Чого можна досягти з допомогою правильного кольору? Які відтінки підійдуть маленькому приміщенню? Які поєднання кольору вибрати для різних кімнат? Що модно в 2018 році?
Зміст
Колір стін у квартирі: секрет правильного вибору
Будинок – те, місце, де людина проводить вільний час, відпочиває, запасається енергією. Плануючи ремонт, варто добре підготуватися, продумати який результат потрібен, і як цього досягти результату.
Чому це важливо?
Як створити в будинку комфорт і затишок? Важлива деталь для отримання потрібного результату – правильне поєднання кольору стін у квартирі. Причому несе ця деталь не тільки естетичний зміст: вірно підібрані тони можуть візуально скоректувати недоліки квартири. Наприклад:
- візуально віддалити або наблизити стіни і стеля;
- додати обсяг маленьких кімнатах.
Продумана колірна гамма:
- зробить темні приміщення світліше;
- приглушить надлишок світла, дасть відчуття свіжості.
Ну і всім відомо про емоційний і фізичний вплив кольору на людину, він може бадьорити, охолоджувати, тонізувати, впливати на роботу організму. Ці властивості успішно застосовують у своїй роботі психологи.
Як в квартирі вибрати колірні поєднання
При виборі потрібно враховувати такі критерії:
Освітлення буває природне (сонячне світло і розсіяне світло неба), штучне (освітлювальні прилади) і впливає на сприйняття. Сонячне світло посилює колірну палітру, робить його яскравішим і насиченішим. Тут підійде більш темна обробка, допустимі сіро-блакитні тони.
Чим ближче вибраний колір до природного освітлення, тим світліше буде виглядати кімната. Погано освітлені приміщення краще фарбувати в теплі тони, щоб уникнути відчуття холоду.
Штучне освітлення теж має значення. Наприклад, при слабкому освітленні відтінки темніють, виглядають сіруватими.
Важливо пам’ятати про правильному поєднанні. Розібратися в такому складному питанні допоможе колірний круг, придбати його можна в будь-якому будівельному магазині.
Використовуються відтінки:
- контрастні або комплементарні, в колі вони розташовуються навпроти один одного;
- сусідні з контрастними – роздільно комплементарні;
- ті, що поруч один з одним.
Останній варіант представить самий спокійний і елегантне поєднання.
Інший, не менш важливий критерій, — особисті переваги. Колір повинен подобатися. Один зі способів визначити переваги – заглянути в гардероб. Або з допомогою інтернету знайти підходящі варіанти інтер’єру та вирішити підходить чи ні. Якщо так, то можна завантажити зображення і сміливо вирушати з ним в магазин, вибрати схожий.
Щоб зрозуміти наскільки комфортно відчувається вибраний відтінок, можна скористатися готовими інтер’єрами, часто пропонованими будівельними магазинами.
Ще одна порада дизайнерів – пофарбувати кілька аркушів паперу в обрані тони і розвісити на стінах. Неодноразово проходячи повз них протягом дня, людина розуміє, які емоції вони викликають в ньому, який більше подобається.
Варіанти поєднання в інтер’єрі маленької квартири
Грамотний підхід до створення інтер’єру допоможе зробити затишною навіть маленьку квартиру.
Візуально збільшити площу допоможуть деякі прийоми:
Рекомендується вибрати два основних кольори для оформлення кімнати. Ідеальний для маленьких квартир – всі відтінки бежевого.
Ідеї у великій квартирі та будинку
Великий простір дає можливість творчого розмаху, доступно використання всієї палітри, звичайно, з огляду на основні критерії. Тут підійдуть: яскраві фарби, насичені темні, сміливі контрасти або, навпаки, чорно-білий або сірий інтер’єр. Основне правило – враховувати призначення приміщень, освітлення, правильне поєднання відтінків і розподіл їх у приміщенні.
Підбір різної колірної палітри в різних кімнатах будинку
Не потрібно фарбувати всю квартиру в один колір, навіть використовуючи його відтінки. Це пов’язано з кількома важливими моментами:
Грамотне використання колірної палітри допоможе зробити кожну кімнату індивідуальної.
У вітальні, коридорі
Вітальня – це приміщення з безліччю функцій. Воно призначене для проведення вільного часу, зустрічей з друзями, заняття домашніми справами. Відповідно колірна оздоблення стін теж повинна бути універсальною.
За загальним правилом для стін у кімнатах з темним освітленням підійдуть теплі відтінки, для світлих приміщень – більш холодні і приглушені.
Вибирати фарби коштує виходячи з розміру кімнати і висоти потоків: світлі тони візуально збільшують приміщення, і, чим воно темніше, тим світліше буде вибраний відтінок. Добре підійдуть сіро-зелений, кремовий, світлий жовтий.
Щоб візуально скоректувати форму кімнати, потрібно врахувати наступні якості кольорів:
- наближають – білий, червоний, помаранчевий, коричневий, жовтий, рожевий;
- віддаляють – чорний, сірий, синій, блакитний, фіолетовий.
Улюблений багатьма зелений – нейтральний. Популярне поєднання зеленого з коричневим.
Оформити невеликий простір коридору найкраще з використанням світлої колірної гами. Підійде білий, бежевий, світлі тони зеленого. Для візуального скорочення довжини коридору можна зробити протилежний від входу кінець більш темним.
У спальні
У кімнаті, призначеній для відпочинку, не рекомендується використання яскравих або контрастних кольорів. Краще використовувати відтінки одного спектру. Це може бути один основний тон і два додаткових або один колір і один-два його відтінку.
Для оформлення спальні добре підійде зелений, золотистий беж, світлий жовтий, білий
У дитячій
Вибирати фарбування стін для дитячої кімнати варто з урахуванням характеру і темпераменту дитини. Як би не хотілося оформити дитячу яскраво, не можна забувати про психологічний вплив кольору на незміцнілу дитячу психіку. Підійде використання методу зонування, оскільки дитяче для дитини і спальня, і вітальня, і ігрова кімната. Або вибрати один із заспокійливих тонів: зелений, синій, блакитний. Перевагу варто віддати їх світлим відтінкам.
До збудливим і пробуджує належать: червоний, яскраво-жовтий, помаранчевий. Якщо дуже хочеться використовувати який-небудь із них, краще вибрати приглушені тони. Чи добре розбавити, наприклад, білим.
Які кольори підходять в декількох маленьких кімнатах
Оформлення маленьких кімнат зводиться до прагненню візуально збільшити простір. Можна вибрати улюблений колір, але з цієї точки зору більше підійдуть його світлі відтінки, які допомагають створенню такого оптичного ефекту. Насичені тони або контрастні плями призведуть до протилежного результату.
Яку кольорову гаму дизайнери рекомендують обрати в 2018 році
У 2018 році дизайнери рекомендують:
Комфорт і затишок – це область внутрішнього стану людини, те, що не загнати в рамки, адже люди індивідуальні. Поради дизайнерів містять багато корисної інформації для створення навколо гармонійного простору і її обов’язково потрібно використовувати. Проте головний секрет в тому, що людині повинно подобатися.
Вибираючи фарбу для стін у своїй квартирі, краще звернути уваги на улюблені кольори, а потім підігнати відтінки під потрібні умови, використовувати весь спектр, і тоді результат обов’язково порадує.