Зміст
Тканинні шпалери – розкіш і комфорт
Текстиль рідко використовується в оформленні стін в житлових приміщеннях, однак має ряд переваг. При цьому такий декор буде виглядати цікаво і затишно.
Серед великої кількості оздоблювальних матеріалів для стін існує таке покриття, як тканинні шпалери. Вони відрізняються багатством візерунка, екологічністю, а також створюють атмосферу тепла і комфорту.
Що таке тканинні шпалери для стін
Тканинні або текстильні шпалери – це двошарові шпалери на флізеліновій основі, зверху якої нанесений шар волокна, наприклад, бавовни, шовку, льону або поліестеру і віскози.
Такий спосіб оформлення стін тканиною відомий як один з найбільш розкішних ще з давніх часів, так як палацові приміщення, кабінети та спальні найбільш багатих і впливових людей часто прикрашалися шовком і парчею. І на сьогоднішній день таке незвичайне оформлення стін виглядає особливо дорого і цікаво.
Перший флізеліновий шар дозволяє без праці наклеїти текстиль, за характеристиками такі складні шпалери не будуть відрізнятися від звичайних рельєфних. А верхнє тканинне покриття дозволяє віднести матеріал до зносостійким, крім цього волокно обов’язково просочують спеціальними складами проти вигоряння на сонці.
Таким чином, серед переваг можна виділити:
- екологічність і натуральність матеріалу;
- висока зносостійкість, особливо до механічного затирання;
- шумо – і теплоізоляційні властивості;
- незвичайна фактура, асортимент натуральних і штучних покриттів для будь-якого інтер’єру.
Проте є і деякі недоліки, наприклад:
- не вологостійкий матеріал, що призводить до вбирання пилу і запаху (крім моделей, просочених хімічними складами);
- вивести забруднення або пляма досить складно;
- ціна значно вище інших оздоблювальних матеріалів.
Які бувають різновиди
Класифікація текстильних шпалер грунтується на видах верхнього тканинного шару. Це можуть бути натуральні матеріали (шовк, льон, бавовна, джут), штучні (поліестер, віскоза).
Натуральні матеріали лицьового боку:
- Шовкові. Один із традиційних видів, у якості основи використовується паперове покриття, зверху – шовк і визкоза. Стійкі до світла, у прибиранні не викликають утруднень.
- Лляні. На паперовій основі лицьовий шар з лляної тканини. Володіють підвищеною шумо – і теплоізоляцією а також противобактерийными властивостями.
- Фетрові. Поверхня м’яка на дотик. Добре зберігають тепло, зносостійкі, здатні візуально вирівнювати стіни.
- Джутові. На паперовій основі, мають найбільш яскраво виражену текстуру, часто імітацію деревних і трав’яних покриттів. Така фактурність дозволяє приховати нерівності стін.
Ці покриття не вологостійкі, отже, їх не можна очищати вологим способом, з-за швидкості забруднення не підходять для коридорів, дитячих кімнат і кухонь. Для використання в цих приміщеннях можна вибрати ті види, де тканина просочена спеціальними складами для поліпшення їх зносостійкості.
Штучні матеріали лицьового боку:
Коли застосовуються шпалери з тканини для стін
Таке покриття дизайну підходять для спалень, дитячих, кабінетів, віталень і їдалень. Віддати перевагу саме цьому опоряджувального покриття варто, якщо інтер’єр сприяє атмосфері розкоші або навпаки, максимальним еко спрямованості.
Також ідеальне рішення у разі, коли необхідно приховати нерівності стін – текстурні фетрові, джутові або велюрові шпалери.
Ще один важливий фактор – екологічність, наприклад, для дитячих кімнат краще вибирати натуральні матеріали.
Як доглядати за тканинними шпалерами
Догляд безпосередньо залежить від типу текстилю:
1) Велюрові і фетрові шпалери швидко вбирають запах і пил, тому їх слід періодично пилососити і протирати вологою ганчіркою.
2) Джутові, лляні, шовкові шпалери слід пилососити або протирати сухою ганчіркою або щіткою.
Вологе прибирання заборонена.
3) Поліестер або поліпропілен можна мити і навіть очищати за допомогою миючого пилососа.
Тканинні шпалери для стін в інтер’єрі різних кімнат: приклади
Для спалень, віталень і кабінетів підходять велюрові, шовкові, бавовняні, фетрові шпалери, так як це приміщення не вимагає великої зносостійкості.
Для кухонь і їдалень не варто використовувати ті види, які швидко вбирають запахи. Зупиніть свій вибір на поліестері або поліпропілені, їх можна мити і не бояться плям.
Для дитячих кімнат підходять або натуральні льон і бавовна, або ненатуральні поліестерові, але вони більш практичні і не бояться забруднень.
Темні відтінки допоможуть зосередити увагу на окремих предметах побуту, а оформлення не буде виглядати млосно.
Тканинні шпалери – це зручний і незвичайний спосіб декору будь-якого приміщення, а широта асортименту дозволяє вибрати вид тканини за параметрами експлуатації кімнати.