Зміст
Шпалери для стін
На ринку будівельних матеріалів широкий асортимент продуктів для обшивки стін: декоративна штукатурка, пластикові панелі, ламінат, плитка та інше. Але незважаючи на нові розробки, шпалери займають одну з лідируючих ніш.
Шпалери в обробці стін використовуються часто. Зараз це вже сучасний оздоблювальний матеріал з масою достоїнств. У магазинах широкий даного продукту. Відштовхуючись від плюсів і мінусів, можна підібрати підходящі шпалери в ту чи іншу кімнату, враховуючи призначення приміщення.
Які ж види шпалер бувають? Які недоліки і переваги?
Декоративні шпалери на стіни: переваги та недоліки
Шпалери користуються попитом завдяки перевагам:
До недоліків відноситься те, що не всі види матеріалу довговічні і вологостійкість. Тому, перш ніж зупинити вибір на цьому оздоблювальному продукті, потрібно ретельно вивчить характеристики.
Які бувають шпалери: види по основі і характеристики
Асортимент шпалер має широкий спектр: від простих паперових до рідких і навіть металевих. Кожен вид має властивості, характеристики, переваги і недоліки.
Вінілові
Вінілові складаються з паперової основи і вінілового шару. Володіють особливою міцністю. Діляться на дві групи:
Залежно від технології виготовлення розрізняють:
Ще одна відмінна риса – матеріал володіє оригінальним малюнком, що імітує різні поверхні, популярні мармур і шовк.
Основні переваги:
- можна застосовувати в приміщеннях з вологим мікрокліматом;
- дозволена вологе прибирання;
- довговічність.
До мінусів відноситься те, що покриття недостатньо підтримує повітрообмін в кімнаті, тому бажано наявність вентиляції в приміщенні, де він застосовується.
Паперові
Практичний і недорогий матеріал. Бувають однослівні і двошарові. Володіють широким асортиментом малюнків і колірної гами. Існують гладкі, фактурні, рельєфні.
При роботі з такими шпалерами потрібно дотримуватися рекомендацій виробника.
Основні плюси:
Мінуси:
Паперові шпалери підходять для тимчасового рішення, наприклад, в дитячій.
Флізелінові
В основі флізелін і вініл. Саме основний матеріал розширює корисні властивості таких шпалер. Матеріал володіє рельєфною поверхнею, яку при бажанні можна пофарбувати.
Переваги:
- можна застосовувати для поверхні з дефектами: тріщинами і нерівностями;
- простий монтаж;
- підходять для всіх приміщень. Зберігають мікроклімат.
Акрилові
Матеріал на основі флізеліну, а поверх завдано спінений акрил з допомогою методу напилення. Акрил утворює рельєфний орнамент. Матеріал володіє численними перевагами:
- міцність;
- зносостійкість;
- водостійкість.
До недоліків відноситься:
- не переносять підвищеної вологості;
- термін експлуатації менше, ніж у вінілових шпалер.
Такий вид не підходить для ванних кімнат і приміщень з підвищеною вологістю.
Текстильні
В основі папір, флізелін або акрил. Верхній шар складається з ниток полотна тканини. Орнамент на шпалерах чіткий і з правильною геометрією. Щільна Структура матеріалу.
Переваги:
- мають високохудожнім оформленням;
- теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості;
- найбільш пожежобезпечні.
Недоліки:
- не вологостійкі;
- швидко накопичують пил.
В основному такий вид покриття чистять за допомогою пилососа і застосовують у вітальнях, кабінетах або бібліотеках.
Склошпалери
Настінне покриття нагадує тканину зі скловолокна. В основі використовують певну різновид скла. При нагріванні з нього тягнуть волокна, формуючи пряжу різної довжини і товщини. З цього матеріалу роблять фактурне плетіння.
Плюси:
- міцність;
- стійкі до механічних пошкоджень;
- вогнетривкі.
Мінуси:
- важкий демонтаж;
- ціна вище середньої;
- потрібно правильно підбирати фарбу під ці шпалери.
Рідкі
Випускаються у вигляді сухої суміші, мають порошкоподібну структуру. Містить бавовняні і целюлозні волокна. Перед використанням розлучається водоемульсією.
Переваги:
- стійкі до забруднень;
- легко усунути пошкодження на покритті, для цього місце зачищають і наносять новий шар матеріалу;
- не вицвітають.
Недоліки:
- схильні до механічних пошкоджень;
- не рекомендовані до використання в приміщеннях з високою вологістю.
Металеві
Новий вид шпалер. Мають кілька шарів: з пористої папери та декоративного покриття, яке виконано з алюмінієвої фольги. Найпоширеніші у золотому кольорі або срібному.
Плюси:
- ефектний зовнішній вигляд;
- не вимагають ретельного догляду;
- простий монтаж.
Мінуси:
- для використання необхідна рівна поверхня;
- не стійкі до механічних впливів.
Які бувають різновиди за структурою і зовнішнім виглядом
Шпалери відрізняються не тільки складом, але і зовнішнім виглядом, структурою.
Ажурні
Мереживо знову в тренді. Настінні матеріали з такою імітацією доповнюють дизайн кімнати, надають легкість, романтичність і той же час лиск.
Існують шпалери з вже готовим ажурним малюнком або ж можна зробити самостійно за допомогою трафаретів, володіючи невеликими навичками малювання.
Глянцеві
Глянсова поверхня гармонійно виглядає в багатьох стилістичних напрямках: мінімалізм, сучасний, класика та інші. Частіше настінне покриття виготовляють на основі флізеліну або вінілу.
Шпалери володіють високою міцністю, естетично виділяють стіну, але поверхня перед нанесенням потрібно вирівняти і усунути дефекти.
Жорсткі
Новинка на ринку – це жорсткі шпалери. Лідером є фірма «Требити». Матеріал являє листові стінові панелі на основі пластику або мдф. Бувають ламинированые, текстурні, вінілові.
До переваг належать: міцність, вологостійкість і не складний монтаж. Встановлюються на рідкі цвяхи до поверхні, можна навіть на бетонну стіну.
М’які
М’які стіни роблять з допомогою стінових панелей оббитих тканиною, ЕКО-шкірою або натуральної. Такий матеріал вигідні підкреслює інтер’єр приміщення. Володіє перевагами: натуральна шкіра та її замінник прості у використанні та довговічні. З тканинною структурою шпалери легко збирають пил і вимагають своєчасного догляду.
Дихаючі
Самі «дихаючі» шпалери – це паперові. Вони поза конкуренцією. Вінілове покриття практично не дихає. Флізелінові шпалери флізелінові напиленням так само мають паропроникністю, проводять повітря і вологу.Тканинне покриття підходить для живих кімнат без вентиляції.
Матові
Матові шпалери – це антипод глянцевих. Поверхня матова, без блиску. Стіни з таким покриттям виглядають стримано і лаконічно. Матові шпалери створюють атмосферу спокою й умиротворення. Крім естетичних плюсів, таке покриття згладжує недоліки стіни.
Яскраві кольорові
Покривати стіну яскравими кольоровими шпалерами краще не всю, а деяку частину, щоб зробити акцент і виділити ту чи іншу зону кімнату. Великим спектром кольорів мають паперові шпалери. Не варто боятися, що вони неякісні. В даний час в магазинах можна підібрати матеріал преміум класу, який відслужить визначений термін.
Однотонні без малюнка
Однотонні шпалери без малюнка – базове універсальне покриття. З їх допомогою легко створити той чи інший інтер’єр. При правильній комбінації з іншими матеріалами можна домогтися ефектного результату.
Які існують види за розмірами і типом наклейки
Шпалери на стіни можна клеїти не тільки традиційним вертикальним способом, але і іншими.
Широкі горизонтальні
Поширений метод наклеювання шпалер – вертикальний. Але зараз випускають спеціальні горизонтальні шпалери.
Інструкція:
У цій роботі знадобиться помічник або два, поодинці не впоратися.
Метрові
Метрові шпалери – в назві відображена основна характеристика матеріалу: ширина може бути від 90 до 140 сантиметрів.
Переваги:
Недоліки:
Техніка роботи з такими шпалерами стандартна. На кутах матеріал підрізають до потрібного розміру. Нюанси зазначаються виробником.
Хамелеон
У назві наклейки відображається сенс: під різним кутом шпалери змінюють відтінок. Щоб отримати такий результат, необхідно придбати відповідні шпалери. Найчастіше хамелеон – це флізелінові покриття. В упаковці воно одного кольору, при наклеюванні іншого, а по мірі висихання набуває третій відтінок.
Техніка монтажу стандартна. Готова кімната з різних ракурсів і різного освітлення має різні відтінки стін.
Стандартні
Стандартний розмір полотен 0,53 см в ширину, 10,05 см у висоту. У Росії це поширений формат шпалер.
Техніка роботи: на підготовлену поверхню укладається полотно з клеючим складом або ж на нього. Повітря, за допомогою валика, дрантя виганяється. Наступні відрізки наносяться за аналогією, підганяючи малюнок.
Подвійні або парні
Парні шпалери – готове рішення, підібрано виробникам два варіанти покриття, яке гармонує між собою. Головний плюс такого матеріалу – поєднання шпалер за текстурою, фактурою і колірній гамі.
Щоб наклеїти таке покриття, потрібно ознайомитися з інструкцією від виробника. Техніка монтажу така ж, як і з іншими типами.
Фонові
Для загального фону вибирають однотонне покриття, гармонійно підходять матові. Підбираючи колірну гаму необхідно орієнтуватися загального дизайну приміщення. Для цих цілей відмінно підходять шпалери під фарбування. З легко комбінувати і міняти відтінок. Наклеювання стандартне.
Які можна клеїти у вітальні
Замислюючись над інтер’єром будинку і вибором шпалер, потрібно враховувати функціонал кімнати. Для спальні та вітальні підійдуть абсолютно протилежні матеріали. Те ж саме з кухнею та дитячої.
Цікаві фарбувальні шпалери
Шпалери під фарбування сучасний оздоблювальний матеріал, має різну фактуру: гладку, рельєфну. Можуть бути на основі:
- флізеліну;
- папери;
- склотканини.
Шпалери на паперовій основі можна перефарбовувати до п’яти разів. Відповідний варіант для любителів частої зміни обстановки. Ще один плюс – це вологостійка просочення і щільна структура.
Матеріал на флізелін володіє високою міцністю через двухслойности. Практичний і якісний продукт прикрасить будь-яку вітальню.
Склотканина відрізняється вогнетривкістю і довговічністю, термін експлуатації до 25 років. Популярні шпалери з візерунком: ріжки, вензелі, ромб, ялинки. Перефарбовуватися поверхню можна раз на рік при необхідності.
Креативні
Оригінальним рішенням буде використовувати різну наклейку, наприклад, поєднати горизонтальну з вертикальною. Найчастіше для цього використовують шпалери з смугами: на верх вертикальний малюнок, на нижню половину горизонтальну. Необхідно враховувати розмір приміщення, найбільш вигідно виглядає в просторих кімнатах.
У невеликих приміщеннях можна виділити одну стіну шпалерами з яскравим малюнком або орнаментом. Так само підійдуть і фотошпалери. Інші стіни покрити нейтральними кольорами, матовими або однотонними.
В тренді знову шпалери в квітку. Великі квіти ідеально впишуться у велике приміщення в поєднанні зі спокійними тонами. Дрібним візерунком можна оформити невелику вітальню.
Оригінально виглядають чорно-білі шпалери. Головне правильно розподілити кольору і підібрати меблі з елементами декору.
Найкращі за зносостійкості
Найбільш довговічні склошпалери, флізелінові та вінілові при правильному догляді. Середній термін експлуатації паперових виробів до п’яти років.
Які можна клеїти в ванну і кухню
Вибираючи покриття для ванної кімнати та кухні потрібно підбирати шпалери з хорошою вологостійкістю і можливістю миття.
Якщо на рулоні з шпалерами намальована щітка, значить їх можна мити.
Для кухні та ванної підходять шпалери:
- вінілові;
- миються;
- рідкі;
- склошпалери;
- фотошпалери.
Можна покрити шпалери спеціальним водовідштовхувальним лаком.
Круті шпалери в кімнату дитини: найпопулярніші молодіжні та сучасні тенденції
Підбита шпалери в дитячу відштовхуйтеся від інтересів дитини.
Для новонароджених підходять теплі і однотонні тону без яскравого, дрібного орнаменту. Найбільш популярні нюдовые і пастельні тони: порошно-рожевий, ніжно-сірий, блакитний, білий, ніжно-зелений та інші.
Для дітей від трьох років і десяти вибирайте покриття із зображенням улюблених героїв. Порадьтеся з малюком, перед початком ремонту в його кімнаті. За допомогою шпалер можна зонувати приміщення: відпочинок, навчання і сон. Шпалери легко комбінувати і створювати необхідну атмосферу.
Підлітки самі можуть вибрати покриття з своїх інтересів. Найбільш вигідно підібрати шпалери під фарбування, щоб при бажанні змінити колір без зміни покриття. Фотошпалери на одну стіну принесуть яскравий акцент і оригінальність.
Красиві шпалери в зал: незвичайне рішення для квартири
Для залу підійдуть шпалери під фарбування. З їх допомогою можна створювати різний інтер’єр, періодично змінюючи відтінок стін.
При правильній комбінації матеріалу можна створити оригінальний і незвичайний дизайн кімнати. Наприклад, використовувати для однієї поверхні фотошпалери із зображенням рослинності, лісу або великих квітів. Інші ж оформити в спокійних тонах і підібрати меблі з елементами декору.
Не так давно стали застосовувати світяться склошпалери. Складний Монтаж і самостійно не виконати без навичок і устаткування, але результат виправдовує трудомісткість. На стіну встановлюються джерела тепла і покриваються склошпалерами. У вечірній час така стіна грає теплими відтінками світла. Такий прийом не залишиться непоміченим гостями. А приміщенню додасть неймовірну атмосферу тепла і затишку.
Глянцеві шпалери надають лиск і виглядають розкішно.
За допомогою шпалер створюються різні дизайни. Матеріал легко комбінувати і поєднувати між собою. Велика різноманітність фактур і текстур не обмежує фантазію.
Оригінальні шпалери з нової колекції на 2018 рік
Шпалери є універсальним матеріалом і не виходять з моди. Використовуються в якості фону, відмінно гармонують з яскравими меблями.
В тренді геометричний принт. В залежності від розміру кімнати використовують крупний або дрібний візерунок. Так само вигідно акцентувати одну стіну або кілька.
Шпалери з рослинним малюнком набирають популярність. Такий орнамент надає кімнаті живу і м’яку атмосферу. Бажано застосовувати для одну або декількох поверхонь сполучення з однотонним покриттям.
Текстильні матеріали користуються попитом для спальні та кабінетів. Завдяки звукоізоляції і естетичному вигляду.
У цьому році дизайнери віддають перевагу блакитній гамі і всіх відтінків цього кольору. Краще підходять для досить освітлених кімнат, розташованих на південній стороні.
Кілька сезонів поспіль утримує лідерство сірий колір. Він практичний і універсальний. Підходить для дитячих кімнат, спалень і віталень. Гармоніюють з іншими відтінками, що дозволяє створювати власний дизайн.
Актуальні шпалери в пастельних тонах. Цей колір, практично, не виходить з моди. Підходить як для всієї кімнати, так і для комбінації з іншими матеріалами.
В тренді класика: чорно-білі шпалери, з малюнком і принтом. Квіткові покриття, ажурні і глянсові. Фотошпалери не втрачають популярності. Частіше використовуються для створення акценту на тій чи іншій стіні.
Як вибрати по колірній гамі: поради та рекомендації для будинку
Колірна палітра – вибір власника будинку. Головне орієнтуватися на основні рекомендації:
Як визначитися з малюнком: де підходять для декору
Малюнок на шпалерах – це одне з головних. Правильно вибраний орнамент допоможе заграти кімнаті новими фарбами.
З великим малюнком
Покриття з великим принтом не підходить для невеликого приміщення. Малюнок здавить розмір кімнати і негативно впливає на людину. У такому просторі його можна використовувати в якості декору для однієї стіни.
У просторому приміщенні орнамент великого розміру буде виглядати лаконічно. Але іноді краще не використовувати для всіх поверхонь, а виділити одну або дві і скомбінувати з однотонними шпалерами, щоб врівноважити фон.
Великий принт гармонійно виглядає у вітальні, в широкому коридорі або холі. В якості декору в інших кімнатах.
З малюнком міста в інтер’єрі
Принт міста в приміщенні створює живу атмосферу. Вигідно акцентувати одну, дві поверхні, щоб не виникло дисонансу. Такий малюнок підійде для кімнати підлітка, як фартуха кухні, декорації у вітальні.
З квітами
Квітковий принт універсальний. Головне правильно підібрати розмір візерунка. Наприклад великі квіти гармонійно виглядають в просторому приміщенні. Невеликий малюнок підходить для спальні, дитячої.
З допомогою такого принта легко зонувати приміщення і виділити нудну поверхню. Квіти надають кімнаті і ніжну романтичну атмосферу.
Світлі з візерунком
Світлі шпалери з візерунком – це практичний матеріал. Відтінки роблять приміщення візуально ширше і наповнюють світлом. Розмір малюнка важливий: великі в невеликих кімнатах підходять для декорування однієї поверхні у великих приміщеннях можна оформити повністю, при цьому правильно підібрати меблі та елементи декору.
Поради щодо вибору якості
Підбираючи шпалери для стін, дотримуйтесь рекомендації:
- для кімнат з великою вологістю підбирайте спеціальне покриття вологостійке;
- паперові шпалери мають найбільш менший термін експлуатації;
- враховуйте стан поверхні, деякі види наносяться тільки на рівну стіну;
- ретельно читайте інструкцію від виробника і робіть вибір на користь перевіреного виробника;
- вінілові та флізелінові шпалери не можуть коштує дешево;
- матеріал не повинен бути з неприємним запахом і залишати сліди.
Для кухні та ванної підходять миються і вологостійкі види шпалер. Для спальні вибирайте більш щільні. Дитячу можна оформити паперовими або фарбувальними, що б періодично оновлювати стіни без витрат. У вітальні стіни виконати з комбінуванням різних видів і кольорів.
Шпалери – це універсальний і практичний настінний матеріал. Правильно підібравши для кожної кімнати покриття, воно прослужить довго і буде радувати власника.