати однотонні шпалери з яскравими вставками.
Вибираємо відтінок
Світлі шпалери в інтер’єрі не повинні виглядати просто, тому традиційний білий відтінок все рідше використовується в якості основного. Зате на зміну стандартним світлим тонам приходять більш цікаві, наближені до природних, відтінки, дозволяють підкреслити особливості планування і стилістики.
Універсальний замінник білого кольору на стінах – це бежевий. Молочні, кремові відтінки, колір слонової кістки і багато інші варіації такої палітри дозволяють створити теплу і м’яку обстановку, а тому можуть використовуватися у будь-якому домашньому інтер’єрі. Поєднувати такий колір можна як з темними (коричневий, чорний, сірий), так і з яскравими тонами (червоний, рожевий, помаранчевий, зелений, синій та інші).
Важливо! Комбінації декількох світлих відтінків разом з бежевим будуть виглядати затишно і стильно.
Для тих, хто орієнтується на морську тематику і скандинавський стиль, більше підійдуть ніжні блакитні, бірюзові і зеленуваті відтінки. Хоча їх можна віднести до холодним тонам, в житлових інтер’єрах такі стіни будуть відтворювати ефект свіжості і чистоти, а тому шпалери морських тонів вважаються виграшним варіантом.
Порада: крім стандартних інтер’єрів вітальні, спальні, кухні або ванної кімнати, такі шпалери можна використовувати для тематичного оформлення дитячої: доповніть кімнату морськими аксесуарами, зображеннями кораблів або карт – і морська спальня припаде до душі дитині будь-якого віку і характеру.
Романтичний, ніжний і таємничий відтінок рожевого або світло-фіолетового перенесе вас у весняну обстановку. Крім дитячої для дівчаток, такий відтінок універсальний для оформлення вітальні, ванної та кухні. А персикові та інші нейтральні тони підійдуть для спальні і не будуть сприйматися виключно жіночими.
Світло-зелені відтінки підійдуть для тих, хто прагне підкреслити природну атмосферу в домі. У поєднанні з живими рослинами або дерев’яними меблями такі стіни будуть виглядати найбільш гармонійно. До того ж, салатні і ніжно-зелені відтінки можна цікаво скомбінувати з коричневим, синім, жовтим і навіть червоним кольором.
Світло-жовтий, пісочний і ніжний помаранчевий колір підійде для кухні, спальні і вітальні. У поєднанні з іншими яскравими відтінками такий колір може стати вигідним варіантом для оформлення ігрової зони в дитячій кімнаті. А жовті відтінки в передпокої налаштують ваших гостей на позитив вже з першої хвилини перебування в будинку.
Не варто забувати, що шпалери для стін можуть бути не тільки однотонними. Наприклад, квіткові узори виглядають ніжно і елегантно на тлі рожевого, жовтого або бежевого відтінку. Світло-червоний, ніжний коричневий і бежевий колір – ідеальні варіанти для класичних орнаментів.
На тлі білого і сріблястого будуть ефектно виглядати строгі лінії, геометричні та абстрактні композиції.
Світлі дитячі шпалери з зображенням тварин, персонажів казок та мультфільмів і інших сюжетів можуть мати абсолютно будь-який відтінок.
Створити акцент у світлому просторі, розділити його на окремі зони, а також підкреслити тематичну спрямованість допоможуть фотошпалери з малюнками на природне, міську тематику, сюжетами макрозйомки, а також 3-D ефектами.
Варіанти використання світлих шпалер
Оскільки світлі відтінки символізують ніжність і затишок, найчастіше вони використовуються для дизайну спальної кімнати. Інтер’єр спальні зі світлими шпалерами буде виглядати набагато гармонійніше, якщо текстильні елементи будуть підібрані в тон шпалерам, а сюжети – відповідати їх тематики.
Продублюйте квіткові або геометричні композиції на ліжку або м’яких меблів – і ви зможете створити цілісний дизайн.
Пам’ятаєте! У світлих спальнях небажано підтримувати контраст з допомогою яскравих шпалер або великих вставок на стінах. Оптимальним варіантом для пожвавлення такої обстановки послужать яскраві аксесуари, штори або подушки.
Світлі шпалери в зал слід вибирати, орієнтуючись на розміри кімнати. Якщо ваша вітальня досить простора, можете підібрати шпалери, оформлені в наближених до холодних кольорах: синій, світло-сірому, м’ятним або бірюзовому.
Тісні простору бажано висвітлити з допомогою шпалер пастельних тонів, а при можливості – задіяти глянцеві ефекти, які будуть ще більше розширювати простір.
Нерідко вітальні оформляються в класичному стилі. Світлі шпалери до вітальні такого типу можуть мати бежевий, рожевий або зеленуватий відтінок. Для контрасту можна підібрати покриття з яскравими візерунками, але обов’язково задійте такі відтінки в інтер’єрі. На тлі світлих шпалер можна поклеїти яскраві вставки у вигляді декоративного панно.
Класичні молдинги і старовинні рами допоможуть акцентувати увагу на старовинному дизайні.
Світла кухня здається непрактичною, і з цієї причини багато господинь оформляють у ніжному кольорі виключно обідню зону. При гармонійному поєднанні світлих і темних шпалер можна зонувати навіть невелике кухонний простір, а контрастність забезпечити за рахунок світлої меблів.
Найчастіше такі оформляються інтер’єри в стилі модерну або провансу. Провінційні кухні повинні включати світлі шпалери з квітами або рослинними композиціями, а більш сучасні інтер’єри – строгі лінії або однотонні фрагменти.
Порада: в якості яскравих деталей на світлої кухні можна використовувати посуд, гарнітуру, картини, занавіски або скатертину. Оптимальним вважається використання до трьох різних відтінків в інтер’єрі.
Світлі шпалери в передпокої дозволяють збільшити тісний простір і наповнити кімнату світлом, якого не вистачає-за відсутності природного освітлення. Але, оскільки в зоні біля вхідних дверей існує ризик постійного забруднення стін, бажано скомбінувати шпалери світлих відтінків з більш темними.
Зате світлі шпалери в коридорі можуть використовуватися без додаткових матеріалів: досить правильно скомбінувати такі покриття з меблями і аксесуарами. Для коридору підійдуть шпалери білого, бежевого, рожевого і блакитного відтінків.
Деталі інтер’єру
Оскільки правильність дизайну проявляється в деталях, вкрай важливо забезпечити гармонійне поєднання всіх аксесуарів і предметів інтер’єру в світлих кімнатах. Наприклад, меблі в таких просторах може бути і світлої і темної, але тільки в тому випадку, якщо ви використовували один відтінок для оформлення стін.
Якщо ж яскраві або темні шпалери переважають у вашому дизайні, використовуйте білу або бежеву меблі для контрасту.
Поєднання штор і текстилю (м’які меблі, килими, подушки) в кімнатах зі світлими шпалерами можуть бути нейтральними (наприклад, білими або бежевими) або грати роль яскравих акцентів. Приміром, ефектно і стильно виглядає вітальня, оформлена в червоно-білих тонах, або спальня з бежевими і фіолетовими нотками.
Багатьох турбує питання поєднання світлих шпалер і кольору підлоги. Якщо ви бажаєте витягнути простір не тільки вшир, але і по висоті, використовуйте світлі підлогові покриття. Темна підлога (наприклад, паркет або ковролін) зорово затемнювати обстановку, а тому вимагає використання світлої меблів.
Основні питання створення дизайну світлого вирішені, і тепер вам залишається тільки втілити в реальність самі цікаві задумки. Експериментуйте і радуйте близьких відновленими інтер’єрами з ніжними і весняними акцентами.